PiS zniesie wybory prezydentów i burmistrzów? Karczewski: Nie chcemy wychodzić poza program

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaprzecza, jakoby PiS rozważał zniesienie wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów i prezydentów w samorządach. Według medialnych doniesień w myśl tej propozycji osoby na te stanowiska wybierałyby rady miast i gmin.

- Zaskakująca informacja. Nigdy nie słyszałem. Na pewno nie było w naszym programie. Tak jest, że jeżeli wychodzimy gdziekolwiek centymetr od naszego programu, to mamy niepowodzenie. Ja myślę, że takiego pomysłu nie ma, że to jest informacja nieprawdziwa - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski komentował doniesienia o planach PiS dotyczących likwidacji bezpośrednich wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

O tym, że PiS może wprowadzić taką zasadę, informował m.in. wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz z Platformy Obywatelskiej. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

O godz. 9 pracę wznowić ma sejmowa komisja nadzwyczajna, która rozpatruje projekty ustaw z zakresu prawa wyborczego. W czasie wczorajszych, wieczornych obrad komisja zdecydowała między innymi o nowym sposobie wyboru szefa Krajowego Biura Wyborczego, powołaniu komisji wyborczej do spraw ustalenia wyników głosowania oraz likwidacji ordynacji jednomandatowej w wyborach do rad gmin.

Sprawdź, co pamiętasz z lat 90.
1/12Zacznijmy od czegoś bardzo łatwego. Ile województw istniało w Polsce 20 lat temu, przed reformą terytorialną? (mapka przedstawia jak jest dziś)
Zobacz także
 • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
 • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
 • WWybory samorzadowe 2018 - wieczor wyborczy w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Wyniki wyborów samorządowych w Warszawie. Więźniowie zgodnie wybrali Rafała Trzaskowskiego
Komentarze (36)
PiS zlikwiduje wybory bezpośrednie wójtów, burmistrzów i prezydentów? Karczewski dementuje
Zaloguj się
 • roosevelt5

  Oceniono 17 razy 15

  Jarosław Kaczyński to zwolennik prlowskiego systemu władzy. Prlowską władze zwalczał tylko dlatego, ze wtedy nie miał szans na zdobycie upragnionej władzy (hm... nawet komuniści poznali się na swoim agencie i dla dobra kraju trzymali go na dystans).
  Problem w tym, ze gdy zapanuje nad całą władzą (czytaj krajem), to z dużym prawdopodobieństwem może okazać się, że prlowska władza była prodemokratyczna ale nie chcący dzielić się władzą

 • def11

  Oceniono 16 razy 14

  a gdzie w programie łamanie konstytucji, obsadzanie agentami TK, milion Misiewiczów, likwidacja demokracji ? przeoczenie ?

 • ginztonickiem

  Oceniono 13 razy 13

  Skoro oficjalnie nie ma w planach, to znaczy jest gotowa ustawa. Raz, dwa, jedna noc i pozamiatane.

 • 174pit

  Oceniono 11 razy 11

  Pytanie pisdzielców o zamiary, plany i realizacje obiecanek jest tak sensowne, jak rozmowa dziada z obrazem.
  Albo pieprzą bez sensu, albo łzą bez mrugnięcia okiem, a jak zaskoczeni nie wiedzą co powiedzieć, to walą w patriotyczny bęben.

 • krynolinka

  Oceniono 17 razy 11

  No to Duduś ma przechlapane. Drugi raz to już prezes go nie wybierze. Sam zostanie, oczywiście pan prezes prezydentem przez jednoosobową aklamację. Wszystko da się załatwić jak się chce..

 • plutoniczna

  Oceniono 10 razy 10

  Karczewski: Zaskakująca informacja. Nigdy nie słyszałem. Na pewno nie było w naszym programie.

  Karczewski! ty wuju!
  W waszym programie nie było też zamachu na TK, KRS, SN, promocji faszyzmu, niszczenia i ośmieszania wojska, policji, wycinki Puszczy na deski, Misiewiczów+, pisiewiczów+ - a jednak to robicie.

 • miro26.56

  Oceniono 9 razy 9

  poza program to pis-banda już wyszła w pierwszym miesiącu rządów..Bolszewicka zmiana.!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje