Kto zastąpi Beatę Szydło? Nieoficjalnie: premierem będzie Mateusz Morawiecki

Beatę Szydło zastąpi Mateusz Morawiecki - podają niezależnie dziennikarze "Rzeczpospolitej" i RMF FM. To najnowszy pomysł prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Minister rozwoju i finansów fotel premiera może zająć jeszcze przed świętami.

Jarosław Kaczyński rozważa zmianę na stanowisku premiera. Według najnowszej wersji Beatę Szydło miałby zastąpić Mateusz Morawiecki. Taką informację podali Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej" i Patryk Michalski z RMF FM. Wcześniej poinformował o tym scenariuszu rekonstrukcji rządu prawicowy tygodnik "Sieci".

Rekonstrukcja rządu PiS przed świętami?

Nowym premierem na dziś ma zostać Mateusz Morawiecki. Prawie na pewno. Prawie, bo to jednak trudna układanka. A stawka wysoka. Zmieni się więcej, niż wielu sądzi

- czytamy w najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci”.

Z informacji RMF FM wynika, że do rekonstrukcji rządu PiS ma dojść w przyszłym tygodniu. - Z pewnością przed świętami Bożego Narodzenia - czytamy na stronie RMF FM. 

Jarosław Kaczyński ma plan

Jak podaje "Rzeczpospolita", w poniedziałek na Nowogrodzkiej prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z posłami odpowiedzialnymi za kampanię samorządową oraz z liderami okręgów. Właśnie podczas tych rozmów miał przekazać informację, że przyszłym premierem zostanie obecny wicepremier, minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki. Zdaniem informatorów RMF FM, prezes chciał sprawdzić, co na ten temat myślą szefowie lokalnych struktur.

Jak podało RMF FM, przy okazji spotkania w siedzibie PiS, Jarosław Kaczyński miał zasugerować, że ze stanowiskiem pożegna się szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski.

O zmianach w rządzie Beaty Szydło mówi się od końca października - wtedy zapowiedziała je sama premier. 11 listopada Beata Szydło powiedziała z kolei, że będzie broniła wszystkich swoich ministrów. - To dobra ekipa - mówiła premier. Pojawiały się też spekulacje, że Jarosław Kaczyński zastąpi ją w fotelu premiera. O rekonstrukcji rządu mówił w TVP sam prezes.

Przeczytaj więcej na ten temat: Jarosław Kaczyński w TVP. Dłuuugi wstęp o sukcesach PiS. Najważniejsze zostawili na koniec >>>

Rozprawiamy się z mitami o smogu. "3 dni czytaliśmy Wikipedię, więc jesteśmy ekspertami" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 12]

Więcej o:
Komentarze (322)
Rząd PiS. Jarosław Kaczyński nie będzie premierem
Zaloguj się
 • kassabian

  Oceniono 84 razy 78

  Czyli dalej woli knuć z zaplecza, jednak strach przed odpowiedzialnością prawną za próbę puczu dziadkiem targa. Nie boj nic, Jarek - znajdą się paragrafy.

 • guru133

  Oceniono 68 razy 64

  Nie ma znaczenia kto kogo zastąpi w tym bezrządzie. Polska odżyje kiedy PiSlam odejdzie na śmietnik historii.

 • alex1w

  Oceniono 57 razy 53

  Kurdupel jest zbyt dużym tchórzem, by zająć miejsce smętnej broszki.
  Zresztą jak każdy dyktator...

 • obywateleu

  Oceniono 54 razy 46

  Miękka faja na tylnym siedzeniu nie da się wydymać... on nie rządzi on prezesuje.

 • duckoff

  Oceniono 41 razy 35

  No Mateuszku, brylować na forach ekonomicznych i bajdurzyć o samochodach elektrycznych to nie to samo, co firmować wprowadzanie dyktatury i fałszowanie wyborów.

 • alex1w

  Oceniono 38 razy 32

  W oczach Kaczyńskiego wciąż widać strach. I dobrze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX