Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przyłapana. Brnie dalej

Według pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf sędziowie SN nie chodzili na protesty ze świeczkami. Szybko przypomniano jej nagrania i zdjęcia z tych manifestacji. Tłumaczenie prezes? Bardzo oryginalne.

Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego powiedziała w Sejmie: "Sędziowie Sądu Najwyższego nie chodzili z żadnymi świeczkami". "Wiadomości" TVP przypomniały nagrania, na których widać Gersdorf ze świeczką w czasie protestów w sprawie proponowanych przez PiS zmian w sądach. 

O te słowa zapytał ją w Radiu ZET Konrad Piasecki. - Oczywiście, ja byłam pod Sądem Najwyższym wtedy, kiedy odbywała się ta demonstracja i wszyscy o tym wiedzą i wszyscy to widzieli - odpowiedziała Małgorzata Gersdorf.

- I miała pani świecę w dłoni - stwierdził dziennikarz.

- No miałam świecę, bo wszyscy mieli i dostałam tą świecę - przyznała prezes SN.

- Pani prezes, ale skoro mówi pani sędziowie SN nie chodzili z żadnymi świeczkami i pani jest na zdjęciu ze świeczką w dłoni, no to słowa i czyny się rozwodzą? - drążył Piasecki.

- Ale ja nie chodziłam z żadnymi… Nie, panie redaktorze, nie rozchodzą się. Ja nie chodziłam z żadnymi świeczkami, tylko byłam, weszłam tam podziękować. (...) A że dostałam od wszystkich organizatorów tę świeczkę, było ciemno, no to wzięłam tą świeczkę. Ale to nie jest tak, że ja chodziłam i demonstrowałam z tymi świecami - oświadczyła Gersdorf.

Więcej o:
Komentarze (337)
Małgorzata Gersdorf przyłapana. Chodzi o świeczkę
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 74 razy 44

  Jezu ..Czego się pani obawia, ma pani takie samo prawo jak każdy obywatel demonstrować gdy konstytucja na podstawie której orzekacie, jest łamana ! To nie były żadne partyjne, polityczne wiece, to był obywatelski sprzeciw wobec łamania prawa przez władzę.

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 71 razy 37

  I to jest właśnie piękne w pisowskim państwie. Nie jest ważna przyczyna "spacerowania" ze świeczkami, ale fakt czy też lub inny sędzia miał w ręku świeczkę. Nikt nie musiałby palić świeczek, gdyby banda łamaczy konstytucji nie zachowywała się jak świnia na salonach.

 • elenem

  Oceniono 51 razy 27

  Ludzie.... śmieszycie mnie. No ręce opadają :)))
  Toczy sie walka o Ustrój Polski a wy sie o świeczki spieracie?! To niepowazne.
  Brakuje wam POWAGI STANU.

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 26 razy 18

  Bill Clinton też nie uprawiał seksu z Moniką tylko wkładał jej cygaro i lizał patelnię.

 • mat.31

  Oceniono 31 razy 17

  Ta pani nie nadaje się na I prezesa SN w tych trudnych czasach. Ona potyka się o własne nogi.

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 17

  Można mieć mieszane uczucia. Gdy poszła pani Małgosia do pana prezydenta i swoją obecnością przyklepała nominację następnego dublera to mi gazetka skasowała posta. O! Brońmy niezależności sądów ale nie brońmy pani Małgorzaty. Skompromitowała się wtedy. Skompromitowała się proponując w roli ławników duchownych.

 • krystoff2

  Oceniono 31 razy 15

  Ja pitolę. Jak bym słyszał "paliłem ale się nie zaciągałem", "piłam ale nie przełykałam" a w ogóle to miałam blokadę kolana, chorobę filipińskią i pomroczność jasną w jednym. Nie chodziła? Ale przecież przynajmniej ze dwa kroki musiała zrobić - to znaczy że chodziła. I wy się kuźwa dziwicie, że PIS za chwilę będzie miało 50% ???

 • t0maszek44

  Oceniono 20 razy 8

  A żona Ryśka Ochódzkiego przechodziła przypadkiem z tragarzami, no ręce opadają

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX