Sodówka w PiS. Są już tak butni, że z własnego prezydenta robią kompletnego idiotę

Grzegorz Sroczyński
Bez Andrzeja Dudy - szanowne posłanki i szanowni posłowie - nie grzalibyście tyłków w ławach poselskich i nie bralibyście diet!

Sodówka, która politykom PiS uderzyła do głów nie ma precedensu w historii III RP. Żaden rządzący dotąd obóz - podkreślam ŻADEN - nie wykazywał takiej nielojalności i niewdzięczności wobec własnego prezydenta. Szorstka przyjaźń Millera z Kwaśniewskim, w ramach której podkładali sobie świnie i wzajemnie podgryzali, wobec tego, co PiS wyczynia wobec Dudy, to były niewinne pieszczoty. Nawet Lecha Kaczyńskiego obóz PO nie traktował z takim lekceważeniem..

W Sejmie trwa właśnie żenujący spektakl, w którym minister Ziobro po raz kolejny próbuje zrobić z prezydenta Polski idiotę i ograć go w sprawie sądów. Poprawki wprowadzane przez PiS do ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym sprawiają, że mamy de facto powrót do rozwiązań, które prezydent już zawetował. PiS w ten sposób pluje w twarz nie tylko Dudzie, ale też 8 630 627 wyborcom, którzy na niego głosowali (słownie: osiem milionów sześćset trzydzieści tysięcy sześćset dwadzieścia siedem osób). Posłowie PiS powinni sobie tę liczbę wyciąć i powiesić na sejmowych pulpitach, może im ręce zadrżą przed ostatecznym głosowaniem.

PiS vs. Andrzej Duda

W dodatku PiS ogrywa własnego prezydenta bez żadnego skrępowania - w sposób jawny, brutalny i chamski. Weźmy przykład pierwszy z brzegu - poprawkę, żeby sędziów do KRS mogli zgłaszać podlegli Ziobrze prokuratorzy. Działanie tego głupio cwanego paragrafu będzie proste jak konstrukcja cepa. Ziobro ze środowiska sędziowskiego odsieje sobie piętnaścioro maruderów - takich jak sędzia Przyłębska - którzy będą mu się wysługiwać, bo są kiepskimi sędziami i nie mają nic do stracenia. Przypomnę, że obecna prezes Trybunału Konstytucyjnego jako sędzia w Poznaniu miała na biurku górę niezałatwionych spraw i masę uchyleń. Z powodu niechlujnych wyroków i zaległości była źle oceniana przez zwierzchników i dyscyplinowana. Ten beznadziejny ślamazarny styl pracy zaszczepiła w Trybunale Konstytucyjnym. Sprawy obywateli - a przecież TK rozstrzyga, czy np. przepisy o zasiłkach i rentach są zgodne z Konstytucją - leżą martwym bykiem, w TK panuje totalny chaos, a przede wszystkim totalne nieróbstwo.

Teraz dzięki swojej cwanej poprawce Ziobro będzie mógł znaleźć piętnaścioro takich Przyłębskich (w wersji damskiej lub męskiej), a następnie nakazać prokuratorom, żeby ich zgłosili do KRS. Sejm tych Przyłębskich wybierze, nowy KRS pogrąży się w sporach i chaosie, bo Przyłębscy będą odreagowywać rozmaite własne kompleksy, a sądownictwem będzie spokojnie zarządzał Ziobro.

Andrzej DudaAndrzej Duda Alik Keplicz (AP Photo/Alik Keplicz)

Prezydent Duda trzy razy powtarzał, że nie pozwoli, aby sądownictwo przejął prokurator generalny i jedna partia. PiS tego nie raczył uwzględnić. PiS nie potrafi uszanować nawet bohaterki KOR i „Solidarności” Zofii Romaszewskiej, która w latach 70. razem z mężem i zespołem współpracowników tropiła nadużycia komunistycznych prokuratorów (jeden z nich - niejaki Rozwens - po pijaku zastrzelił dziecko). Teraz Romaszewska musi się upokarzająco targować z innym komunistycznym prokuratorem Piotrowiczem, który jej uwagi całkowicie lekceważy.

Co zrobi Duda?

Posłowie PiS - próbując ograć Dudę - pokazują zaskakujący brak wdzięczności wobec człowieka, dzięki któremu zasiadają w Sejmie i mają władzę. Bez Dudy - szanowne posłanki i szanowni posłowie - nie grzalibyście tyłków w ławach poselskich i nie bralibyście diet! PiS uzyskał tak dobry wynik właśnie na fali „dudomanii”, która ogarnęła również niepisowskich wyborców, a nawet dotarła do redakcji „Gazety Wyborczej” (tak, tak, nawet w tym antypisowskim gnieździe szerszeni Duda miał kilku fanów). Parlamentarzystom PiS warto więc przypomnieć drugą liczbę: 5 711 687 (słownie: pięć milionów siedemset jedenaście tysięcy sześćset osiemdziesiąt siedem). Tylu Polaków na was głosowało. To o 2 918 940 (słownie: dwa miliony dziewięćset osiemnaście tysięcy dziewięćset czterdzieści) osób mniej, niż na prezydenta Dudę. Naprawdę, wytnijcie sobie tę wszystkie liczby, powieście przed nosem i zacznijcie własnego prezydenta choć trochę szanować.

Prezydent nie może sobie pozwolić, żeby batalię o sądy przegrać. Nie może podpisać ustaw w wersji proponowanej przez PiS. Nie tylko dla dobra polskiego sądownictwa, ale też dla dobra własnego. Żyjemy w czasach niepewnych - to dotyczy całego świata zachodniego - a w czasach niepewnych wyborcy lgną do polityków silnych. Jest to naturalna ludzka potrzeba, żeby na ruchomych piaskach znaleźć jakieś oparcie. Kogoś, kto imponuje - najlepiej charakterem i siłą. Prezydent powinien mieć świadomość, że okazując teraz słabość bardzo osłabi swoje szanse wyborcze. Jeśli natomiast będzie miał odwagę się postawić - poszybuje w sondażach.

Więcej o:
Komentarze (276)
Sodówka w PiS. Z Andrzeja Dudy robią kompletnego idiotę
Zaloguj się
 • szoszan

  Oceniono 77 razy 65

  Powtórzę:pan Duda został wynajęty przez prezesa do wygrania wyborów i utorowania drogi do autorytarnego państwa.Po podpisaniu ustaw o sądach nie będzie potrzebny.W następnej kadencji jego urząd będzie zlikwidowany lub zwyczajnie okrojony wyłącznie do mianowania i wręczania tytułów i medali.Po co I sekretarzowi prezydent?Po nic.Nie chcecie opozycji,będziecie mieli rządy wszechwładnej partii,która powie wam nawet w którym kościele macie się modlić.

 • chi-neng

  Oceniono 45 razy 39

  Podsumowujac to skandaliczne lajdactwo jakie PiS uprawia w ostatnich dniach w Sejmie, mozna wyciagnac tylko jeden wniosek;

  Daza do wprowadzenia ABSOLUTUM DOMINIUM przed Swietami.

  I

 • kemor234

  Oceniono 44 razy 36

  Cały ten wywód jest prawdziwy tylko wtedy gdy założymy, że prezydent rzeczywiście chciał ustawy zawetować a nie został jedynie zobowiązany, aby uspokoić nastroje społeczne i stworzyć pozory "pod publiczkę" Parlamentu Europejskiego.

 • zsm-5

  Oceniono 38 razy 34

  Lekceważyć budynia to nie sztuka. Ale zrobić z Narodu króliki do inseminacji jednocześnie wykonując totalny skok na państwową kasę - to już jest wredna, bananowa, pisia republika.

 • Piotr

  Oceniono 38 razy 34

  A Polska ma jakiegoś prezydenta, bo od dwóch lat takiego nie widzę? Wiem, że Polska za to ma Konstytucję, która od początku władzy PiS jest gwałcona przez Adriana, Kaczyńskiego i spółkę. Ktoś słusznie stwierdził, że Duda zawetował ustawy o sądach nie dlatego, żeby bronić konstytucji, tylko dlatego, że łamały one ustawę zasadniczą nie tam, gdzie chciał.
  Teraz wiele wskazuje na to, że już zawarł układ z Kaczyńskim i tak czy siak podpisze te ustawy likwidujące trójpodział władzy i przywracające demokrację ludową, czyli monopartyjną a la PRL.

 • optymistaa43

  Oceniono 42 razy 34

  O czym tu mowic,skoro podpisywal nocne i niecne Ustawy to jest pewne ze to wszystko inne to ustawka.To becwal ,ktory nie rozliczyl diet,ulaskawil przestepce i popelnil kilka niekonstytucyjnych przestepstw na Konstytucji,ma stac na jej strazy a ma ja w zupie,chlystek.Jestem pewien ze stanie przed Trybunalem Stanu po obaleniuPiSdecji wiec, zrobi wszystko by PiSsowiecka klika utrzymywala sie przy wladzy.

 • jacmenos

  Oceniono 37 razy 33

  czytałem wywiad z ojcem Dudy . Jak tatuś psychicznie synka wykastrował , to teraz nikt mu jaj już nie przyszyje ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX