Saryusz-Wolski spekuluje nt. Tuska. Były szef na to: Niepokoi mnie twoje zdrowie psychiczne

Zdaniem Jacka Saryusz-Wolskiego, Donald Tusk jest kłopotem dla swojej frakcji. Dowodem na to miało być zdjęcie ze spotkania, na którym Tusk stoi w drugim rzędzie. Na spekulacje odpisał szef grupy EPL, a do niedawna również szef Saryusz-Wolskiego.

"Bez precedensu, Donald Tusk relegowany do drugiego rzędu na 'family picture' na szczycie EPL Partnerstwa Wschodniego w Brukseli (miejsca są zawsze precyzyjnie oznaczane). Kłopotliwy przez naruszenie powagi i bezstronności swego urzędu atakami na kraj członkowski - Polskę?" - napisał na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski, który w marcu stanął z Tuskiem do walki o stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej.

Na sugestie europosła odpowiedział przewodniczący grupy Europejskiej Partii Ludowej, w której do marca należał też Saryusz-Wolski.

"Przewodniczącemu Tuskowi wyznaczono - zgodnie z protokołem - miejsce w pierwszym rzędzie. Jednak Tusk, jako dżentelmen, przesunął się do drugiego rzędu, by w pierwszy rzędzie wprowadzić trochę równowagi płci. To smutne, że w swoim żałosnym ataku na przewodniczącego oceniasz, kto w EPL jest ceniony i szanowany. Donald Tusk jest najlepszym ambasadorem Polski w Unii Europejskiej i tak zostanie. A póki co niepokoi mnie stan twojego zdrowia psychicznego" - napisał Joseph Daul.

Europoseł nie odniósł się do słów Daula. Na Twittera wklejał m.in. zdjęcia Tatr, rzeźb i kawy. Porównywał też podobieństwa zdjęcia Tuska z psem Szeryfem do zdjęcia Władimira Putina z jego czworonogiem.

27 do jednego

Jacek Saryusz-Wolski był kandydatem PiS na szefa Rady Europejskiej. Tamto głosowanie w Brukseli zakończyło się jednak sromotną porażką Saryusz-Wolskiego - Donald Tusk wygrał miażdżącą przewagą 27:1. Kandydaturę europosła popierała jedynie premier Beata Szydło. Jak przebiegało głosowanie >>>

Sarusz-Wolski zasiada w Parlamencie Europejskim nieprzerwanie od 2004 roku. Do marca reprezentował tam Platformę Obywatelską. W przeszłości ściśle współpracował z Donaldem Tuskiem - był m.in. międzynarodowym sekretarzem PO oraz wiceprzewodniczącym zarządu krajowego tej partii.

W 2007 roku objął stanowisko przewodniczącego komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego.

Więcej o:
Komentarze (332)
Jacek Saryusz-Wolski spekuluje na temat Donalda Tuska
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 141 razy 129

  Uroił sobie Saryusz, że dzięki poparciu PiS- zajmie miejsce Tuska. No i jeszcze nie wyszedł z szoku pourazowego. Trzyma go mocno..

 • amoramo

  Oceniono 99 razy 91

  Szybko się nauczył, jak podlizać się kaczyńskiemu, szuka miejsca na listach, żałosne

 • jkpo1

  Oceniono 84 razy 76

  Saryusz-Wolski - zdrajca 27:1 totalnie mu odbija aby tylko przypodobać się pissobolszewii !!

 • polakadam

  Oceniono 72 razy 70

  Srajruszowi blisko teraz do pisu to i intelektem też się do nich w pośpiechu dopasowuje.

 • wilija

  Oceniono 71 razy 67

  Zastanawiam się gdzie mu wyprano mózg? Agenci putlera w Brukseli, czy pis-owcy w Polsce? Taka kardynalna zmiana postawy wobec D. Tuska świadczy o poważnym zniekształceniu świadomości.

 • lactum

  Oceniono 64 razy 62

  Jak juz pan zmienil strony, to nie musi sie pan ciagle produkowac i wyszukiwac na sile rzeczy, ktore moglyby negatywnie wplynac na wizerunek szefa rady europejskiej. U rzadzacych Polska zbiera pan plusy za swoj nieobiektywizm, dla normalnych ludzi robi pan z siebie blazna panie Sayruszu Wolski.

 • MACIEKR76

  Oceniono 67 razy 59

  Biedny frustrat. PiS go wykorzystało do aferki i spuściło w kiblu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX