Polityk Nowoczesnej w prawicowej gazecie: postawiłbym pomnik Kaczyńskiemu. "Był fajną osobą"

Paweł Rabiej z Nowoczesnej udzielił wywiadu prawicowemu tygodnikowi. Niektórych mogą zaskoczyć jego propozycje dla stolicy.

Dziennikarze tygodnika "Sieci" przeprowadzili obszerny wywiad z Pawłem Rabiejem z Nowoczesnej. Jeszcze do niedawna polityk był oficjalnym kandydatem na prezydenta Warszawy z ramienia tej partii. W ubiegłym tygodniu na wspólnej konferencji prasowej PO i Nowoczesna ogłosiły, że ich wspólnym kandydatem będzie Rafał Trzaskowski z PO i jeśli wygra, Rabiej może liczyć na fotel zastępcy. 

Rozmowa została przeprowadzona jeszcze przed sojuszem PO - Nowoczesna, ale jest nadal aktualna. Rabiej był pytany m.in., gdzie postawiłby pomnik Lechowi Kaczyńskiemu (cała rozmowa ma tytuł: "Postawiłbym pomnik Kaczyńskiemu"). Początkowo Rabiej chciał się wywinąć i zrzucić decyzję na Radę Warszawy, ale dziennikarze dociskali. Wyglądało na to, że polityk nie za bardzo orientuje się w proponowanych lokalizacjach. W końcu tą postulowaną przez obecne władze miasta (w sąsiedztwie Metropolitana) odrzucił jako "niezbyt wyeksponowaną". 

- Pomiędzy Hotelem Europejskim a Domem bez Kantów? To lokalizacja, która wchodzi w grę - stwierdził. Właśnie takiej chce PiS. 

- A za co należy mu się ten pomnik? - pytali dziennikarze "Sieci".

Był prezydentem Warszawy, był prezydentem Polski, zginął jako głowa państwa w katastrofie lotniczej. Na pewno chciał sprawnego państwa. Był też poza wszystkim fajną osobą, tak go pamiętam

- opisał Lecha Kaczyńskiego Paweł Rabiej.

Myśliwi są dziwni, a zwierzęta są spoko. Sprawdzamy, na co pozwala prawo łowieckie w Polsce [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (115)
Paweł Rabiej postawiłby pomnik Lecha Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 49 razy 35

  Z tego co wiem był pijakiem, nieudacznikiem i marionetką w ręku makiawelicznego brata. Czy należy mu się za to pomnik ?

 • homo_lupus

  Oceniono 41 razy 29

  Może i był fajną osobą (choć nie był), ale beznadziejnym prezydentem - na pewno. Jako fajnej osobie możesz położyć mu kwiatki na nagrobku - PRYWATNYM !!! - ale nie obsrywaj przestrzeni publicznej monumentami ku czci mściwego niezguły, który szarpał się o krzesło i składał meldunki bratu.

 • wogie

  Oceniono 35 razy 25

  Prezydentura Kaczynskiego byla naprawde malo wybitna, wiec jesli stosujemy kryterium fajnosci, to ja znam pare osob, ktore tez sa fajne. Moze i im postawic pomniki w centrum Warszawy?

 • miszogun

  Oceniono 32 razy 24

  Ja też postawił bym Lechowi pomnik. Taki symbolistyczny. W kształcie d'py wołowej.

 • tcas

  Oceniono 40 razy 24

  Panie Rabiej, nie dość jeszcze tych pomników kultu bałwana Zimnego Lecha?

 • obeznany

  Oceniono 33 razy 19

  Pomnik za to, że ktoś gościa uważa za "fajną osobę"? Taką właśnie mamy "opozycję".

 • majo_rmajor

  Oceniono 14 razy 14

  Borubar, irasiad, pieniadze skądś są. Jeszcze, pamie Rabiej? Transfer do pisu pan szyluje? Krzyż na drogę.

 • cezaryk

  Oceniono 16 razy 14

  Też bym mu postawił. Z dużym cokołem.
  Z lewej w cokole drzwi z kółkiem, z prawej z trójkątem a pośrodku osoba pobierająca opłaty tradycyjnie nazywana babcią.

 • andrzej2310

  Oceniono 15 razy 13

  W czasach rządów PIS w Warszawie gdy prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński w Warszawie było wiele spraw związanych z przejmowaniem cudzych gruntów na terenie miasta przez dziwne układy mafijne. Wtedy gruntami warszawskimi trzęsła niejaka urzędniczka z ratusza - pani Zawisza, która sprytnie przejmowała grunty "bez właścicieli". Taka to jest prawda o Lechu Kaczyńskim w Warszawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX