Macierewicz wycofał swoje wnioski o awanse generalskie. "W trosce o dobro Sił Zbrojnych"

Szef MON Antoni Macierewicz postanowił wycofać swoje wnioski o awanse generalskie - poinformowała wieczorem rzeczniczka Ministerstwa Obrony Narodowej.

"Uprzejmie informujemy, iż w trosce o dobro Sił Zbrojnych RP i harmonijne współdziałanie organów konstytucyjnych w zakresie obronności, minister obrony narodowej postanowił wycofać wnioski o awanse generalskie"  - czytamy w komunikacie resortu.

Ministerstwo Obrony Narodowej podejmuje to działanie w nadziei na usunięcie czynników, które zgodnie z deklaracjami Urzędu Prezydenckiego stoją na przeszkodzie mianowań generalskich

- napisano, podkreślając jednocześnie, że nominacje generalskie "mają kluczowe znaczenie dla zmiany pokoleniowej i dalszych reform wzmacniających Wojsko Polskie".

"Nowe wnioski zostaną przedstawione w stosownym czasie i okolicznościach" - zapewniono.

Spór o nominacje Duda - Macierewicz

Decyzja szefa MON to kolejna odsłona sporu pomiędzy ministrem a prezydentem. Andrzej Duda dotąd odmawiał przyznania nominacji generalskich wojskowym wskazanym przez Antoniego Macierewicza.

Od wiosny na taki awans czekało 14 oficerów. Nominacje przekładano już trzykrotnie - nie wręczono ich ani 3 maja, ani 15 sierpnia. Ostatnio zrezygnowano z tej uroczystości 11 listopada, w dniu obchodów 99. rocznicy odzyskania niepodległości.

ZOBACZ TEŻ: Najbrutalniejsza wojna Macierewicza z Dudą. Wszystko przez legendę tego "świętego Graala"

"Resort obrony chce tym samym doprowadzić do deeskalacji konfliktu na linii MON – prezydent" - tak piątkowe posunięcie Macierewicza tłumaczy portal tvp.info. Jak czytamy, resort obrony chce też dzięki temu uniknąć kontrowersji, które pojawiają się przy kolejnych świętach wojskowych.

Ojciec Tadeusz przepytuje prezydenta. I zwraca uwagę: "Jest jakaś kolumna szkodząca"

Więcej o:
Komentarze (96)
Macierewicz wycofał wnioski o awanse generalskie
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 30 razy 26

  Zapewne planuje jakis konkretny ruch, mający pogrązyć Prezydenta. Należy zachować maksymalną czujność. Każda żmija cofa sie lekko... przed atakiem.

 • krzywelustro

  Oceniono 20 razy 16

  W zamierzchłej przeszłości młody Antek uwielbiał bawić się ołowianymi żołnierzykami. Jak mu któryś generał przestał się podobać, to po prostu paznokciem lub pilniczkiem z maminej kosmetyczki zdrapywał mu wężyk generalski i potężnym pstryczkiem wysyłał na poligon pod szafę, a nowym generałem od ręki mianował pluszowego misia.

  Ech, szczęśliwe, beztroskie dzieciństwo... Na szczęście te czasy powoli wracają, bo na starość Antoni dziecinnieje.

 • kastoripollux

  Oceniono 20 razy 16

  Antychrysta toruńskiego i szpiona ruskiego razem do wora a wór do jeziora. Kiedy ci ruscy agenci zostaną postawieni przed sądem a później przed plutonem? Jak długo jeszcze społeczeństwo będzie tolerowała wywrotową działalność tych dwóch zaprzańców?

 • sowielustro

  Oceniono 15 razy 13

  Dla dobra Sił Zbrojnych RP ten typ może zrobić tylko jedno - zniknąć.

 • pysio62

  Oceniono 11 razy 11

  Duda to jest oczywiscie jedna wielka pomylka, ale w sam raz juz Duda jest mimo wszystko lepszy niz Macierewicz, osobnik ktory zdekonspirowal polskich agentow dzialajacych w innych krajach, a teraz niszczy polska armie i kadre dowodcza armii. W czym interesie robi to Macierewicz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX