Wspólny kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. A teraz spójrzcie na pasek TVP Info

Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta Warszawy - ogłosili właśnie Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru na wspólnej konferencji prasowej.

Wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy ogłosiły dzisiaj PO i Nowoczesna. To poseł Rafał Trzaskowski z PO. Jeśli Trzaskowski wygra w wyborach na prezydenta stolicy, Paweł Rabiej zostanie wiceprezydentem - poinformowali liderzy PO i Nowoczesnej. Mówili o zjednoczeniu opozycji.

A jak decyzję dwóch partii komunikuje swoim widzom TVP Info? "Kapitulacja Ryszarda Petru" - taki napis pojawił się na pasku TVP Info zaraz po ogłoszeniu kandydatów. Na pasku pojawiło się też stwierdzenie, że "Schetyna i Petru próbują ratować twarz po blamażu".

- Bardzo się cieszę, że zjednoczenie opozycji zaczyna się od Warszawy - powiedział Rafał Trzaskowski. - Nie oddamy naszego, nie oddamy mojego ukochanego miasta w ręce PiS - dodał. A Paweł Rabiej dorzucił, że "zawsze był zwolennikiem gry zespołowej".

Kto z PiS na prezydenta Warszawy?

Kto będzie kontrkandydatem Rafała Trzaskowskiego ze strony PiS? Na razie nie wiadomo. W mediach pojawiły się nieoficjalne informacje, że mógłby nim zostać wiceminister sprawiedliwości, prawa ręka Zbigniewa Ziobry czyli Patryk Jaki. Od pewnego czasu angażuje się on w sprawy warszawskie. Jest szefem Komisji Weryfikacyjnej, która bada kontrowersyjne decyzje, jakie zapadły w sprawie reprywatyzacji stołecznych gruntów.

Ostatnio media donosiły, że kandydatem może zostać też Beata Szydło. Oczywiście po tym, jak w ramach rekonstrukcji rządu PiS premierem zostanie prezes Jarosław Kaczyński.

Na konkrety będziemy musieli poczekać, bo rekonstrukcja rządu przedłuża się. Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił dziś, że możliwa jest w styczniu. Do tej pory była mowa o grudniu tego roku. Czytaj więcej o planowanej rekonstrukcji >>>

Więcej o:
Komentarze (292)
TVP Info o kandydacie PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy
Zaloguj się
 • Piotr

  Oceniono 75 razy 63

  To bardzo dobra wiadomość dla Warszawy i dobra wróżba na przyszłość dla Polski. Cieszę się, że Rabiej w tej sytuacji odpuścił sobie własne ambicje dla dobra wspólnego.

 • gapcio2010

  Oceniono 55 razy 47

  Super! Tak trzymać! Warszawa to nie jest miejsce na rządy P(rymitywu) i S(zamba) !

 • whufan

  Oceniono 44 razy 36

  To za mało! Połączyć wszystkie siły, wygrać wybory nie tylko w Warszawie.
  A potem możecie się pozabijać w walce o stołki, bo w obecnej sytuacji żadne wam nie grożą.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 41 razy 29

  To nie kapitulacja, ale mądra decyzja. Brawo Nowoczesna!

 • farsizm

  Oceniono 32 razy 28

  Kapitulacja? To znaczy tylko tyle, i aż tyle, że Petru zdał egzamin. Dziś w Polsce potrzebni są politycy, którym własne ego nie przysłania dobra kraju !

 • andrew-live

  Oceniono 38 razy 28

  I BARDZO DOBRZE,NATOMIAST TA PISOWSKA TV,ZAWSZE ,BĘDZIE SZCZEKAĆ!!!!!!!!!!!!!!

 • japka_putina

  Oceniono 30 razy 26

  Kapitulacja Petru, ale za to klęska Kaczyńskiego. Jak dla mnie, może być.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX