Gowin ujawnił nowy termin rekonstrukcji rządu. Powód? "Haniebny" wniosek PO

Wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że rekonstrukcja rządu może się przesunąć. Początkowo była planowana na przełom listopada i grudnia.

Kiedy rekonstrukcja rządu? PiS trzyma wszystkich w napięciu. Dopiero co Jarosław Kaczyński mówił w TVP, że szczegóły poznamy w grudniu. Teraz nowe informacje podaje wicepremier Jarosław Gowin. 

Rekonstrukcja rządu odłożona "przez PO"

Gowin w wywiadzie dla radiowej Jedynki stwierdził, że rekonstrukcja rządu może się przesunąć do stycznia 2018 roku. Skąd ta nagła zmiana terminu? Według wicepremiera ma to związek z zapowiadanym przez PO wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Jak dodał, wniosek ma zostać złożony "pod bardzo haniebnym pretekstem, jakoby nasz rząd tolerował lub wręcz promował postawy rasistowskie".

- Najpierw ten wniosek odrzucimy, a dopiero potem przeprowadzimy rekonstrukcję - zapowiedział wicepremier.

Jarosław Gowin dodał, że o sprawach personalnych dotyczących rekonstrukcji będzie informowała premier Beata Szydło.

- Pani premier zaproponowała bardzo interesujące zmiany. Jeśli chodzi o decyzję ws. personaliów, to będą podjęte niedługo. Będziemy się kierować powodzeniem w kierowaniu resortem, a także okolicznościami, które nie mają z tym wiele wspólnego. Musimy tak skonstruować rząd, żeby on się dobrze wpisywał w nową, troszkę trudniejszą sytuację - tak o rekonstrukcji mówił niedawno w Telewizji Polskiej prezes Jarosław Kaczyński. Nieco tajemniczo. Kaczyński w żadnej sposób nie odniósł się do narastających spekulacji o tym, że szykuje się do przejęcia od Szydło fotela premiera. Niestety, wszystko wskazuje na to, że na szczegóły jeszcze przyjdzie nam poczekać.

Zobacz także
 • Paweł. M. po przesłuchaniu w krakowskiej prokuraturze "Misiek" na trzy miesiące trafił do aresztu. Wcześniej nie przyznał się do zarzutów
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
Komentarze (134)
Jarosław Gowin: Rekonstrukcja rządu PiS może się przesunąć
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 74 razy 70

  Mamy w dudzie tę waszą telenowelę o rekonstrukcji - to cyrk dla "ciemnego ludu".
  A wniosek PO bardzo dobry.
  NIE ZAKRZYCZYCIE RZECZYWISTOŚCI, a jest taka, że POPIERACIE rasistowskie postawy przez brak reakcji. Gowin, nie rżnij więc głupa.

 • student_zebrak

  Oceniono 56 razy 48

  bez znaczenia, kiedys pojdziecie siedziec, o ile wam wczesniej suweren kary nie wymierzy

 • justas32

  Oceniono 51 razy 47

  PIS stanowczo odrzuca pomówienia opozycji że są łamiącymi Konstytucję kato-faszystami rozkradającymi majątek narodowy i kompromitującymi Polskę na świecie . Oni są grzeczni i zbierają kwiatki na łące ...

 • aronia0

  Oceniono 46 razy 42

  Ach, coz to bedzie za rekonstrukcja!!! Jedne miernoty zostana zastapione przez inne miernoty!!!

 • hen-live

  Oceniono 44 razy 40

  Jeśli chodzi o haniebną postawę to Gowin jest podręcznikowym przykładem.

 • tetradrachma

  Oceniono 39 razy 35

  W tym kraju, pod rządami hołoty wszystko jest albo, łajdackie, albo, haniebne !

 • def11

  Oceniono 36 razy 34

  Ty panie Gowin o "hańbie" powinieneś wiedzieć całkiem sporo, ostatnie lata politycznej działalności hańbą naznaczone, sprzedawczyku i fałszywy moralisto.
  A bądźcie tacy "sprytni" i jutro sobie zróbcie rekonstrukcje, wniosek opozycji będzie bezzasadny a słońce narodu zaświeci nam na fotelu premiera.

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 30

  Zaraz wyleci Terlecki z Mazurek i przypomni Gowinowi kto w Polsce rządzi a o rekonstrukcji niech się nie wypowiada bo pierwszy wypadnie z rządowego składu.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 32 razy 28

  Te terminy będą odkładane jak to jest ze smoleńskiem,z wypadkiem sołtyski,z helikopterami i z wieloma innymi sprawami.Ale to wam na sucho nigdy nie ujdzie,gorszy sort Polaków i tak was dorwie i wymierzy odpowiednią karę,możecie być pewni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje