"Co ta kobieta bredzi". Zalewska chwali się, że wprowadzi zmianę, która funkcjonuje od lat

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska pochwaliła się w RMF FM, że wprowadzi obowiązkowy język obcy od pierwszej klasy. Nie wiedziała, że taki obowiązek funkcjonuje od dawna, i to od przedszkola.

- Język angielski będzie obowiązkowy od pierwszej klasy (…) będę walczyła z plagą korepetycji - ogłosiła triumfalnie Anna Zalewska w programie Roberta Mazurka w RMF FM. Sęk w tym, że język obcy jest obowiązkowy od dawna, i to od przedszkola. Zmianę tę wprowadziła Joanna Kluzik Rostkowska. Od 1 września 2015 roku wszystkie 5-latki mają bezpłatne lekcje języka obcego, od 2016 - 4-latki, a od 2017 - 3-latki.

„Co ta kobieta bredzi”

Komentatorzy na Twitterze szybko zauważyli błąd pani minister. „Przecież angielski jest już obowiązkowy co ta kobieta bredzi…”, „Minister edukacji zorientowana w edukacji…”, Pani Zalewska poraża?! Język angielski jest od przedszkola, obowiązkowy!!”.

Minister zaprasza Anję Rubik

W dalszej części rozmowy Robert Mazurek zapytał Annę Zalewską o kampanię #SEXEDPL, którą zorganizowała Anja Rubik. Minister przyznała, że nic o niej nie wie. - Anję Rubik znam z telewizji - to piękna i słynna na całym świecie modelka, natomiast samej akcji niestety nie znam" - powiedziała, po czym zaprosiła modelkę na spotkanie. - Razem przeczytamy podstawy programowe do wychowanie do życia w rodzinie - powiedziała Zalewska. Czytaj więcej: Anja Rubik o #SEXEDPL: Nie mieliśmy na to żadnego budżetu. Wszyscy poświęcili swój prywatny czas

"Ja się boję panie marszałku". Tak minister Zalewska zareagowała na wypowiedzenie warunków pracy

Więcej o:
Komentarze (161)
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska chce wprowadzić zmianę w edukacji, która fukcjonuje od lat
Zaloguj się
 • mr_gm

  Oceniono 54 razy 52

  Bardzo proszę nie narzekać na panią Minister Zalewską, gdyż ta światła kobieta ma w planach prawdziwą bombę w zanadrzu i wprowadzi od 1 klasy obowiązkową matematykę i język polski.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 52 razy 50

  Fajnie być pisowskim ministrem, nie trzeba się znać na tym za co się odpowiada....
  Macierewicz nie ma pojęcia o wojsku, Waszczykowski o dyplomacji, Ziobro o praworządności, Szyszko o ochronie przyrody, Gliński... Gowin... Morawiecki... Szydło...

 • ziaburek

  Oceniono 44 razy 42

  Czyli co - zlikwiduje język angielski w przedszkolu, zastąpi go religią, a naukę języka rozpocznie od pierwszej klasy? Zawsze jakaś nowość.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 38 razy 36

  Minister tumanizacji jak zwykle w formie.

 • 270203mk

  Oceniono 39 razy 35

  Pani minister jest przemęczona. Ogrom reform wprowadzanych przez MEN odbija się na kondycji intelektualnej szefowej resortu. Obawiam się, że reformy odbiją się także na poziomie intelektualnym uczniów.

 • chi-neng

  Oceniono 30 razy 30

  Twarz Zalewskiej (na tym zdjeciu) jest odbiciem twarzy calej sekty smolenskiej!

  Czy to ona, panna Krysia, Kepa, Wroblewska, Sobecka, czy jeszcze inna....jest Matka Boska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX