Sejm wraca do gorących ustaw o sądach. Coraz więcej wiadomo o porozumieniu Pałacu i PiS

22.11.2017 13:55
Posłowie będą głosowali na listę piętnastu kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa, przygotowaną wcześniej przez prezydium Sejmu, a nie na poszczególnych kandydatów - to jedna z poprawek jakie znalazły się w prezydenckim projekcie ustawy o KRS, do których dotarł RMF FM.

Dziś Sejm zajmie się prezydenckimi projektami ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Jak podaje RMF FM posłom zostanie zaprezentowana wersja kompromisowa uzgodniona we wcześniejszych rozmowach między ekspertami Pałacu i PiS. Jednym z punktów negocjacji był postulowany przez otoczenie Andrzeja Dudy warunek, że obsadzanie KRS musi zakładać możliwość udziału opozycji.

W poprawce określono, że każdy klub parlamentarny będzie mógł przedstawić maksymalnie 9 swoich kandydatów i co najmniej jeden z nich musi zostać uwzględniony - ustalili dziennikarze RMF FM. Oznacza to, że najpierw kluby przedstawią swoje propozycje. Ostateczną listę zatwierdzą marszałkowie i wicemarszałkowie Sejmu. Jak podaje RMF FM w składzie KRS będzie musiało być co najmniej dwóch przedstawicieli sądów rejonowych.

Uzgodniono, że posłowie będą mogli więc zaakceptować całą listę albo ją odrzucić. Do przegłosowania potrzebna będzie większości 3/5 głosów. Jeżeli jej zabraknie w drugim głosowaniu wystarczy większość bezwzględna. 

Ich smak znamy z dzieciństwa. Rozpoznasz słodycze bez opakowania?
1/11Zaczynamy od czegoś łatwego. W środku ma miękkie, białe nadzienie. Ta smaczna przekąska to:
Zobacz także
Komentarze (106)
Sejm wraca do gorących ustaw o sądach. Coraz więcej wiadomo o porozumieniu Pałacu i PiS
Zaloguj się
 • olewca

  Oceniono 33 razy 23

  Komuna wraca!!! Ha ha ha !
  Jeszcze pare lat temu nikt by w to nie uwiezyl.
  A teraz polowa polactwa tego chce, ale jaja!!!

 • evergreen111

  Oceniono 26 razy 16

  Kanalia, Adrian i ich kolesie PO RAZ KOLEJNY W PRZESTĘPCZY SPOSÓB ZŁAMIĄ KONSTYTUCJĘ!

 • endrju1521

  Oceniono 24 razy 16

  Taką Polskę, niebawem szlag trafi...

  Potem będzie skowyt, ale będzie już za późno.

 • aronia0

  Oceniono 20 razy 14

  Faktycznie, ale kompromis. jednak Adrian pozostanie Adrianem, chocby na uszach stawal. Na szczescie zostalo mu tylko 2.5 roku do konca tej upokarzajacej Polske kadencji.

 • konigin

  Oceniono 18 razy 12

  Pisowskie szumowiny na czele z Adrianem, gietkim plastikiem, zafundowaly nam wlasnie PRL-bis. Suweren przeszczesliwy, bo myslec juz nie musi, krotko przy pysku trzymany bedzie tak jak lubi, a kase na socjal i tyk mu za nic panstwo da. Rechot historii.

 • jeziorak.pl

  Oceniono 15 razy 11

  Tylko DEBIL moze uwazac, ze rozwiazania pis-duda sa zgodne z konstytucja.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 17 razy 11

  czyli reforma Dudy polega na tym że ostateczną listę kandydatów do KRS zatwierdzą marszałkowie i wicemarszałkowie Sejmu i jak się nie uda jej przegłosować przez 3/4 posłów to w drugim glosowaniu wystarczy ze zagłosują już tylko pisiory, czyli jedyna słuszna partia...
  jak to nie jest PRL bis to co to jest?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje