Morawiecki senior przewiduje zmianę premiera. "Są dwa typy - prezes Kaczyński i mój syn"

Kornel Morawiecki następcy dla Beaty Szydło upatruje w swoim synu lub prezesie PiS. Poseł o zmianie na stanowisku premiera mówi tak, jakby decyzja w tej sprawie została już podjęta.

- Zmiana premiera jest bardzo prawdopodobna - twierdzi Kornel Morawiecki w rozmowie z "Gazetą Wrocławską". Ojciec wicepremiera Mateusza Morawieckiego mówi o "dwóch typach". - Prezes Jarosław Kaczyński i mój syn, z tego co ja słyszałem. Ale bardziej prawdopodobne jest to, że na czele rządu stanie jednak prezes Jarosław Kaczyńskiego - dodaje Morawiecki senior.

Morawiecki za Szydło

O tym, że Beata Szydło miałaby zostać zastąpiona przez Morawieckiego juniora mówiono już wiosną ubiegłego roku. Wówczas jego ojciec wyjaśniał, że wicepremier jest "członkiem drużyny Beaty Szydło". - Nie ma ani zamiaru, ani szans by być premierem. Czy się nadaje? No nadaje się, ale nie ma takiej możliwości. Nie mam jednak pojęcia, jakie są zamiary prezesa Kaczyńskiego - mówił.

Kaczyński premierem

Zapowiadana na grudzień rekonstrukcja rządu według zapowiedzi ma polegać na zmianach instytucjonalnych i w niewielkim stopniu personalnych. Od dłuższego czasu pojawiają się jednak głosy - również ze strony obozu rządzącego - że prezes PiS miałby objąć stanowisko prezesa rady ministrów.

Według medialnych doniesień Jarosław Kaczyński chciałby podjąć to wyzwanie, jednak obawia się, czy pozwoli mu na to zdrowie. "Newsweek", powołując się na rozmowy z członkami PiS, podaje, że rozwiązaniem miałaby być większa swoboda w kwestii polityki zagranicznej dla Andrzeja Dudy. Prezydent mógłby reprezentować Polskę na unijnych szczytach, podobnie jak to było za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, gdy premierem był jego brat.

Na giełdzie nazwisk, oprócz Beaty Szydło, pojawiają się też inni członkowie rządu, którzy są typowani do pożegnania z rządem, m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i szefowa resortu cyfryzacji Anna Streżyńska. 

Jeśli zaliczysz ten quiz na 13/15, to możesz nazwać siebie prawdziwym erudytą
1/15Która nazwa z podanych nie jest po polsku nazwą pierwiastka?
Zobacz także
 • Głosowanie podczas wyborów samorządowych 2018 Incydent wyborczy. Przypadki łamania prawa podczas wyborów - głos za flaszkę i niszczenie kart
 • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
 • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
Komentarze (63)
Morawiecki senior przewiduje zmianę premiera. "Są dwa typy - prezes Kaczyński i mój syn"
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 17

  Seniorowi baniaczek szwankuje , jego występy telewizyjne są porażające .

 • bog43

  Oceniono 15 razy 15

  rząd PO i jego ciepła woda w dobie kryzysu gospodarczego to przy pisie , oaza stabilności , budowy infrastruktury w skali dotychczas nieznanej , rozwagi i spokoju . " Rząd " pisu i jego poplecznicy , to nic innego jak jeden wielki dom przygłupów , walczących o przychylność satrapy . Mdli mnie jak na to patrzę .

 • polakadam

  Oceniono 16 razy 14

  Ja proponuję jednak Morawieckiego. Wtedy kaczyńskiego można by ogłosić królem Polski.

 • antoszek22

  Oceniono 16 razy 14

  Kaczyński zostanie premierem wtedy gdy Duda klepnie zmiany w KRS i SN a przez Sejm przejdzie likwidacja PKW wraz z podpisem prezydenta .
  Chodzi o to żeby nie dało się śpiącego do południa posadzić za kraty za łamanie konsytucji.
  I to cała prawda o tej przeciągającej się "restrukturyzacji " rządu .
  Pozdrowienia dla całej opozycji przyglądającej się podgrzewaniu wody na rosół

  Spór Duda Androni sztuczny czy realny dotyczy tylko negocjacji za jaka cenę Adrian ma sprzedać sądy i PKW wraz z ordynacją wyborczą .
  Jako argument do zakończenia tego tupania nóżkami przez Adriana , pojawiła się Szydło w roli prezydenta Warszawy a potem potencjalnego prezydenta Polski .

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 15 razy 13

  Szkoda że ten trep nie chce być premierem,rządził by z kibla.

 • cezar85

  Oceniono 17 razy 13

  KAINczyński nie przyjmie żadnej funkcji, bo jest zawodowym tchórzem

  i im bardziej Polska wstaje z kolan, tym więcej ochroniarzy wokół niego

  poza tym ma przydupasów, którzy dla stołków są gotowi do łamania prawa i konstytucji

  bo bez niego mogą co najwyżej gnój łopatą przerzucać za najniższą krajową

 • polakadam

  Oceniono 16 razy 12

  Stary Morawiecki się dowartościowuje. Swojego syna pozycjonuje na równi ze słońcem narodu. Ciekawe jaką rolę by sobie wtedy przewidział? Przypominam że miejsce pierwszej damy jest już zajęte.....

 • MACIEKR76

  Oceniono 13 razy 11

  Kornel Morawiecki to ten co chicał mieć możliwość głosowania z kibla sejmowego? Oczywiście syn przyjmie nominację na premiera jak Saryusz-Wolski kandydaturę na prezydenta - dla dobra Najjaśniejszej RP? Kiedyś w piekle będą się smarzyć za wycieranie sobie pysków Polską!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje