Kaczyński premierem już w grudniu? Oferta dla Dudy i zaskakująca propozycja dla Szydło

Beata Szydło poda się do dymisji na początku grudnia, stery przejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński; szefowa rządu będzie kandydatką na prezydenta Warszawy, ma pokonać Rafała Trzaskowskiego z PO - takie scenariusze znajdujemy w tygodnikach.

„Newsweek” pisze, że już w najbliższym tygodniu dojdzie do spotkania Kaczyńskiego z prezydentem. Do omówienia zostały szczegóły.

Rozmówcy tygodnika twierdzą, że Andrzej Duda wstępnie przyjął ofertę szefa PiS, zgodnie z którą miałby dostać więcej swobody w kwestii polityki zagranicznej.

Kaczyński premierem, Duda na szczyty

Według "Newsweeka" Duda miałby reprezentować Polskę na unijnych szczytach, podobnie jak to było za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, gdy premierem był Jarosław Kaczyński.

Z kolei zaufany człowiek prezydenta, szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski miałby zostać ministrem spraw zagranicznych w miejsce Witolda Waszczykowskiego, którego nazwisko regularnie pojawia się w kontekście zmian w rządzie.

Spotkanie Duda-Kaczyński ma się odbyć między czwartkiem a sobotą. W środę prezydent wraca z Grecji, a w niedzielę udaje się z wizytą do Wietnamu. 

Szydło powalczy o ratusz

Kolejny element scenariusza opisuje "Wprost'. Według ustaleń tygodnika Beata Szydło ma dostać propozycję kandydowania na prezydenta Warszawy.

Wcześniej mówiło się, że po wyprowadzce z kancelarii premiera Szydło miałaby przygotowywać się do startu w wyborach do europarlamentu.

Zmiana koncepcji, według informacji "Wprost", ma wynikać z tego, że ani Patryk Jaki, ani Stanisław Karczewski nie dają PiS dużych szans na pokonanie popularnego polityka PO Rafała Trzaskowskiego. Inaczej wygląda sprawa z Beatą Szydło, która cieszy się większym poparciem społecznym.

Tygodnik przypomina, że Jarosław Kaczyński wykonał podobny manewr w 2006 roku, gdy zastąpił Kazimierza Marcinkiewicza i nominował go na stanowisko komisarza Warszawy. Marcinkiewicz ostatecznie przegrał w wyborach z Hanną Gronkiewicz-Waltz.

To po prostu quiz geograficzny. Sprawdź, czy znasz mapę świata
1/11Który półwysep jest na zdjęciu?
Zobacz także
 • Paweł. M. po przesłuchaniu w krakowskiej prokuraturze "Misiek" na trzy miesiące trafił do aresztu. Wcześniej nie przyznał się do zarzutów
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
Komentarze (419)
Jarosław Kaczyński zostanie premierem, oferty dla Andrzeja Dudy i Beaty Szydło
Zaloguj się
 • ryslew2061

  Oceniono 103 razy 89

  Że co? Sołtysowa z Brzeszcz na prezydenta miasta stołecznego Warszawy? No! Ale tu warszawiacy wybierają, a nie gnom żoliborski!

 • szmul.bender

  Oceniono 101 razy 87

  Tylko prezydętka Warszawy - a czemu Kaczyński nie zaproponował jej tytułu Miss Polonia ?

 • rodakzusa

  Oceniono 59 razy 51

  Oby ter roszady zakonczyly sie podobnie jak w 2007, kleska PIS w Polsce i Warszawie!

 • ap.aries

  Oceniono 51 razy 47

  Becia prezydentem Warszawy ? No może bez jaj ! Podpisano : krakowianin

 • pan.szklanka

  Oceniono 55 razy 45

  Kobita drugą linię metra odda Kościołowi jako rekompensatę za ten 1% wartości działek, który to Kościół musiał płacić za rządów PO.

 • def11

  Oceniono 44 razy 40

  Czyżby w tym roku Mikołaj miał twarz dyktatora ? :)

  p.s.
  Sołtys Brzeszcz prezydentem Warszawy, Dyzma w spódnicy.
  Kaczyński łaski Dudzie nie robi, na szczyty i tak by nie jeździł, rano trzeba wstać, bułkę zatrutą mogą podać, po polsku nie mówią ( zdrada ), no i co to za rozmowa gdy ostatnie słowo nie należy do prezesa ?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje