"To kwestia serca". Kaczyński wystąpił w filmie o zakazie hodowli zwierząt na futra

Jarosław Kaczyński na nagraniu dla Fundacji Viva! skomentował założenia nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Prezes PiS powołał się nie tylko na kwestię serca dla zwierząt, która jest jego zdaniem cechą "każdego porządnego człowieka", ale też na wartości europejskie.

- Jeśli chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, jest to kwestia można powiedzieć serca dla zwierząt, litości wobec zwierząt i to sądzę, że każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć - powiedział prezes PiS w filmie Fundacji Viva!. Dodał, że przez hodowców cierpią też ludzie. - To też kwestia osób, które cierpią z powodu odoru, obrzydliwego zapachu, którym się niszczy życie tworząc tego rodzaju fermy. Skutki dla ludzi mieszkających w okolicy są wręcz straszne - powiedział.

"Musimy być prawdziwą Europą"

Nie taka Europa straszna. W filmie Fundacji Viva! prezes PiS powołał się na zasady panujące na Starym Kontynencie.

- W Europie tego rodzaju praktyk się zakazuje, a często przenosi się firmy do Polski. To powinno być niedopuszczalne, my nie możemy być krajem drugiej kategorii i rzeczywiście musimy być prawdziwą Europą i to jest krok w tym kierunku - powiedział Jarosław Kaczyński.

"Wszystko im było wolno"

Prezes PiS odniósł się też do hodowców zwierząt futerkowych, którzy jego zdaniem "opowiadają bajki".

- Hodowcy zwierząt znaleźli się w trudniejszej sytuacji, bo wcześniej wszystko im było wolno. Opowiadają różnego rodzaju bajki, bo to są bajki, żeby się obronić. Będziemy bardzo atakowani, ale wierzę, że nasza partia ma większość i to poprze - powiedział.

"Jedyna cecha PO, która mi się podobała"

Jarosław Kaczyński odniósł się też do posłów opozycji. O dziwo, w całkiem przyjaznych słowach.

- Co do posłów opozycji, to wiem jedno. Kiedyś w PO było wielu obrońców zwierząt i akurat to cecha tej partii, może jedyna, która mi się podobała. Jak jest dzisiaj? Nie wiem. Mam nadzieję, że jednak większość tych obrońców zwierząt będzie w stanie powiedzieć tutaj "tak" - powiedział prezes PiS.

W Polsce rocznie zabija się 10 mln zwierząt na futra. Polska jest pod tym względem drugim krajem na świecie. Więcej o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt przeczytasz tutaj >>>

15 słów, które używał wykształcony Polak 60 lat temu. Ile z nich znasz
1/15Dandys charakteryzuje się:
Zobacz także
 • Głosowanie podczas wyborów samorządowych 2018 Incydent wyborczy. Co działo się w wybory samorządowe? Głos za flaszkę i niszczenie kart
 • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
 • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
Komentarze (324)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt i zakazie hodowli na futra
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 34

  Bażanty od razu mi się przypomniały. Wypuszczane z klatek pod lufę Szyszki. I minister nadal jest ministrem. Więcej konsekwencji panie prezesie.

 • faustxyz

  Oceniono 42 razy 30

  Brawo, po raz pierwszy przybijam 5.
  Ale jak to u Jarkacza, a ślepota wobec łachudry, kretyna i zbrodniarza menela Szyszki trwa, menel powinien siedzieć i to bynajmniej nie na stołku ministra od hahaha ochr. środow. Pozwalasz na poniżanie przyzwoitych, dobrych ludzi, głównie młodych - ekologów, jest ich w tym chorym kraju garstka, a ty ich pozwalasz traktować jak podludzi. Masakrowanie puszczy dalej jest OK dla Jarcia, bo nie wolno narazić się na ruszenie cuchnącej kupy z Torunia, ruszając menela sadystę Sz., żubry dalej do wymordowania, wilki, po cichu, jak sprawa zeszła z mediów, wymorduje się łosie, a włos z doopy nie spadł klesze - kumplowi Sz. i kuzyna nepoty Jarkacza, który zamordował - udusił rysia. Nie, nie możesz Jaro uważać się za przyzwoitego w sprawie przyrody, zwierząt, po prostu przymykasz oczy i chcesz się wybielić załatwiając jedną potworną, haniebną zbrodnię - zwierzęta mordowane na futra. Dalej otaczasz się myśliwymi, którymi ponoć niegdyś gardziłeś, Szydło z lubością patrzy na zamordowane przez grubego Edzia piekne zwierzęta i wspólnie przerabiają je potem na goowna. Dalej pokraka myśliwy szyszko pluje nam w twarz jako minister, dalej miziasz się z menelem myśliwym Kukizem itd.

 • wicipinski

  Oceniono 34 razy 22

  O zakazie hodowli neonazistów na stadionach pan naczelnik nie wspomniał? To jego środowisko jest odpowiedzialne za promowanie takich postaw, a to też nas oddala od cywilizowanych krajów.

 • szaja25

  Oceniono 31 razy 17

  Jaki "ludzki Pan" do rany przyłóż, jeszcze ktoś uwierzy. Ludzi gnoi, a serce mu się kraje nad niedolą zwierzątek. A Szyszko jest też tak zatroskany?

 • vomitorium1

  Oceniono 14 razy 10

  "Jeśli chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce ... "
  zakazałbym
  nie tylko hodowli
  ale też "duszonych rysi"
  ("Chodzi o kapelana wszystkich leśników ks. Tomasza Duszkiewicza.
  ...
  Opowiadał, że gdzieś dojechał, otworzył bagażnik, a ten ryś chciał mu uciec. Jeszcze żył. Ksiądz wziął wtedy sznurek i go udusił. Nazywał go potem "duszonym rysiem" ... "
  (za natemat pl))

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 19 razy 9

  Umiłowanie zwierząt, to niewątpliwie jedyna dobra cecha posła Kaczyńskiego.
  Ale nic u tego człowieka nie może być jednoznaczne i pewne. Jak człowiek kochający zwierzęta może akceptować wściekłego myśliwego, niejakiego Szyszkę. Nie mówiąc już o kapelanie lasów państwowych, który własnoręcznie dusił rysia.

 • puotka

  Oceniono 13 razy 9

  Zobaczymy jak przegłosujecie ustawę. Dopóki Szyszko jest w rządzie nie uwierzę w szczere intencje.

 • cezar85

  Oceniono 8 razy 8

  "To kwestia serca"

  powiedział bratobójca bez serca, klepiąc Szyszko po plecach

 • pachikun

  Oceniono 10 razy 8

  Roznice w pogladach politycznych koncza sie tam gdzie zaczyna sie cierpienie zwierzat. Bez wzgledu na to czy sie z Kaczynskim ktos zgadza czy nie, czy jest przeciw PIS czy nie, wystapienie Prezesa PIS trzeba poprzec, nasz kraj nie moze byc sciekiem dla uboju rytualnego, hodowli zwierzat futerkowych, ktore do zywego przypominaja obozy koncentracyjne dla zwierzat, oraz innych praktyk, powinnismy zaapelowac rowniez do Prezesa by cos zrobil z mysliwymi bo nasz Kraj z RP powoli przemienia sie w RM czyli rzeczypospolita Mysliwska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje