Chcą zakazać wjazdu do Polski liderowi liberałów. Nie mógł celniej odpowiedzieć

Jestem na czarnej liście Putina. Teraz widocznie ryzykuję, że będę na czarnej liście pana Kaczyńskiego - napisał na Twitterze Guy Verhofstadt, lider frakcji liberałów w europarlamencie.

Od dwóch lat Verhofstadt ma zakaz wjazdu do Rosji. W ten sposób Władimir Putin zareagował na unijne sankcje nałożone wobec Rosji. Teraz, jak zwrócił uwagę europejski polityk, podobny los może go czekać w innym kraju. Należącym do Unii. 

Zakazu wpuszczania belgijskiego polityka domaga się Reduta Dobrego Imienia, która złożyła przeciwko niemu dwa pozwy do sądu.  "Wystąpiliśmy także do Wojewody Mazowieckiego z wnioskiem o uznanie Guya Verhofstadta za osobę niepożądaną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - ogłosiła na Twitterze fundacja, która wsławiła się m.in. walką w oscarową "Idą".

Czym podpadł lider liberałów w Parlamencie Europejskim? Podczas ostatniej debaty w europarlamencie, kiedy przegłosowano rezolucję w sprawie Polski, ostro potępił marsz narodowców, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy. Stwierdził, że "odbył się 60-tysięczny marsz faszystów". - Neonazistów, białych suprematystów. Nie mówię tu o Charlottesville w USA, mówię o tym, co działo się w Warszawie, stolicy Polski. Marsz ten miał miejsce 300 kilometrów od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie - mówił Verhofstadt.

"Dlaczego pan wychodzi?"

Stanął też w obronie Janusza Lewandowskiego, który zwrócił uwagę w wystąpieniu, że działania rządu PiS są sprzeczne z polską racją stanu i prowadzą do izolacji kraju. Na te słowa zareagował Ryszard Legutko, który nazwał wystąpienie Lewandowskiego skandalicznym i wyszedł z sali. 

-  Panie Legutko, dlaczego nie zostanie pan na debatę? Dlaczego pan wychodzi? Bo ja mam panu coś do powiedzenia - mówił za wychodzącym z sali europosłem Verhofstadt. - Pana atak na pana Lewandowskiego był skandaliczny. Jeśli jest wśród naszych kolegów ktoś, kto jest rozsądny, umiarkowany, czasem nawet nudny, to jest to właśnie deputowany Lewandowski. Powiedzenie zatem, że postradał zmysły... cóż, to raczej polski rząd postradał zmysły - mówił Verhofstadt.

15 słów z PRL-u, które każdy powinien znać. Sprawdź swoją wiedzę!
1/15PGR-y należały do:
Zobacz także
 • Paweł. M. po przesłuchaniu w krakowskiej prokuraturze "Misiek" na trzy miesiące trafił do aresztu. Wcześniej nie przyznał się do zarzutów
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
Komentarze (567)
Chcą zakazu wjazdu do Polski dla Verhofstadta. "Będę na czarnej liście Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • kanonia1939

  Oceniono 95 razy 73

  Czy będzie "mur Kaczyńskiego" wzdłuż polskich granic? Właśnie na to potrzebna cegła z PKiN

 • slawek899

  Oceniono 84 razy 64

  najgorsze jest to, ze gebe prowincjalnego kraju neofaszystow sobie na Zachodzie wyrobilismy, mimo, ze zawsze uwazalismy sie za ofiary faszyzmu...

 • fakiba

  Oceniono 91 razy 63

  Putin to pryszcz , u nas jak się za nogo wezmą to i zamach Smoleński mu dopasują

 • chi-neng

  Oceniono 79 razy 57

  Zakazu wpuszczania belgijskiego polityka domaga się Reduta Dobrego Imienia, która złożyła przeciwko niemu dwa pozwy do sądu. "Wystąpiliśmy także do Wojewody Mazowieckiego z wnioskiem o uznanie Guya Verhofstadta za osobę niepożądaną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - ogłosiła na Twitterze fundacja, która wsławiła się m.in. walką w oscarową "Idą".
  -----
  A jakim prawem fundacja domaga sie zakazow w imieniu CALEJ POLSKI?

  CZY Z RACJI PRZYNALEZNOSCI DO ELEKTORATU PIS-U?

 • misiek_kukurysiek

  Oceniono 71 razy 51

  Legutko, odkąd przegrał z licealistą, w każdej konfrontacji jest jak wykastrowany kundel.
  Najpierw obszczeka, a później ucieka z podkulonym ogonem.

 • szats69

  Oceniono 71 razy 49

  Nie przeszkadza faszysta z Włoch, nie przeszkadza reducie wkomponowanie w godło krzyża celtyckiego, ale liberał w Polsce to dopiero jest problem.

 • aeromonas

  Oceniono 67 razy 45

  Nie chcę żyć w Kaczystanie. Przez 26 lat Polska stopniowo stawała się normalnym, demokratycznym krajem, gdzie każdy mógł się czuć u siebie, był bezpieczny, mógł się rozwijać. Przez ten cały czas pod polską demokratyzacją i normalizacją rył kościół i prawicowa ekstrema (jak sądzę - hojnie wspierana przez rosyjskie specsłużby). Te siły (jak sądzę - także dzięki pomocy Rosji) wygrały wybory (przypominam - na PiS głosowało tylko 18% uprawnionych) i przez 2 lata z dobrze prosperującego kraju zrobiło się dzikie, kłótliwe, prowincjonalne i wsteczne państewko, w którym głowę podnoszą faszyści, a prostych ludzi celowo szczuje się na tych, którzy własną ciężką pracą nieco więcej w życiu osiągnęli. Rząd i parlament, w którym zasiadają kreatury głęboko komunistycznej proweniencji bolszewickimi metodami niszczą państwo, pozycję Polski na świecie oraz antagonizują społeczeństwo. Tylko dzięki temu, że jesteśmy w UE i dzięki temu, że w PE są mądrzy demokraci, którym na Polsce zależy, tacy jak Guy Verhofstadt, wciąż jeszcze mamy szansę na odzyskanie Polski z rąk szkodników. Obudźcie się.

 • chi-neng

  Oceniono 60 razy 34

  Guy Verhofstadt podobal mi sie 'w nauczce' jaka dawal Legutce opuszczajacemu sale:).
  Tak wlasnie powinno sie traktowac Legutko- -Saryusz-Wolski podobnych...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje