"Bodajś skonał w rozpaczy, zdrajco!". Tak "Wiadomości" jeszcze nie krytykowały opozycji

"Wiadomości" nie odpuszczają PO środowego głosowania nad rezolucją Parlamentu Europejskiego wobec Polski. Tym razem w krytyce opozycji TVP sięgnęła do klasyki - polskiej literatury i kina.

- Dzień po kompromitacji w Strasburgu, czas na kolejną kompromitację - tymi słowami Ewa Bugała rozpoczęła swój materiał w "Wiadomościach". W ten sposób reporterka połączyła środowe głosowanie w europarlamencie nad rezolucją o Polsce z czwartkową konferencją Grzegorza Schetyny. Lider PO wezwał rząd Beaty Szydło do dymisji.

Chwilę później Bugała przypomniała nazwiska wszystkich sześcioro europosłów Platformy Obywatelskiej, którzy podnieśli w środę rękę "za" rezolucją, wzywającą Polskę do przestrzegania zasad praworządności.

- Postawę europarlamentarzystów Platformy Obywatelskiej niektórzy kojarzą z niechlubnymi postaciami z polskiej historii - stwierdziła Bugała, co po chwili zilustrowała stosownym fragmentem filmu... "Potop" Jerzego Hoffmana, na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza.

"Zdrajca, po trzykroć zdrajca!"

Na ekranach widzów "Wiadomości" pojawił się wówczas Zagłoba (w tej roli niezapomniany Kazimierz Wichniarz), wygrażający hetmanowi Januszowi Radziwiłłowi za jego sojusz ze Szwecją w trakcie potopu:

Bodajś skonał w rozpaczy, bodaj ród twój wygasł, bodaj diabeł duszę z ciebie wywlókł, zdrajco. Zdrajco, po trzykroć zdrajco!

Dziwnym trafem zaledwie dzień wcześniej ten sam fragment "Potopu" przypomniał na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski. To dziś niezrzeszony europoseł (dawniej w PO), który jeszcze w marcu był kandydatem rządu PiS na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Ostatecznie Saryusz-Wolski przegrał to starcie z Donaldem Tuskiem, który został wybrany na drugą kadencję w Brukseli miażdżącą przewagą głosów: 27 do 1.

Zobacz też: Debata o Polsce w PE, europoseł PiS wychodzi z sali. "Antypolska orgia, Niagara kłamstw"

Guy Verhofstadt: "Polski rząd stracił zmysły"

Więcej o:
Komentarze (578)
Wiadomości TVP: PO porównana do zdrajców
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 157 razy 131

  1) Retoryka zupełnie jak za Gomułki, wtedy też partia rządząca sobie mordy patriotyzmem wycierała, a "zdrajcami" byli dla nich opozycja, Nowak-Jeziorański i Wolna Europa, którzy ośmielali się komunę krytykować.

  2) Kaczka Orła nie pokona, prędzej skona - p i e r d o l o n a ... (stare przysłowie z czasów stanu wojennego, jak widać wciąż jest aktualne, tylko wtedy to było o WRON-ie )

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 91 razy 81

  Tiaaa, jak Andrzej Duda w zagranicznych mediach bredzil, że w Polsce nie ma równości wobec prawa to było cacy? Jak pisiaki pisały donosy do Strasburga na rządy Tuska, a potem Kopacz to było ok????? Nikt ich wtedy nie oskarżał o zdradę Polski.

  Krótką macie pamięć towarzyszu Kaczyński.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 86 razy 72

  Pisowskie bolszewiki na prawdę uwierzyli w to że Polska = pis!!!
  Wbijcie sobie do tych pustych łbów że głosowało na was 18% uprawnionych do głosowania obywateli RP

 • puti84

  Oceniono 78 razy 68

  W TVP zapomnieli jak Kurski donosił w UE na polski rząd

 • buffalo69

  Oceniono 65 razy 61

  Największą w historii zdradą podstawowych interesów Polski jest to, co od dwóch lat wyprawia PiS pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego.

 • a488151

  Oceniono 66 razy 60

  Oczekuję potępienia od Czarneckiego, który szczuł UE na Polskę za rzekome fałszerstwa wyborcze.
  Oczekuję potępienia od Ziobry, który szczuł na Polskę w obronie prywatnych mediów ojca dyrektora.
  Oczekuję potępienia od Macierewicza, który szczuł na Polskę w sprawie "zamachu" pod Smoleńskiem.

  Poza tym niech jakiś pisowiec wytłumaczy mi, jak to jest, że nikt nie słucha naszego "lidera" Europy, prawdziwego męża stanu - Beaty Szydło?
  I niech jakiś pisowiec wytłumaczy mi za co bierze pieniądze Ryszard Czarnecki - wiceprzewodniczący PE.
  I kończąc, niech jakiś pisowiec wytłumaczy mi dlaczego dziś cała UE słucha poleceń parlamentarzystów z PO, skoro przed wyborami była "na kolanach" i rzekomo słuchała poleceń z Brukseli?

 • matylda1001

  Oceniono 46 razy 46

  "Bodajś skonał w rozpaczy, bodaj ród twój wygasł, bodaj diabeł duszę z ciebie wywlókł, zdrajco. Zdrajco, po trzykroć zdrajco!"

  Zdaje się, że poczciwy pan Zagłoba wypowiedział te słowa pod adresem antenata pisiego ministra - Konstantego, księcia Radziwiłła. Niestety, nie spełniło się życzenie pana Zagłoby bo zdradziecki ród Radziwiłów nie wygasł i mamy to, co mamy.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 44 razy 44

  Pisiory są jednak tak tępe, ze już im się wydaje, ze PiS to Polska...krytyka (nie)rządu polskiego nie jest tożsama ze szkalowaniem Polski, wy zindoktrynowane oszołomy spod znaku brzozy i parówek...
  Zresztą, po co ja to pisze? Przecież wy zmanipulowane imbecylki i tak nie pojmiecie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX