Prezydent Duda oburzony słowami polityków Platformy. I pyta: Gdzie szacunek dla demokracji?

Prezydent Andrzej Duda w ostrych słowach skomentował dzisiejszy przebieg debaty w Parlamencie Europejskim na temat Polski. Najwięcej miejsca poświęcił europosłom Platformy Obywatelskiej.

Europarlament przyjął w środę rezolucję, w której politycy wezwali do uruchomienia artykułu 7. unijnego traktatu, czyli stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce.

Głosowanie w sprawie dokumentu poprzedziła debata, w której wzięli udział m.in. eurodeputowani PO i PiS. Ci ostatni w trakcie dyskusji w pewnym momencie wyszli z sali. To, co mówili z kolei politycy Platformy Obywatelskiej, wyraźnie oburzyło prezydenta Andrzeja Dudę:

Zachowanie i język posłów PO i ich koalicjantów w Parlamencie Europejskim jest nie do zaakceptowania. To mowa kłamstwa, która uderza w Polskę, Polaków i nasze prawo wyboru. Gdzie szacunek dla demokracji?

- napisał w środę wieczorem na Twitterze prezydent, który w przeszłości sam był europosłem.

Wcześniej w podobnym tonie głos zabrała premier Beata Szydło. "Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym, nie są godni jego reprezentowania" - napisała, również na Twitterze, szefowa polskiego rządu.

"Wiemy kto z PO głosował "za" rezolucją. Przeciwko Polsce byli: Thun, Boni, Huebner, Jazłowiecka, Kudrycka, Pitera" - grzmi prorządowy portal wpolityce.pl.

PiS należy w PE do frakcji konserwatystów. Siedmioro z konserwatywnych europosłów poparło rezolucję ws. Polski: Anneleen Van Bossuyt, Helga Stevens, Eleni Teocharus, Mark Demesmaeker, Rikke Karlsson, Sander Loones i Monica Macovei.

Zobacz też: Debata o Polsce w PE, europoseł PiS wychodzi z sali. "Antypolska orgia, Niagara kłamstw"

Więcej o:
Komentarze (694)
Prezydent Andrzej Duda o europosłach PO
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 157 razy 139

  Jak staniesz przed Trybunałem Stanu, to zrozumiesz co to demokracja,dzieciaku.

 • wwim

  Oceniono 134 razy 114

  To ostatnia osoba , która może wypowiadać się na temat godności ! Jak ten pajac może jeszcze w lustro patrzeć ???

 • herp_derp

  Oceniono 97 razy 87

  A gdzie był szacunek dla demokracji, jak PiS przegrywał osiem lat z rzędu? Osiem lat wysłuchiwaliśmy, jak wybory były fałszowane, jak komisje były przekupywane i obsadzane "właściwymi ludźmi". Gdzie wtedy był Duda, obrońca demokracji?

 • polakadam

  Oceniono 93 razy 81

  No szczyt chamstwa, przestępcy oburzają się, że o ich nagannym zachowaniu informują międzynarodową policję porządni obywatele kraju, skąd ci przestępcy pochodzą, a mitomani religijni chorujący na autorytarne zaburzenie osobowości wtórują tym sowietom od doktora filozofii marksizmu i teorii socjalistycznego państwa i prawa PRL-owskiego Jarosława Kaczyńskiego, wstyd na cały świat, niech ta Polska w stalinowskich granicach zniknie i powstanie nowa, prawdziwa Rzeczpospolita, spełnia się Widzenie Ks. Piotra z "Dziadów" cz. III Adama Mickiewicza.

 • shtalman

  Oceniono 78 razy 72

  Demokracja polega na tym że można mieć odmienne zdanie i je wyrażać, ale jak jest się dupą, wazeliniarzem, przestępcą, kulsonem pseudokatolickim, a nie prezydentem to się drze japę jak małpa w klatce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX