Nie utrzymały się notowania prezydenta Andrzeja Dudy. Spadek w nowym sondażu CBOS

W listopadzie pogorszyły się notowania prezydenta Andrzej Dudy i parlamentu - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Pracę Sejmu dobrze ocenia mniej niż co trzeci badany - 31 procent, o 5 punktów procentowych mniej niż miesiąc temu, źle - ponad połowa 54 procent, wzrost o 4 punkty. Z działalności Senatu zadowolonych jest 29 procent ankietowanych - spadek o 7 punktów w stosunku do października, niezadowolonych - 45 procent - wzrost o 3 punkty.

Andrzej Duda z lekkim spadkiem notowań

Nie utrzymały się także notowania prezydenta Andrzeja Dudy z ostatnich miesięcy. Sposób sprawowania przez niego urzędu dobrze ocenia 62 procent respondentów - o 6 procent mniej, niż w październiku. Niezadowolenie z działań prezydenta wyraża obecnie 29 procent ankietowanych - wzrost o 5 punktów.

CBOS podaje, że opinie o działalności prezydenta i parlamentu są uwarunkowane w głównej mierze orientacją polityczną i światopoglądową. Osoby deklarujące prawicowe poglądy polityczne w zdecydowanej większości dobrze oceniają ich pracę, natomiast wśród zwolenników lewicy ponad połowa z dezaprobatą odnosi się do działań Andrzeja Dudy i parlamentu.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich face-to-face, wspomaganych komputerowo, w dniach 2-12 listopada 2017 roku, na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 1016 osób.

W górnictwo pompujemy miliardy, i co z tego wynika? Sprawdziliśmy. Woleliśmy tego nie wiedzieć [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 9]

Więcej o:
Komentarze (157)
Andrzej Duda ze spadkiem notowań. Sondaż CBOS
Zaloguj się
 • artau

  Oceniono 65 razy 59

  Nie jestem zwolennikiem żadnej lewicy ani prawicy, a tego pseudo prezydenta, i rząd łamiący prawo odesłałbym za kraty. Sympatie polityczne nie mają tu nic do rzeczy. Przestępcy to przestępcy.

 • mondrian4

  Oceniono 54 razy 46

  biedny Adrianek myślał że już jest królewiczem a tu nagle wrócił z balu i trzeba podpisać ustawy sądowe.
  Pisowiec bez kręgosłupa zawsze będzie pisowcem bez kręgosłupa.

 • do_mappiego

  Oceniono 25 razy 25

  Zapewne notowania rządu przebiły już 100%, a może i 200%. Chyba że spadły i stąd nie są podane.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 26 razy 24

  To sygnał żeby Pan Adrian nigdzie przez jakiś czas nie latał. Poprzedniemu prezydentowi z PiS też leciały notowania i jak to się wszystko skończyło.

 • pt.nut

  Oceniono 25 razy 21

  Ocieplanie wizerunku CBOS?

 • inder

  Oceniono 22 razy 20

  Jeśli już nawet reżimowy CBOS odnotowuje spadek Du*y (a przypominam, że choć wedle ichnich badań nawet PiS, choć wciąż na czele, też jednak odnotował spadek poparcia), to może... jesteśmy świadkami początku końca tyranii? Hej, kacyki z PiS-u, chyba pora, żebyście pomału zaczęli pakować walizki i zaczęli myśleć o biletach na pociąg do Moskwy.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 22 razy 18

  Na dłuższą metę ciężko utrzymać 70% poparcie. Inna sprawa, że pod Andrzejem Dudą ostro ryje Macierewicz, niczym skończony kret.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX