Nowy sondaż CBOS. PiS z ogromną przewagą

W sondażu CBOS przeprowadzonym na początku listopada PiS jest niekwestionowanym liderem. PO daleko w tyle. Na trzecim miejscu Kukiz'15.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się na początku listopada, PiS uzyskałby 45 proc. (spadek o 2 punkty procentowe), PO daleko w tyle z 17 proc. (wzrost o jeden punkt proc.).

PiS, PO... a dalej?

Partia Pawła Kukiza Kukiz'15 odnotowała 8 proc. (taki sam wynik, jak w poprzednim badaniu). To wyniki z sondażu CBOS, który przeprowadzono w dniach 2-12 listopada.

Poza podium znalazła się Nowoczesna z 5 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). Partia Ryszarda Petru, która od pewnego czasu przeżywa kryzys, znalazła się więc na granicy progu wyborczego. 

Inne partie nie dostałyby się do Sejmu. PSL uzyskała w sondażu poparcie 4 proc. (+ 1 pkt. proc.), SLD zdobył 3 proc. (+ 1 pkt. proc.), Razem ma 2 proc. (poparcie na tym samym poziomie, co w poprzednim badaniu) i partia Janusza Korwin-Mikkego Wolność tylko 1 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). 

Jak zmienia się poparcie dla poszczególnych partii, możecie zobaczyć na wykresie udostępnionym przez CBOS. Dobrze widać moment, kiedy spadek zanotowała Nowoczesna: 

Zobacz też: Sejm uczcił pamięć Piotra S., ale nie Krystyna Pawłowicz

Więcej o:
Komentarze (389)
Sondaż CBOS. PiS z ogromną przewagą
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 82 razy 56

  Prezesie Kaczyński odwagi, wcześniejsze wybory robić, będziecie mieć samodzielną większość i konstytucyjną ! Nie trzeba będzie konstytucji łamać...
  Wystarczy tylko uwierzyć we własne sondaże i własną propagandę :)

 • jpy1

  Oceniono 59 razy 27

  CBOS nie jest wiarygodnym źródłem. To jest rządowa szczujnia. Cytowanie wyników - dodatkowo na czerwono - uważam za co najmniej żart.

 • punter

  Oceniono 32 razy 18

  cienko, Front Jedności Narodu regularnie przekraczał 80%

 • fragola50

  Oceniono 30 razy 16

  I niech w to wierzą.

 • vega.vincent

  Oceniono 40 razy 14

  Obywatel Piszczyk pracuje teraz w CBOSie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX