"GW": powstanie policja Szyszki? Wejdą do biur i urzędów, bez pytania kogokolwiek o zgodę

Policja, straż graniczna, samorządy i inspekcja sanitarna - będą musieli udostępniać wszystkie dokumenty Państwowej Agencji Ochrony Środowiska, którą chce utworzyć minister Jan Szyszko.

Jan Szyszko chce mieć własnych agentów do "wykrywania szkód ekologicznych" - podaje "Gazeta Wyborcza". Dziennikarze dotarli do projektu ustawy o Państwowej Agencji Ochrony Środowiska (PAOŚ).

Wejdą wszędzie, bez pytania

Agenci ministra Jana Szyszki będą mogli wejść do każdego biura, fabryki i urzędu bez pytania kogokolwiek o zgodę - ta będzie potrzebna tylko w przypadku obiektu wojskowego. A tak agentom PAOŚ wystarczy tylko upoważnienie do kontroli wydane przez Ministerstwo Środowiska. Będą mogli przesłuchać każdego, poprosić o wszystkie dokumenty i dane oraz wylegitymować podejrzanych.

Policja do nękania ekologów

Skąd znajdą się pieniądze na działalność agencji? Funkcjonowanie PAOŚ ma być finansowana z budżetu i środków unijnych. - Szyszko chce pójść w ślady Macierewicza czy Kamińskiego i mieć własnych agentów do inwigilowania obywateli albo szukania haków na ekologów - stwierdził na łamach "Gazety Wyborczej" Stanisław Gawłowsk, poseł PO, były wiceminister środowiska. Warto wspomnieć, że latem policjanci szukali narkotyków w Obozie dla Puszczy, a ostatnio weszli do mieszkań ekologów, którzy protestowali w warszawskiej siedzibie Lasów Państwowych.

Cały tekst przeczytasz tutaj >>>

Sejm uczcił pamięć Piotra S., ale nie Krystyna Pawłowicz

Więcej o:
Komentarze (181)
Państwowa Agencja Ochrony Środowiska. Jakie uprawnienia będą mieli agenci ministra środowiska Jana Szyszki
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 41 razy 35

  Paranoja,
  Wycinają w pień najstarszą polską puszczę.
  Organizują polowania zabijając 500 zwierząt na raz.
  Próbują udowodnić, że zanieczyszczenie i spalanie nie ma wpływu na zdrowie ludzi.
  I mają śmiałość, by zawłaszczać przywileje policji i wystawiać mandaty w imię ochrony środowiska ...To tak jakby mówić o gestapo że strzegło demokracji.....

 • mokebe_z_senegalu

  Oceniono 38 razy 32

  Niedługo każdy będzie miał swoich agentów do inwigilowania agentów innych agentów. Coś wam to przypomina?

 • 92ilme

  Oceniono 29 razy 27

  Kiedys bylem na Kaukazie w Dagestanie. Odwiedzalem "ministra" od rolnictwa. Patrzac na rzady Pis widze, ze sprawy Ida w tym samym kierunku co tam. Otoz w stolicy Machaczkale kazde "ministerstwo" ma budynek wieklosci komitetu partyjnego w malym miasteczku. ministrami sa najczesciej glowy klanow rodzinnych. Kazde "ministerstwo" ma swoja strege wplywow i wzajemnie staraja sie nie wchodzic sobie w droge. Kazdy "Minister" ma swoja prywatna mikroarmie zlozona z czlonkow wlasnego klanu i okolicznych bandziorow. Ta "straz" jest uzbrojona i pilnuje interesow klanu. Gdy np. jeden Minister robi przekrety na handlu bawelna, a inny na sprzedazy drewna to kazdy liczy swoja kase. Jeden sie nazywa ministrem rolnictwa, a drugi ministrem srodowiska. Tzw. prezydent dostaje dzialke od kazdego z "ministrow" i w ten sposob wszyscy robia interesy, obstawiaja stolki i trzymaja narod za pysk. Narod jest od placenia podatkow i nie mieszania sie do wladzy. Opozycji praktycznie nie ma, a niekorni dziennikarze znikaja w niewyjasnionych okolicznosciach. Polska pod rzadami PiS co Prawda dopiero raczkuje, ale kierunek juz zostal obrany. To wszystko moze funkcjonowac tylko w nacjonalistycznej oprawie i przy poparciu "pozytecznych idiotow", takich jak w Polsce narodowcy, wszechpolacy i wszelkie inne scierwo. alleluja i do przodu. Nowa policja Szyszki wpisuje sie wypisz wymaluj w ten brunatny scenariusz.

 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 19

  Ludzie!
  Co Wy na to?!
  Dyktatura z godziny na godzine wkracza do Polski, milowymi krokami!

 • calmy

  Oceniono 20 razy 18

  Sanepid też stanowczo powinien mieć prawo do podsłuchów i noktowizory. Nie wolno zapominać o noktowizorach.

  Acha, i naturalnie prawo do wejścia do łazienki bez pukania. W kominiarce.

 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 17

  Proponuję również kontrolę wysokości trawy w przydomowych ogródkach i niech wyda resort rozporządzenia jaki kolor kwiatków będzie obowiązywał na wiosnę.

 • bacowa

  Oceniono 22 razy 16

  PiSbolszewia konsekwentnie buduje państwo totalitarne

  Uważajcie gadziny gorszego sortu bo nie znacie dnia ani godziny

  Wyważą twoje drzwi o każdej porze dnia i nocy naruszając twój mir domowy w imię swojego prawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX