Marszałek Senatu doniesie na dziennikarza do prokuratury. Bo zacytował hasła z Marszu Niepodległości

Marszałek Senatu oburzył się na dziennikarza i zapowiada doniesienie do prokuratury. Chodzi o Piotra Stasińskiego, który zacytował wulgarne wypowiedzi, jakie padły na Marszu Niepodległości. Na absurd tej sytuacji szybko zwrócili uwagę inni dziennikarze. Pytają marszałka: a co ze wznoszącymi okrzyki?

- To jest faszyzacja kraju pod troskliwą opieką władzy - mówił w programie "Loża prasowa" w TVN24 wicenaczelny "Gazety Wyborczej", Piotr Stasiński, komentując Masz Niepodległości. - Te slogany, te okrzyki, to był faszyzm i rasizm. Czy możemy mówić, że ci ludzie nie rozumieją co robią? Oni rozumieją. ONR nawiązuje do tradycji ONR-u z lat 30., faszystowskiej tradycji. I co? Udajemy, że nie widzimy? - mówił wzburzony.

Agnieszka Romaszewska-Guzy, szefowa Biełsat TV, uznała to za "radykalne tezy" i obrazę dla "całej masy normalnych ludzi, którzy tam byli". - Jest ileś osób, które uważa, że jak idzie z biało-czerwoną flagą w 11.11, to spełnia patriotyczny obowiązek - przekonywała Romaszewska. 

- Jasne. I jak wrzeszczą "wyp*** z uchodźcami" to też ci zwyczajni ludzie nie reagują i idą dalej - uniósł się Stasiński. Wcześniej mówił o mężczyznach, którzy zaatakowali grupkę kobiet - jak mówił - "wyzywając je od najgorszych k***". Dziennikarz cytował wulgaryzmy w całości, a twórcy programu nie zdążyli ich "wypikać". 

Dowiedz się więcej: Kobiety kopane i wyzywane na Marszu Niepodległości. Protestowały przeciw faszyzmowi >>>

Dyskusja robiła się coraz gorętsza, a Stasiński tłumaczył: - Ja ani razu nie bluznąłem, ja powtarzałem bluzgi, które się odbywały na marszu - podobno - niefaszystów. 

Marszałek Senatu: stop wulgaryzmom

Szybko odezwał się marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Na Twitterze zapowiedział doniesienie do prokuratury na Stasińskiego, który "w programie "Loża Prasowa" wypowiadał wulgarne opinie". 

- Stop wulgaryzmom w przestrzeni publicznej. Podczas "Loży Prasowej" grałem w szachy z wnukiem.To on zareagował na słowa Stasińskiego k*** i wyp*** - stwierdził Karczewski.

Takie postawienie sprawy oburzyło część środowiska dziennikarskiego. - A zgłosi pan marszałek również doniesienie do prokuratury na tych uczestników Marszu Niepodległości, którzy promowali rasistowskie hasła? - pytał z przekąsem Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

- Stasiński, który w PRL był represjonowany, znów spotka się z tą samą mentalnie władzą, bo w telewizji cytował okrzyki uczestników haniebnego marszu. Na dziennikarzy - prokurator. Erdogan lubi to - skomentował publicysta Przemysław Szubartowicz. 

Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej” z kolei pytał: - Marszałek Stanisław Karczewski nie domaga się ukarania ludzi, którzy na Marszu Niepodległości nieśli faszystowskie transparenty, kopali kobiety, wzywali do nienawiści wobec uchodźców Marszałek chce ukarać dziennikarza, który te wydarzenia zrelacjonował Czy Polska to jeszcze wolny kraj?

Piotr Stasiński: pójdę do aresztu, nic nie zapłacę

Do sprawy odniósł się już sam Piotr Stasiński. "12 listopada w programie Loża prasowa w TVN 24 CYTOWAŁEM obelgi uczestników tzw. marszu niepodległości pod adresem kobiet, które skopano na Moście Poniatowskiego, bo ośmieliły się protestować przeciwko faszyzmowi. CYTOWAŁEM też rasistowskie wrzaski tzw. narodowców" - napisał w oświadczeniu, opublikowanym przez "Wyborczą".

Składa też poważną deklarację: "Jeśli donos marszałka Karczewskiego do prokuratury doprowadzi do ukarania mnie, zażądam zamiany grzywny na karę aresztu. Nie zapłacę żadnych pieniędzy tej władzy, płacę już podatki, a nawet abonament na TVP, która ten marsz nazwała "wielkim marszem patriotów" i wygłaszała kłamliwe bzdury o "wzmocnionej tożsamości narodowej" i o ludziach, którzy szli z modlitwą na ustach".

Stasiński podkreśla, że ważne, by opinia publiczna wiedziała, z jakimi hasłami idą uczestnicy wspomnianego marszu i że faszyzmu nie można tolerować. Całe oświadczenie Piotra Stasińskiego >>>

Zobacz więcej zdjęć z Marszu Niepodległości i antyfaszystowskiej manifestacji >>>

Więcej o:
Komentarze (464)
Stanisław Karczewski doniesie do prokuratury na Piotra Stasińskiego
Zaloguj się
 • parapsychopatolog

  Oceniono 137 razy 129

  Co za kulson z tego Karczewskiego. Nie przeszkadzają mu troglodyci krzyczący wulgaryzmy w mieście symbolu zniszczonym przez takich jak oni. Za to cytujących te hasełka chce podać do zerowej prokuratury?

 • zsm-5

  Oceniono 132 razy 126

  No i okazuje się, że rodzina Karczewskiego chętnie ogląda TVN24. Bierzcie przykład pisiory - może się czegoś dowiecie.

 • hana.barbara

  Oceniono 90 razy 86

  Ten marszałek z Bożej łaski nie ma wstydu. No ale teraz obowiązuje pedagogika bezwstydu zgodnie z zaleceniami prezesa.

 • munaciello

  Oceniono 80 razy 74

  Karczewski: "Stop wulgaryzmom w przestrzeni publicznej".
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Rozumiem, że gmach Sejmu to już nie jest przestrzeń publiczna, tylko wasz prywatny PiS-owski folwark, skoro jeden "szeregowy poseł bez żadnego trybu" wulgarnie wyzywa innych posłów.
  Karczewski, ty p..., ty ch..., ty c..., ty s...!
  Po pierwsze, pisałem to u siebie w domu.
  Po drugie, sam to "wypikałem", by twój wnuk przypadkiem tego nie przeczytał.

 • puuchatek

  Oceniono 79 razy 73

  Panie Marszałku,

  bardzo proszę w takim razie o doniesienie także na Pańskiego kolegę, wicemarszałka Terleckiego:

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22627657,pisowski-wicemarszalek-popisal-sie-podczas-obrad-wyzywal-poslow.html

 • Mad Wolver

  Oceniono 68 razy 64

  Marszałek Karczewski to bardzo ciepły i otwarty człowiek. Podobnie jak Aleksandr Łukaszenka, u którego nie tak dawno temu gościł z wizytą. Ciekawe i znamienne jest, ze Jarkacz otacza się takimi mentalnymi bolszewikami, jak Karczewski, Błaszczak, Szydło... Zrobią wszystko, żeby przypodobać się swojemu panu i władcy...

 • adamyauch

  Oceniono 63 razy 59

  Dobrze, że nie wstał od szachów i nie wziął wnuka na marsz. Tam by sobie młody posłuchał. Że uchodźcy to kulsony, a lewacy zamiast liści będą na drzewach.

 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 58

  Delikatne uszka pan Stanisław ma. Kanalie jeszcze łyka z ust prezesa, ale już tego kulsona nie przetrawił. Jak będzie reagował od tzw. dupy strony to sam się na tym sparzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX