Główna arteria w Warszawie ma być im. Lecha Kaczyńskiego. Bez konsultacji z mieszkańcami

Al. Armii Ludowej w Warszawie zostanie przemianowana na al. Lecha Kaczyńskiego. - Wojewoda, aby zrobić przyjemność Jarosławowi Kaczyńskiemu, podjął decyzję wbrew mieszkańcom. - powiedział Marcin Kierwiński w Radiu Zet.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zdecydował o zmianie nazw 47 ulic w Warszawie. Jedną z nich jest aleja Armii Ludowej, która ma być nazwana imieniem śp. Lecha Kaczyńskiego. Decyzja zapadła w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną.

"Decyzja wbrew mieszkańcom"

- Pan wojewoda, aby zrobić przyjemność w miesięcznicę Jarosławowi Kaczyńskiemu, podjął decyzję wbrew mieszkańcom - skrytykował w Radiu Zet decyzję wojewody Marcin Kierwiński z PO. - Nie zapytał mieszkańców, nie zrobił żadnych konsultacji, chociaż miał do tego możliwości - argumentuje swoje zastrzeżenia. Powiedział, że Sipiera "arbitralnie podjął decyzję, która miała się podobać jednej osobie".

Rada Warszawy zajmie się wnioskiem o odwołanie od decyzji wojewody na najbliższym posiedzeniu w czwartek. Radni złożą wniosek w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Wojewoda przejął kompetencje

Na konferencji prasowej wojewoda Sipiera wyjaśniał, że podjął decyzję o zmianach patronów ulic w Warszawie ponieważ władze miasta nie wypełniły swoich obowiązków. Władze stolicy miały ponad rok by podjąć działania, a jako że tego nie zrobiły ta kompetencja przeszła na wojewodę. 

- Rada Warszawy powinna się odwołać do wojewody od tej decyzji i zaproponować własne rozwiązanie - powiedział w Radiu Zet Paweł Rabiej, kandydat Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Zaznaczył też swoje zdziwienie, że władze miasta nie dokonały tej zmiany wcześniej, jednak stwierdził, że jest "wiele większych wyzwań w Warszawie niż zmiana ulic".

Więcej o:
Komentarze (455)
Aleja Lecha Kaczyńskiego zamiast alei Armii Ludowej
Zaloguj się
 • BosMan Jacek

  Oceniono 89 razy 77

  A kim takim był Lech Kaczyński ??? Nic nie robiącym prezydentem ? Dzielący naród,Czym zasłynął ? Chyba że za to iż publicznie do pewnego Warszawiaka powiedział "spieprzaj dziadu"

 • spyderman2

  Oceniono 61 razy 51

  pisi wojewoda po upadku pisiego reżimu powinien ponieśc koszty zamiany nazwy ulicy na pisowską i później przywrócenia na inną. zadłużyć go na kilka pokoleń tak aby każda kanalia zastanowiła się czy warto kolaborować z pisi aparatem partyjnym w wojnie pisowsko-polskiej

 • dante_waw

  Oceniono 51 razy 43

  Kaczkostrada, Trasa Kaczki, Aleja Kaczki, Kaczkoaleja, Trasa K (w przeciwienstwie do Trasy AK), "Piekna dluga prosta, trasa Kaczenkowska"

 • mokebe_z_senegalu

  Oceniono 48 razy 38

  Niedługo okaże się, że pierwszym władcą Polski był Leszko z Żoliborza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX