Dziennikarz zadaje Błaszczakowi niewygodne pytania, ten zaczyna atak: "Polityka"? No to wiadomo...

Na konferencji prasowej po Marszu Niepodległości, organizowanym przez narodowców, dziennikarze dopytywali szefa MSWiA o rasistowskie hasła. Zamiast odpowiedzi nastąpił atak.

Dziennikarze próbowali zwrócić uwagę na rasistowskie akcenty tak zwanego Marszu Niepodległości. Pytali Mariusza Błaszczaka m.in. o to, czy transparenty, takie jak "Europa tylko biała", to są hasła akceptowalne? Błaszczak stwierdził, że "osobiście ich nie widział". - Bardzo ważne jest to, żeby wszystkiego nie przyrównywać do tezy - odpowiedział minister. 

Mariusz Błaszczak do dziennikarza: Pan się awanturuje

Dziennikarz "Polityki" zapytał z kolei o wykrzykiwane hasła, m.in. antysemickie.

- "Polityka"? A no to wiadomo, jaką opcję ideologiczną pan reprezentuje. Możemy się spierać na gruncie politycznym. Ja reprezentuję pewne poglądy polityczne, pan reprezentuje przeciwne. Pan jest dziennikarzem, a ja jestem ministrem. I pan mi jeszcze przerywa. Wszedł pan w naturę polityków, przyjmuję pan pozycję kłótliwego polityka, a nie dziennikarza. Pan się awanturuje na konferencji prasowej. Pan już ma ocenę ustaloną i pan tylko szuka potwierdzenia - zaatakował Błaszczak.

Czerwono od rac, zamaskowani uczestnicy. Zobacz więcej zdjęć z Marszu Niepodległości >>>

- Widziałem na kontrmanifestacji flagi czerwone. Mógłbym powiedzieć, że to byli komuniści. Kontrmanifestacja, która bardzo chciała przedostać się przez Nowy Świat, żeby tam się zetrzeć z Marszem Niepodległości. Mieli czerwone flagi. Czy należy ich nazwać komunistami? - dodał Błaszczak.

A jak Mariusz Błaszczak podsumował kwestie bezpieczeństwa? 

- Było bezpiecznie, było spokojnie, policja zapewniła bezpieczeństwo - mówił Błaszczak. - Rzeczywiście Święto Niepodległości przebiegało w bardzo dobrej atmosferze, było bezpiecznie, mogliśmy zobaczyć biało-czerwoną na ulicach Warszawy. To był widok piękny, jesteśmy dumni z tego, że tak dużo Polaków postanowiło wziąć udział w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości - stwierdził szef MSWiA.

Z kolei Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk odniósł się do informacji o zatrzymaniu manifestujących Obywateli RP. Według jego słów 45 osób zostało przewiezionych do jednostki policji, ale żadnej z tych osób nie przedstawiono zarzutów.

Zobacz też: Sejm uczcił pamięć Piotra S., ale nie Krystyna Pawłowicz

Więcej o:
Komentarze (171)
Mariusz Błaszczak podsumował Marsz Niepodległości 2017
Zaloguj się
 • szczepama

  Oceniono 58 razy 54

  Płaszczak, totalny deficycie, ty już nawet nie jesteś śmieszny totalny wazeliniarzu.

 • krynolinka

  Oceniono 54 razy 40

  Podsumowując pana ministra.To jak zwykle okazał się deficytem. Tylko dziś wyjątkowo agresywnym.

 • owca888

  Oceniono 43 razy 37

  Czy jak napiszę, że ten "chodzący deficyt intelektualny", jak powiedział Dorn, jest w dodatku agresywnym q.tasem, to jest hejt czy prawda? :)
  Może dla mię ktoś to objaśnić?

 • benzyl

  Oceniono 46 razy 34

  Beton, komentarz z KC-PiS.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 37 razy 33

  Święto Niepodległości przebiegało w bardzo dobrej atmosferze...
  ----
  jasne naziole, rasiści i antysemici to jest oczywiście w oczach pisowskiego komisarza ludowego zdrowy człon społeczeństwa który daje odpór prowokatorom z Brukseli... tym wszystkim tęczowym cyklistom, lewakom i feministkom zafajdanym

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 36 razy 30

  Towarzysz wyznawca kultu słońca i amator picia wody z Gangesu po raz kolejny publicznie potwierdził że deficyt intelektualny jest jego wrodzoną zaletą. Wad nie posiada.

 • hamsterx

  Oceniono 40 razy 28

  wie ktoś kim byli (są ) rodzice tego błaszczyka ?
  jakie wartości ten człowiek wyniósł z domu rodzinnego ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX