Komentarze (357)
Nowe tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • burn74

  Oceniono 13 razy 9

  A ja konsekwentnie piszę: "trzeba było ruszyć doopy na wybory,a nie dawać sekcie rydzykowej wybierać oszołomów.

 • antoszek22

  Oceniono 12 razy 8

  Po ostatnim przejęciu Placu Piłsudskiego przez pislamistów należałoby raczej powiedzieć Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Nieznanego Zamachowca .

  W końcu jeszcze nie ustalono czy przyczyną zamachu na zdrowy rozsądek było to, że prezydent nie wybrał w porę lotniska czy może dlatego, że Błasik wykorzystał brak uprawnień pilotów by dorobić do brakujących mu 40 godzin do płatnego dodatku a piloci bardzo chcieli się z nim zabrać do USA, co bez ogródek mówią na zachowanej taśmie z kokpitu, przywalił w brzozę , wcześniej ścinając kilka drzewek na wskutek ułańskiej szarży pod hasłem zmieścisz się śmiało.

 • 41janina

  Oceniono 14 razy 8

  To jakas schizofrenia- po dwoch latach prania mozgu juz zaczalem nienawidziec Muzulmanow a teraz mam sie przestawic na nienawisc do Ukraincow, ktorym Beata Szydlo pomogla przyjmujac milion uchodzcow, ktorym nikt nie chcial pomoc.(cytat z wystapienia z Brukseli).

 • student_zebrak

  Oceniono 14 razy 8

  Czy pomordowani Polacy byli zolnierzami wedle rozumienia prawa miedzynarodowego?
  Ich pamiec powinna byc uczczona w innym miejscu.

 • cleryka

  Oceniono 10 razy 8

  Pomordowani nie byli żołnierzami. Cywile z dziećmi! Co za fałsz! Może inny odrębny Pomnik postawić,zamiast Kaczyńskiemu.

 • tymoteusz.a

  Oceniono 7 razy 7

  Ucząc się w stolicy a potem wiele razy tam przebywając, na Grobie Nieznanego Żołnierza były tablice upamiętniające poległych m.in. w bitwie pod Lenino. I któregoś razu będąc w tym miejscu - nie widzę ich. Czyżby Ci z pod Lenino nie szli walczyć o Polskę.Oni też chcieli się wyrwać z sowieckich łagrów. A że taką drogą? Innej już nie było.
  I mniej-więcej w tym okresie na Starym Mieście widzę tablice upamiętniającą R.Kuklińskiego, który będąc w Polsce szukała drogi do USA.

 • evergreen111

  Oceniono 7 razy 7

  Czy byle minister ma prawo ingerować w wygląd POMNIKA??? Jakim prawem? Paranoja i Schizofrenia szybuje coraz wyżej w swej bezczelności!

 • tadjan

  Oceniono 13 razy 7

  jacy bracia Kaczyńscy, tacy współpracownicy...... zabójca smoleński, brat wariat i ich kamrat maciorkiewicz.

 • jurostach

  Oceniono 11 razy 7

  a czy sa tam tam tablice upamietniajace ofiary powstania kosciuszkowskiego, 1815, 1863, powstania 1905, powstan slaskich, powstania wielkopolskiego, 1956, 1968, 1970, 1976, 1980, 1988?
  nie pasuje namiestnikowi Moskwy?

 • iskander36

  Oceniono 11 razy 7

  Nasz uciekinier spod Smoleńska robi to specjalnie. Rozkręcił aferę z Niemcami, a teraz dopiekł Ukraińcom, żeby kurdupel go nie zwolnił podczas rekonstrukcji rządu. Nie będzie wypadało, bo to by oznaczało, że został ukarany za ostatnie posunięcia, a takiego wrażenia nasz niedzielny śpioszek nie będzie chciał pozostawić. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia "sporu generalskiego" z El Dupą. Tu także "JarekNiePier.dolNieByłoCięTam" nie może opowiedzieć się po stronie pałacu. Dochodzą do tego sprawności, jakie nasz "Zamawiacz Helikopterów" zdobył na początku lat dziewięćdziesiątych w archiwach. Może ma jakieś kwity, a może nie. No i na koniec, pamiętając o głosach poddanych Grzybbelsa, "Chłopak z drabinki" musi go wziąć pod uwagę, albo opłacić jego milczenie...... Szyszko dał na geotermię 19 baniek. To już jakiś początek. Tak, tak moi miłośnicy PiS-u. To nie hemoroidy, tylko was dupa piecze po wyczynach Jarka....

 • eryk2

  Oceniono 15 razy 7

  1. Ofiary narodowości polskiej, padłe z rąk Ukraińców, w 90% NIE BYŁY żołnierzami (nawet partyzantami), więc Grób Nieznanego Żołnierza pasuje do nich równie dobrze, jak do ofiar KL Auschwitz.
  2. Twierdząc, że tablice czczą jakichś polskich bohaterów jakichś potyczek z UPA, Antoni Świr Smoleński wzmacnia ukraińską narrację o polsko-ukraińskich walkach w tamtym czasie i na tamtym terenie. Byli żołnierze-partyzanci z obu stron: ukraińskiej (dobrzy - wersja ukraińska, źli - wersja polska) i polskiej (źli - wersja ukraińska, dobrzy - wersja polska). A to oznacza, że przez najbliższe dziesięciolecia Waszczykowski i Gliński nie mają czego szukać na Ukrainie, bo gdy tylko zaczną rozprawiać o polskich ofiarach, dostaną na zatkanie pysków zdjęcia tabli, świadczących o równorzędnych (partyzancko-woskowych) stronach konfliktu.
  3. Kto za tym wszystkim stoi? Kolejna "tajemnica Maciarewicza" i jego mocodawców.

 • caraway

  Oceniono 13 razy 7

  Jątrzy sukinsyn agent

 • martha.wise

  Oceniono 13 razy 7

  I wysyp ruskich/pisowskich trolli w myśl zasady dzieł i rządź. Niektórzy z głupoty lub nienawiści robią tu za darmo. W pseudopatriotycznym amoku przykładają się do upadku Polski i oddania kraju w moskiewską tyranię. Ukatrupiacie przyszłość swoich dzieci bo przez gardło wam nie przejdzie "przebaczamy i prosimy o przebaczenie".
  Nienawiść nie jest zła bo jest grzechem.
  Nienawiść jest zła bo rozum odbiera.

 • Waldemar Choinski

  Oceniono 11 razy 7

  Ale się qva przestraszyłem ze Antek powiesił tablice poswiecone "zamordowanym" w Smoleńsku ...!

 • jack_flash

  Oceniono 9 razy 7

  No jeszcze oddzialy KBW walczyly w Bieszczadach. Trzeba takze przywrocic nazwe Swierczewskiego, jednej z glownych ulic Warszawy. Jak wszyscy, to wszyscy, wykleci przez obecny rezym tez!

 • kryweg

  Oceniono 9 razy 7

  To przecież Grób Nieznanego Żołnierza ! Co będzie gdy dojdzie do ekshumacji i okaże się, że tym żołnierzem jest Rosjanin, Niemiec albo (uważaj Macierewicz!) - Ukrainiec ???
  Czy jeszcze da się coś jeszcze zhańbić w naszym kraju ?

 • red.kris

  Oceniono 15 razy 7

  Macierewiczowi całkiem odpie... - nie życzę sobie, by to coś wycierało sobie ryj żołnierzami LWP oraz formacjami MO. Na nich bowiem spoczywał ciężar walki z tym syfem z Ukrainy, na zwykłych szeregowcach, na ludziach odesłanych z frontu. Na wojskach radzieckich oraz (wówczas) czechosłowackich.

 • nemo1946

  Oceniono 8 razy 6

  Prywatny folwark Antosia rozrasta się ponad władzę Prezydenta...

 • mapi7

  Oceniono 10 razy 6

  Precz z Maciarewiczem!

 • rasta-mw

  Oceniono 12 razy 6

  Ministerstwo wojny powinno się nazywać ministerstwem głupoty narodowej. Agent GRU nijaki Antoni M. musi miec mocne papiery na prezesa, bo w normalnym rządzie dawno by wyleciał!

 • zelenyles

  Oceniono 7 razy 5

  otworzyli Polskę dla Ukraińców a teraz ich szmacą gdzie tylko mogą, oj nic dobrego z tego nie będzie

 • jurostach

  Oceniono 7 razy 5

  maciorze pozostawiono wolna reke... w jego blazenstwach... tymczasem...
  Duda szykuje sie na druga kadencje, wobec czego gra wedle zatwierdzonego na Nowogrodzkiej scenariusza - karlowi bardzo zalezy na tym, by zera, maciory i inne szyszki zostaly - o ile sie da - osmieszone i zdegradowane politycznie... ten niby-prezydent ze swoja niby-odwaga, ma za zadanie przygotowac grunt do prawdziwego przejecia wladzy - przez kaczalnika jako ojca narodu... na pozarcie pojdzie zero, maciory nie obroni Moskwa, bo tam looserow nie kochaja, szyszka, pasztetowa, jeszcze ktos tam... guwin, jako liscik figowy ostanie sie... do czasu - lex lepper

 • agnrodis

  Oceniono 11 razy 5

  Putin kazal Antoniemu wsadzic szpile Ukraincom. Zaraz Rydzyk sie do tego dalaczy, bo obaj z Antonim pracuja dla Rosji. Przypomne, nadajniki Radia Maryja sa w Rosji, za Uralem, za pelna zgoda i ku uciesze Putina. Za ich posrednictwem Rydzyk moze siac nienawisc wsrod Polakow.... i o to Putinowi chodzi!!!

 • ozzofworld

  Oceniono 9 razy 5

  Hm, to nie ma tam tablicy wielkiego bohatera Polski, wojownika wolności i niepodległości Polski odznaczonego orderem i upamiętnionego złotą monetą, agenta specjalnego tw. Misiewicza?

 • tomasz.rze

  Oceniono 9 razy 5

  Mojżesz dostał tablice od boga, Macierewicz daje tablice Narodowi. Jakie czasy, taki prorok.

 • taktojahhh

  Oceniono 11 razy 5

  Jedni wolą dbać o historię, a inni wolą zadbać o przyszłość.

 • von_rosen

  Oceniono 9 razy 5

  Jako że Lech Kaczyński nie był znany jako żołnierz - postuluję nadanie nowej nazwy: "Grób Nieznanego Żołnierza Lecha Kaczyńskiego". Czuwaj!

 • zyks

  Oceniono 13 razy 5

  Putin za to zapłacił, czy po prostu Antoniemu rozkazał ? 1946 r. to akcja „Wisła”, wspólne dzieło KBW, UB, NKWD.

 • zlappande

  Oceniono 9 razy 5

  Macierewicz nie za bardzo mysli.
  No trudno. Bedziemy teraz jesc ta zabe.

  Aby wdowy smolenskie nie chcialy wpisac swoich zmarlych

 • arey

  Oceniono 23 razy 5

  Czas na tablicę bohaterom Jedwabnego!

 • senior2244

  Oceniono 4 razy 4

  A kiedy Antek paranoik powiesi tam tablicę dla/ pożal się Boże/ bohatera narodowego,, zamordowanego" przez Tuska i Putina.

 • Silesia Ślunsk

  Oceniono 6 razy 4

  Śmieciu ręce precz od Pomnika Nieznanego Żołnierza.Największy szkodnik Polski.

 • evergreen111

  Oceniono 4 razy 4

  Facet coraz bardziej nadaje się do leczenia w wariatkowie!

 • alexander59

  Oceniono 4 razy 4

  No i będziemy lepsi od III Rzeszy, tworzymy trzeci front walki : Niemcy, Rosja, Ukraina. Jeszcze zostały Czechy z Zaolziem, Litwa z Wilnem.

 • doni72

  Oceniono 4 razy 4

  MON,a w zasadzie przebiegly Antoni jest od wszystkiego w tym nierzadzie.Od dyplomacji,propagandy,szkolnictwa,agentow,agend i agentek na polityce histeryczno- historycznej skonczywszy.

 • Stan Majewski

  Oceniono 6 razy 4

  PATRYOTA?
  Kazimierz Przerwa-Tetmajer (1898):

  [?]
  Rozum, wiedza, talent, praca
  U nas, bratku, nie popłaca!
  Postęp i cywilizacja
  W kąt, gdy wchodzi do gry nacya!
  [?]
  Możesz kpem być i cymbałem,
  Możesz dureń być siarczysty,
  Byleś z mocą i zapałem
  Kraj miłował macierzysty!
  [?]
  Huha! Hopsa! Każdą nową
  Myśl witamy krzyżem pańskim
  Precz z geniuszem Europy
  Farmazońskim i szatańskim!

  My o jedno tylko modły
  Szlemy k niebu z naszej chaty:
  By nam buty śmierdzieć mogły,
  Jak śmierdziały przed stu laty!
  [?]
  Hoc ha! Hopsa! Byle zdrowo,
  Zdrowa dusza - zdrowe ciało!
  Niechaj śmierdzi, jak śmierdziało,
  Byle tylko narodowo!
  Wolę polskie gó... w polu
  Niźli fiołki w Neapolu!
  Swojsko, polsko, po naszemu,
  Hoc! Hoc! Hopsa! Tak jak wtedy,
  Gdy nas naprzód tłukły Szwedy,
  Potem Niemcy i Moskale
  ? Hoc! Hoc! Hopsa! Doskonale!
  Po swojemu! Po staremu!
  [?]
  Niechaj żyje stara cnota!
  Daj nam dalej kisnąć Boże!
  Jedno, drugie, trzecie morze
  ? Vivat "prawy patryota"!..

 • agnrodis

  Oceniono 6 razy 4

  Czego by nie zarzucac Dudzie, on jest jedynym, ktory stawia sie Macierewiczowi ..... nawet Rydzyk wezwal go na dywanik, zapewne w tej sprawie. Ciekawe, czy jest to tylko taka gra, czy na prawde Dudzie rosna jaja?

 • jurostach

  Oceniono 12 razy 4

  @jozbieszczad
  bardzo cie kreci, widac, przytaczanie tych okropnosci...
  gdybys mial okazje, stanalbys po stronie katow :(((

 • Ryszard Muliński

  Oceniono 5 razy 3

  Nieuki historyczne na tablicy umieścili Lubelszczyznę, której na mapie administracyjnej Polski nie ma, a określenie potwierdza, że tysiącletnia historia Narodu Polskiego, dzisiaj nie ma znaczenia!
  Lubelszczyzna, to lubelska ziemia, a nie woj. Lubelskie, ponieważ na terenie województwa znajdują się historyczne ziemie takie jak: Chełmska i Łukowska ziemia oraz Płd. Podlasie, które widnieją na mapach w historycznym atlasie, czyli Macierewicz(historyk) olał prawo i dorobek niezależnej nauki! Wstyd i hańba na cały świat, gdyż kraina Lubelszczyzna w historii Polski nie istniała, teraz pomyślcie na czym polega hipokryzja: oburzają się na Polskie Obozy( rację mają), a sami prawdę historyczną zakłamują, a zachodowi kłamstwo zarzucają.Wniosek PiS-wcy nową historię dla Polaków piszą, w/g swego widzimisię! Prawy i sprawiedliwy jest zakłamany, a Pan Macierewicz obłąkany i takie są nasze rządzące Pany!
  UZASADNIENIE!!!
  RADA JĘZYKA POLSKIEGO
  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
  Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
  Szanowny Panie,
  Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.
  Podobnie zostały utworzone nazwy:
  Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
  Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
  Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
  Łączę wyrazy szacunku
  /-/ dr Katarzyna Kłosińska
  Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
  >>>
  KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW
  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:
  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.
  >>>>>>
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia
  Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.
  WIKIPEDYŚCI.
  My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)

 • pawelcs

  Oceniono 3 razy 3

  1. Antka nie lubię pasjami i gotów bym był skopać go dla przykładu i własnej satysfakcji ale w tym przypadku przybiłbym mu "piątkę" ale zaraz potem "karczycho"...
  2. Czy tym działaniem nie wchodzi w kompetencje Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego? Rozumiem, że chce się wykazac ale to już nadgorliwość z tych "gorszych od faszyzmu"

 • hubertus1807

  Oceniono 7 razy 3

  Patrząc po datach 1946 tablice zostały też poświęcone również milicjantom i żołnierzom UB walczącym z Ukraincami a on przecież taki antykomunista. Macierewicz dołży do skłócenia nas z naszym sąsiadem a komu to jest na rękę wszyscy wiemy. To kolejny dowód agenturalnej i antypolskiej działalności ministra.

 • Silesia Ślunsk

  Oceniono 3 razy 3

  Ty smieciu jakim prawem.macierewicz największy szkodnik Polski chce wojny.A zdrajcy to pod mur.

 • zegrz

  Oceniono 5 razy 3

  Czy tablice ku pamięci Auschwitz lub Majdanka, gdzie były dużo gorsze zbrodnie, też tam zawisną??

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 5 razy 3

  ANTEK KIEDY STALINA I LENINA DOKOPTUJESZ, ,O WIELKIM ZIMNYM LECHU NIE ZAPOMNIJ I KAWAŁEK ZOSTAW NA JARKA I SIEBIE! A I MISIEWICZ TYŻ ZASŁUŻONY!

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  @burn74
  konsekwentnie to ty jesteś polityk NN w kominiarce - wiesz, co ruszać, czego nie ruszać, komu dawać, a komu nie dawać doopy - i nic z twojej dziejowej misji nie wynika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX