Na Grobie Nieznanego Żołnierza zawisły dwie nowe tablice. Na polecenie Antoniego Macierewicza

Na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie pojawiły się dwie nowe tablice, upamiętniające walki Polaków z ukraińskimi formacjami OUN i UPA. Stało się tak na wniosek szefa MON Antoniego Macierewicza.

Informację o tablicach podał na swoim Twitterze reporter Radia Zet Mariusz Gierszewski. "Pozwolenie na montaż tablic wydał Mazowiecki Konserwator Zabytków na wniosek ministra obrony narodowej" - pisze Gierszewski, który zamieścił też zdjęcie jednej z nowych tablic.

Widać na nich nazwy miejscowości i daty walk pomiędzy Polakami a oddziałami OUN  oraz UPA na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej oraz na Lubelszczyźnie (tu zobaczysz zdjęcia tablic).

Reporter dodał też, że oficjalnego odsłonięcia tablic dokonają wkrótce wspólnie prezydent Andrzej Duda oraz Antoni Macierewicz podczas uroczystej odprawy wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Deklaracja z lipca

Szef MON mówił o konieczności zawieszenia wspomnianych tablic już w lipcu tego roku z okazji 74. rocznicy rzezi wołyńskiej.

- Na Grobie Nieznanego Żołnierza powinna zawisnąć tablica przywołująca miejscowości Wołynia, w których miały miejsce najgorsze zbrodnie, ale też te, w których opór był najlepiej zorganizowany - przekonywał na antenie radiowej Jedynki.

Zobacz też: Waszczykowski na Ukrainie. Na cmentarzu we Lwowie mocne słowa. Pogorszą relacje z sąsiadem?

Prezydent na Święcie Wojska Polskiego: To nie jest armia prywatna!

Więcej o:
Komentarze (357)
Nowe tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza
Zaloguj się
 • mamagda3

  Oceniono 62 razy 50

  Proponuję przywrócić do łask gen. Świerczewskiego, który "poległ w walkach z bandami UPA".

 • polakadam

  Oceniono 62 razy 48

  Andron Zamachowicz nie jest dla mnie odpowiednią osobą żeby wychodzić z takimi inicatywami.

 • mariuszet

  Oceniono 53 razy 37

  Jaak widać Macierewicz jak może stara się pogorszyć stosunki z Ukariną zgodnie z interesem Rosji. Dobry czekista.

 • wujojano

  Oceniono 58 razy 36

  Trzeba rozkręcać nastroje antyukraińskie, aby przygotować grunt pod poprawę stosunków z przyszłym sojusznikiem, czy raczej protektorem, po wyprowadzeniu Polski z Unii.

 • laszczyny

  Oceniono 72 razy 36

  Proponuję jeszcze PISoBOLSZEWICKIM agentom zawiesić tablice z Jedwabnego, Gniewczyny itd.

 • sami_pl

  Oceniono 37 razy 33

  Jak widać dla tego człowieka nie ma świętości. Nawet do Grobu Nieznanego Żołnierza się dobrał. Wstyd. Ofiary z Wołynia trzeba upamiętnić, ale nie w tym miejscu.

 • krynolinka

  Oceniono 50 razy 32

  Grób Nieznanego Żołnierza imienia Lecha Kaczyńskiego. Kiedy nowa pełna nazwa ? Nie ma co się szczypać. Niech już się stanie nieuniknione.

 • druit

  Oceniono 32 razy 30

  pytanie, co ma to wspolnego z pomnikiem nieznanego zolnierza? moze dziwny jestem, i mimo pochodzenia rodowego z terenow i czasu tych rzeczy...kompletnie zwiazku nie widze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX