Sejm uczcił pamięć mężczyzny, który podpalił się pod PKiN. Zobacz, co zrobiła Krystyna Pawłowicz

Posłowie uczcili minutą ciszy pamięć mężczyzny, który w ubiegłym miesiącu podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Wyłamała się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Posłowie PO relacjonują, że z ław PiS padały okrzyki "hańba".

Poseł Marek Sowa z Nowoczesnej poprosił marszałka Sejmu o uczczenie pamięci Piotra Szczęsnego, który zmarł pod koniec października w wyniku rozległych poparzeń. Mężczyzna podpalił się 19 października na pl. Defilad. Rozsypał ulotki, w których protestował przeciwko łamaniu przez rząd wolności obywatelskich. 

- Zdaję sobie sprawę, że możemy się różnić w ocenie tego zdarzenia, ale mam głębokie przekonanie, że ten wyjątkowy akt desperacji człowieka był motywowany miłością do ojczyzny i troską o jej los. Zostawił nam manifest, który dla każdego z nas powinien być powodem do refleksji - powiedział z sejmowej mównicy poseł Sowa.

Podkreślił, że w ostatnich dniach w wielu miastach Polacy oddali hołd mężczyźnie. 

- Niech ta tragedia będzie dla nas ostrzeżeniem, a chwila ciszy oddaniem szacunku człowiekowi, który poświęcił życie z miłości do Polski - powiedział. - Uczcijmy i my minutą ciszy pamięć zwykłego, szarego człowieka - dodał.

ZOBACZ TEŻ: "Boję się, że pokażą tatę jako wariata". Podpalił się przed PKiN, jego rodzina zabrała głos

Krystyna Pawłowicz nie wstaje

Posłowie wstali, by oddać hołd zmarłemu. Wyłamała się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Widać to wyraźnie w sejmowej transmisji. Nie wstała, mimo że zrobili to jej klubowi koledzy.

To nie koniec. Posłowie PO: Bartosz Arłukowicz i Krzysztof Brejza twierdzą, że z ław PiS padły okrzyki: "hańba" i "zwiększyć finansowanie psychiatrii". Tego akurat w sejmowej relacji nie słychać.

"Pogrzeb bez błysków fleszy"

Piotr Szczęsny zostawił dwa listy. Napisał, że podpalił się, by zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się w Polsce i łamaniu wolności obywatelskich przez rząd PiS. Miał 54 lata, mieszkał w Niepołomicach.

Pogrzeb odbędzie się 14 listopada w Krakowie. Za pośrednictwem redakcji OKO.press rodzina zaapelowała o „uszanowanie żałoby, religijnego charakteru uroczystości, nieskładanie kondolencji i pożegnanie Piotra w ciszy, bez symboli i demonstracji partyjnych, flag, banerów oraz błysków fleszy”.

Więcej o:
Komentarze (786)
Sejm uczcił pamięć mężczyzny, który podpalił się pod PKiN. Zobacz, co zrobiła Krystyna Pawłowicz
Zaloguj się
 • pinio67

  Oceniono 197 razy 169

  Kolejna okazja do gratulacji dla wyborców krystyny p. A i miasto rodzinne i miejsce pracy mają powody do (za)dumy ...

 • nastka250

  Oceniono 164 razy 144

  Naczelne chamidło Polski zachowało się tak jak się wszyscy spodziewali. Oto zachowanie Polaka-katolika (fałsz, obłuda i zakłamanie). Rzygać sie chce jak sie patrzy na tego niechlujnego wieprza.

 • antropoid

  Oceniono 146 razy 128

  Nie ma większej HAŃBY niż PiS w polskim Sejmie - sługusy obcych państw, dzielące naród i rozwalające instytucje państwa.

 • Kazimiera Bąk

  Oceniono 104 razy 96

  Moja Babcia powiadała, że nie każdy kto ma wykształcenie wyższe ma i podstawowe. I tyle w temacie pawłowicz (nie zasłużyła na wielką literę)!

 • mirarob

  Oceniono 89 razy 75

  czego wymagać od tej ponurej istoty?

 • swientyjacenty

  Oceniono 81 razy 69

  Pozwolę sobie w pytaniu zacytować klasyka polskiej kultury politycznej. Popatrzmy na to zdjęcie i powiedzmy - kto, no kto ma te zdradzieckie mordy, mordy pełne hipokryzji, broniące życia od poczęcia, mówiące o miłości do bliźniego i patriotyzmie. No kto?

 • bigfisher

  Oceniono 80 razy 64

  Arogancja, małostkowość i działaność tej osoby są żenujące. Człowiek który nie szanuje innych, sam nie zasługuje na szacunek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX