TVP publikuje sondaż, w którym poparcie dla PiS rośnie. A później zaczyna "majstrować"

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 40-procentowe poparcie w sondażu Kantar Public. Tymczasem w TVP Info - na antenie i w portalu - pojawiło się kilka różniących się od siebie wyników badania.

Poparcie dla PiS wyniosło 40 proc., a kolejnej w sondażu Platformy Obywatelskiej dwa razy mniej. W Sejmie znalazłyby się jeszcze: Nowoczesna z 8 proc. poparcia, Kukiz'15 z 7 proc. i SLD z 5 proc.

Poniżej progu znalazły się: PSL (4 proc.), Razem (2 proc.) i Wolność (2 proc.).

TVP Info pokazuje jednak sondaż w niespodziewany sposób - bez uwzględnienia 11 procent osób niezdecydowanych. W ten sposób na antenie publicznego nadawcy mogliśmy zobaczyć jednocześnie dwa wyniki:

SondażSondaż tvp.info

W materiale dołączonym na stronie tvp.info początkowo pokazano sondaż w takim kształcie, jak pokazuje się zwykle - z uwzględnieniem niezdecydowanych, a więc z 40-procentowym poparciem dla PiS. 

Później zmienił się wykres, ale nie skorygowano danych na pasku. Taką wersję widzieliśmy też na antenie TVP Info. Kiedy piszemy ten tekst, na łamach portalu znów pojawił się wariant uwzględniający niezdecydowanych:

SondażSondaż tvp.info

Jednocześnie wyróżniony artykuł na ten temat na stronie głównej tvp.info najpierw przenosił do podstrony tego portalu, a teraz przenosi na stronę TVP Parlament. Tam - w przeciwieństwie do pierwszej wersji - podano, że 45 procent dla PiS to wynik dla osób zdecydowanych na zagłosowanie na konkretną partię.

Czekamy na ostateczną wersję sondażu, prawdopodobnie poznamy ją w głównym wydaniu "Wiadomości". 

Ekipa TVP gnała za konwojem. Wszyscy oglądali jak łamią przepisy

Więcej o:
Komentarze (294)
TVP publikuje sondaż, w którym poparcie dla PiS rośnie. A później zaczyna "majstrować"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 85 razy 67

  Naród z partią, partia z narodem. Poparcie rośnie. Niedługo osiągną takie poparcie jak Jaruzelski tuż przed upadkiem.

 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 41

  Gdy dostają po dychu miesięcznie za majstrowanie to nie ma co się dziwić, że 'majstrują". Pierwszy majster Kurski odpowiednio dobrał ekipę.

 • inder

  Oceniono 49 razy 35

  Oj, wy nic nie rozumita. Skoro raz pokazują, że PiS ma 45, a raz że 40, to jasne, że obie liczby należy zsumować i wychodzi, że PiS ma 85 poparcia! Każdy absolwent szkoły Rydzyka i każdy chłopek-roztropek wyklęty to pojmuje, a wy nie możecie.

 • jerzysm42

  Oceniono 25 razy 13

  Ile procent mieli poparcia Stalin, Hitler, Mao, Castro...?
  Ile procent poparcia ma Putin, Kim Dzong, ,,,
  Ile poparcia ma Kaczyński, Rydzyk, Biskupy...

 • buzhidao

  Oceniono 30 razy 12

  Mam nadzieję, że stażysta w redakcji, który został oddelegowany do oglądania TVP dostaje dodatek za pracę zagrażającą zdrowiu (psychicznemu).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX