Drogo jak w Mongolii. Ambasador Polski nieźle zaszalał ze służbową kartą. Inni też je lubią

Najwięcej - 104 tys. zł - wydał ambasador RP w Mongolii. Wśród ministerstw, rekord należy do pracowników resortu Jana Szyszki, którzy za służbowe wydatki zapłacili służbowymi kartami prawie 1,3 mln zł.

We wrześniu poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zwrócił się z zapytaniem do wszystkich ministerstw w sprawie wydatków dokonywanych z użyciem służbowych kart płatniczych i kredytowych przez pracowników poszczególnych resortów. Na stronie Sejmu pojawiły się odpowiedzi.

Rekordzista wydał 104 tys. zł

Okazało się, że najwięcej wydał ambasador RP w Mongolii. Michał Łabenda zrobił zakupy służbową kartą za 104 tys. zł. W 2016 roku - 53 tys. zł, zaś w pierwszym półroczu 2017 aż 51 tys. zł.

Pracownikiem MSZ, który goni ambasadora Łabendę, jest Jolanta Janek, ambasador wizytująca w Republice Malty. Pani ambasador w 2016 roku wydała prawie 81 tys. zł, jednak do 30 czerwca br. - "tylko" 13 tys. zł. Łącznie pani ambasador wydała ponad 94 tys. zł ze służbowych kart.

Pracownicy ministerstwa środowiska mieli 196 kart

Najwięcej służbowych kart mają jednak pracownicy ministerstwa środowiska - w 2016 roku mieli ich aż 139, w tym roku - 116. Hojnie z nich korzystali. Łącznie pracownicy ministra Szyszki wydali prawie 1,3 mln zł.

Pracownicy ministerstwa finansów wydali od 2016 roku 225 tys. zł, ministerstwa sportu - 207 tys. zł, MSZ - 202 tys. zł, MEN - 152 tys. zł, zaś ministerstwa sprawiedliwości - 99 tys. zł.

Wśród resortów i urzędów, które zadeklarowały brak kart służbowych, było ministerstwo zdrowia, rolnictwa i rozwoju wsi i KPRM, zaś w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego funkcjonuje jedna karta.

Przeciwnicy reformy szkolnictwa protestowali przed MEN

Więcej o:
Komentarze (218)
Urzędnicy rządu Beaty Szydło od początku kadencji wydali ponad 2 mln zł ze służbowych kart
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 61 razy 53

  Żałujecie im 5000 miesięcznie ekstra? Przecież to ledwo na waciki starcza.

 • konigin

  Oceniono 55 razy 47

  Ech, ty suwerenie sqrwialy za pincet, zeby ci te slynne osmiorniczki w gardle stanely.

 • zemstaza158cm

  Oceniono 39 razy 37

  A przed wyborami krytykowali i domagali sie wyjaśnień ( słusznie !!!!) na co urzędnicy państwowi wydają nasze pieniądze. Teraz okazuje się, że wydają więcej od poprzedników. Zniknęły też z sejmowych stron informacje o wyjazdach zagranicznych posłów, gdzie, po co i za ile wyjeżdżali. Żądamy :1/ by marszałek sejmu ponownie publikował te informacje ,
  2/ by na stronach poszczególnych ministerstw było rozliczenie co do złotówki na co urzędnicy wydali pieniądze ze służbowych kart.
  Kiedyś widziałem rachunki jednego z dyrektorów spółki Skarbu Państwa. który służbową kartą zapłacił za garnitur ( BOSS-a), wynajęcie jachtu we Włoszech ( był tam z rodziną na wakacjach), apartament (tzw. królewski) w hotelu w Bristolu ( Wlk. Brytania), kolację w Moskwie (cygara po 120 $ za sztukę), przelot helikopterem nad Alpami. Nie wspomnę, że prawie codziennie w Warszawie ( to był słoik) stołował się w najdroższych restauracjach na koszt firmy i poruszał tylko taksówkami. Były też rachunki z klubu Go-Go. Widać, że teraz nowa władza powtarza to co robili poprzednicy i to z przytupem .

 • kemor234

  Oceniono 37 razy 31

  Gdyby tak jeszcze się przypatrzyć, na co zostały wydane te pieniążki ...

 • tyfus.wolski

  Oceniono 29 razy 27

  Co to przeszkadzało Ciemnemu Ludowi? Ośmiorniczki i Nowak co kupił sobie zegarek za 10 tys?
  Łabenda wydaje 100 kawałków na wódkę i curwy - a Ciemny Lud Wolskich Mongołów milczy?
  Nie ma larum? Gazeta Wolska śpi? W Śmieci nie krzyczy krwawymi nagłówkami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX