Uczelnia Macierewicza ogłosiła przetarg na piwo. Najpierw tłumaczenia, potem nagła dymisja

Utworzona przez Antoniego Macierewicza Akademia Sztuki Wojennej ogłosiła gigantyczny przetarg na zakup alkoholu. Uczelnia tłumaczyła, że to na potrzeby podległego jej kasyna. Dziwi jednak to, co stało się później.

W piątek rano m.in. serwis NaTemat poinformował, że Akademia Sztuki Wojennej (dawniej: Akademia Obrony Narodowej) rozpisała nietypowy przetarg: na piwo.

Uczelnia była gotowa wydać na to prawie 360 tys. złotych. Oprócz najróżniejszych rodzajów i marek złotego trunku, zwycięzca przetargu miał także dostarczyć takie akcesoria jak szklanki, otwieracze do butelek, ławy czy parasole ogrodowe.

Akademia: to na potrzeby naszego kasyna

Kilka godzin później głos w sprawie zabrały władze uczelni. "Akademia Sztuki Wojennej nadzoruje działalność Kasyna, które posiada otwartą, publicznie dostępną restaurację, świadczącą usługi gastronomiczne w dzielnicy Rembertów" - tłumaczył pełniący obowiązki kanclerza Tomasz Nowogórski.

Sprzedaż i podawanie piwa/napojów alkoholowych nie stoi też w sprzeczności z przepisami dotyczącymi jednostek wojskowych, bowiem zgodnie z zarządzeniem MON (...) dowódca jednostki wojskowej może wyrazić zgodę na prowadzenie takiej działalności w miejscach znajdujących się pod jego zarządem

- podkreślił p.o. kanclerza. "Ogłoszenie to należy zatem traktować jako w pełni zgodne z przepisami obowiązującego prawa i nie posiadające znamion precedensu" - dodał na zakończenie.

To jednak nie koniec...

W tym miejscu wydawałoby się, że wytłumaczenie zamyka całą sprawę - gdyby nie fakt, że informacja o przetargu zdążyła jeszcze tego samego dnia bezpowrotnie zniknąć ze strony internetowej Akademii Sztuki Wojennej (wcześniej była ona dostępna tutaj).

Na tym jednak nie koniec - wieczorem MON poinformował dodatkowo o przyjęciu dymisji p.o. kanclerza oraz o anulowaniu całego przetargu.

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie to kontynuatorka działającej od 1990 roku Akademii Obrony Narodowej. Kształci ona polskie kadry wojskowe, jest jednocześnie największą nietechniczną uczelnią cywilno-wojskową w Polsce.

W 2016 roku urzędujący minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wymienił całe kierownictwo AON oraz zmienił jej nazwę na obecnie obowiązującą.

Duda na Święcie Wojska Polskiego: To nie jest armia prywatna!

Więcej o:
Komentarze (129)
Akademia Sztuki Wojennej. Przetarg na piwo, dymisja kanclerza
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 48 razy 48

  Czyli jest szansa że znowu coś się uda kupić !

  Bilans spraw, jak to wygląda na dziś :

  Pamiątkowy medal dla Misiewicza - załatwione.
  Śmigłowce - niestety to się nie udało.
  Pluszowe misie maskotki dla MON - załatwione.
  Systemy łączności do Rosomaków - niestety to też się nie udało.
  Piwo - załatwione.

  Czyli mamy pasmo sukcesów przerywane drobnymi nieistotnymi porażkami.

  No to teraz wszyscy czekamy na ten największy sukces - na podsumowanie prac komisji smoleńskiej....
  ;)

 • rggg

  Oceniono 49 razy 45

  Czyli tylko Sejm pozostaje jedynym zakładem pracy gdzie można pić w czasie pracy!

 • juriyy.c

  Oceniono 30 razy 30

  Na trzeźwo nie mogą w tej akademii normalnie przebywać i się coś tam coś tam ponoć uczyć, a w szczególności wysłuchiwać wywodów ministra ponoć wojny i jego mianowanych klakierów

 • cezar85

  Oceniono 29 razy 29

  w antkowym wojsku najpierw wazelina, potem piwo

  stąd dymisja

 • bosman64

  Oceniono 28 razy 28

  Te PISdzielce są tak debilne że sami narażają się na śmieszność . Pisi niedorozwój

 • baluwolanda

  Oceniono 25 razy 25

  Piwo wycofali, bo Misio po pijaku robi się niedostępny, a co gorsze, jak dobrze pochleje, każe sobie salutować fiutem.

 • rasta-mw

  Oceniono 21 razy 21

  Oni nawet piwa nie potrafią kupić bez kompromitacji!

 • dublet

  Oceniono 19 razy 19

  Wy prostaki! Nie byliście w wojsku to nie wiecie, że na trzeźwo nie da się prowadzić poważnych wojen! Pijany wojak jest wart 3 abstynentów! A pijany generał 2 pilotów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX