Sondaż: czy Kaczyński powinien być premierem? Większość Polaków jest przeciw

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia Liderów Zjednoczonej Prawicy

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia Liderów Zjednoczonej Prawicy (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Niemal 58 proc. ankietowanych uważa, że Jarosław Kaczyński nie powinien być premierem - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

57,6 proc. badanych sądzi, że Kaczyński nie powinien zastępować Beaty Szydło na stanowisku premiera. Przeciwnego zdania jest 31 proc. - podaje Radio Zet. Sondaż przeprowadzono 23 października 2017 r. na próbie 1100 osób.

Informacje o tym, że Kaczyński może zastąpić Szydło podał niedawno tygodnik "Sieci Prawdy". Nikt z PiS nie potwierdził tych informacji. Premier Szydło w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 zapowiedziała, że dojdzie do zmian w rządzie, nie podała jednak szczegółów.

Doniesienia o swojej dymisji Szydło skomentowała następująco: - Pierwszy raz miałam być zdymisjonowana po 100 dniach. Co jakiś czas takie informacje się pojawiały. Tego typu spekulacje, różnego rodzaju plotki, dywagacje nie służą ani Polsce, ani rządowi, ani ministrom, którzy wykonują ciężką i odpowiedzialną pracę.

"Skoro nie potrafimy robić publicznych mediów, zlikwidujmy je". Oto kulisy działania TVP [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 8]

Quiz wiedzy o Polsce. Sprawdź, czy odpowiesz poprawnie na 100 pytań
1/100Kto był królem Polski?
Zobacz także
 • Głosowanie podczas wyborów samorządowych 2018 Incydent wyborczy. Przypadki łamania prawa podczas wyborów - głos za flaszkę i niszczenie kart
 • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
 • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
Komentarze (220)
Sondaż: czy Kaczyński powinien być premierem? Większość Polaków jest przeciw
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 55 razy 47

  Własny elektorat się go wstydzi ? No dajcie spokój..przecież kochacie prezesa.

 • honorny

  Oceniono 40 razy 38

  Ktoś naprawdę wierzy, że ten śmierdzący leń i tchórz weźmie odpowiedzialność za rozwalanie państwa?
  Ten sondaż ma przygotować motłoch do zachowania status quo.

 • h.a.l

  Oceniono 39 razy 33

  Ten zacofany człowiek co nie umie nawet zakupów zrobić? Błagam nie żartujcie z rana.

 • Wolw Gang

  Oceniono 36 razy 30

  Premier w brudnych butach, bez uzębienia i z kłakami w nosie......w sumie to wypisz wymaluj odzwierciedlenie całkiem nie małej części społeczeństwa. Pod tym względem się nada....chyba;-)

 • kunwyscigowy

  Oceniono 28 razy 26

  Oczywiście że mały tchórz powinien wyjść z za krępych plecków sołtysowej beaci. Będzie musiał się wypowiedzieć publicznie, odpowiedzieć na parę pytań, pokazać się na forum zagranicznych.
  Wstyd będzie jak beret (moherowy). Ale czy to przemówi do rozsądku biorcą 500+, wątpię mlaskacz to po prostu odzwierciedlenie połowy polskiego społeczeństwa, a zacofańce zawsze wolą aby rządził nimi inny przygłup.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 28 razy 24

  Ależ oczywiste jest to że powinien. Blamaż będzie tak wielki że już nigdy potem o nim nikt nie usłyszy.

 • l1l99

  Oceniono 26 razy 22

  co to za lump?

 • remo29

  Oceniono 23 razy 21

  Polcy i Polaki to jednak głupie są. Nie chcą, żeby Kaczyński rządził, a przecież rządzi dobre dwa lata, tylko schował się za broszką i innymi pajacykami. Coś jak pójść do teatru lalek i wierzyć w każde słowo lalki naiwnie myśląc, że to ona mówi.

 • igaks50ks5

  Oceniono 20 razy 20

  Powinie wziasc odpowiedzialnosc, ale to tchorz, bo wie, ze stanie przed Trybunalem Stanu woli te Marionetki. Jest obrzydliwa postacia polskiej polityki, Zalosne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje