Chwiejny krok i bełkot radnego PiS. Interweniowała policja, teraz polityk przeprasza

Piątkowa sesja rady powiatu w Bełchatowie upłynęła pod znakiem interwencji policji. Wszystko z powodu radnego Ryszarda Ciągło, który na obradach pojawił się w dziwnym stanie. Dziś polityk przeprasza za swoje zachowanie.

Ryszard Ciągło zjawił się na sesji rady powiatu w okularach przeciwsłonecznych, a kiedy je zdjął - okazało się, że ma podbite oko. Później wśród radnych pojawiły się wątpliwości, w jakim stanie przybył do pracy. Na salę wszedł bowiem chwiejnym krokiem, a kiedy zaczął rozmawiać z dziennikarzami, miał problemy z wysłowieniem się, chwilami bełkotał.

Radni namawiali go do opuszczenia sali. Ten jednak odmawiał, wobec czego przewodniczący rady wezwał policję. W rozmowie z Gazeta.pl potwierdza to mł. asp. Ewelina Maciejewska z bełchatowskiej policji. - Radny odmówił jednak policyjnego badania alkomatem - relacjonuje Maciejewska.

Ciągło nie chciał także wzywać karetki, w rezultacie zdecydowano więc o przerwaniu obrad i kontynuowaniu ich w przyszły piątek. - Siedzę sobie tutaj dwie godziny, a tu przyjechali i chcą mnie zabierać - mówi na jednym z nagrań radny klubu PiS. - Ja mam syna doktora akurat, w różnych specjalizacjach, i... proszę bardzo. Pewnie on mi pomoże - dodaje.

 

Teraz w wydanym w sobotę oświadczeniu polityk przeprasza za swoje zachowanie. "Oddaję się całkowicie do dyspozycji szefa klubu" - napisał.

Nie chcę się usprawiedliwiać, ponieważ wiem, że zaistniała sytuacja nie powinna mieć miejsca. Nie przewidziałem skutków, jakie może wywołać przyjęcie pewnych leków w połączeniu z ogromnym stresem i zmęczeniem, powstałym w związku z bardzo trudnymi problemami osobistymi. Jeszcze raz wszystkich szczerze i gorąco przepraszam

- czytamy w oświadczeniu. Ryszard Ciągło jest od marca tego roku radnym PiS. Wcześniej należał do klubu radnych Ziemi Bełchatowskiej. 

***

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Diabelski quiz wiedzy ogólnej
1/20Powiedzenie "nie taki diabeł straszny, jak go malują" oznacza, że:
Zobacz także
 • Głosowanie podczas wyborów samorządowych 2018 Incydent wyborczy. Przypadki łamania prawa podczas wyborów - głos za flaszkę i niszczenie kart
 • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
 • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
Komentarze (195)
Ryszard Ciągło. Radny PiS na radzie powiatu bełchatowskiego
Zaloguj się
 • matyldas1234

  Oceniono 46 razy 40

  Ja na studiach w akademiku też przyjąłem za dużo leków, w połączeniu z ogromnym stresem i zmęczeniem ( sesja była ). Na drugi dzień walało się w pokoju pełno opakowań po lekach - głównie 0,5 i 0,7l.

 • taroudant

  Oceniono 36 razy 32

  Naye_ny tępy spaślak - toż to sama kwintesencja pissowca, podręcznikowy wzorzec. Ja i moja rodzina zafsze głosójemy na Piss.

 • bakand

  Oceniono 28 razy 28

  Jaki świat przewrotny!! Pijany wieprz przychodzi na sesje , a potem wydaje oświadczenie, że jest u przykro bo ma syna doktora, który nie powiedział mu ile leków ma wsiąść. Przecież wieprzowi dajemy tyle ile mu się należy bo wieprz zje wszystko co mu się do koryta wleję, aż się pos*a.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 24 razy 22

  Kolejny PiSowski schamiały prostak przy korycie

 • state77

  Oceniono 26 razy 22

  To już nawet napić się w robocie nie można? PoCiągło radnego to się napił.

 • urhan

  Oceniono 22 razy 20

  "...przyjęcie pewnych leków w połączeniu z ogromnym stresem i zmęczeniem"
  no nie, ten gościu jeszcze jest wczorajszy, ale uważa wszystkich trzeźwo myślących za idiotów...

 • jxl82

  Oceniono 20 razy 20

  Ciągło Ryszarda do zródła mądrości Jarosława, skosztował i...przeszedł dobrą zmianę aż do stanu NIRVANY.

 • rafikman

  Oceniono 18 razy 18

  To może być pisowski kandydat na Prezesa Sądu Najwyższego. Prezesem TK jest osobo o podobnej osobowości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje