"Dla mnie ten serial się po prostu skończył". Borys Budka oburzony odcinkiem "Ucha prezesa"

Najnowszy odcinek "Ucha prezesa" poświęcono głównie opozycji. Wśród jego bohaterów znalazła się m.in. postać Borysa. Pierwowzór jest jednak oburzony tym, jak go przedstawiono. - Dla mnie ten serial się skończył - mówi Borys Budka.

Akcja 22. odcinka "Ucha prezesa" zatytułowanego "Gdzie jest lider?" toczy się nie tylko w gabinecie tytułowego prezesa, ale również w Sejmie. Tym razem uwaga twórców serialu skupiła się przede wszystkim na politykach opozycji. I tak, oprócz Grzegorza i Ryszarda, widzowie mieli również okazję bliżej poznać Kamilę i Borysa.

Przez kilka minut obserwujemy, jak oboje spiskują przeciwko szefom swoich partii. W trakcie odcinka jesteśmy również świadkami ich płomiennego, ale i całkowicie zmyślonego romansu. I to właśnie ten wątek nie spodobał się politykowi Platformy Obywatelskiej.

- Niestety, to co zrobiono w ostatnim odcinku "Ucha Prezesa" nie mieści się już w kategoriach żartu czy kabaretu. To było żenujące - ocenił Budka w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim". Jak mówi, ma duże poczucie humoru i dystans do siebie, ale z jednym zastrzeżeniem. - Moja tolerancja kończy się w miejscu, w którym dotyka się mojej rodziny. Dla mnie ten serial się po prostu skończył - oświadczył polityk PO.

 

Niektórzy widzowie serialu też mieli mieszane uczucia po zobaczeniu wspomnianego wątku. "Wpieranie Kamili i Borysowi romansu to zły pomysł. Niesmak rozlewa się na cały odcinek" - napisała pod filmem jedna z fanek serialu.

"Doskonale to rozumiemy - nas też bulwersują romanse państwa Underwoodów" - odpowiedzieli jej twórcy "Ucha prezesa", nawiązując do głównych bohaterów innego politycznego serialu, tworzonego już całkiem na poważnie, czyli "House of Cards".

***

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Zamknięcia sklepów chce nawet Bóg. Związkowcy już mają jego stanowisko [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (586)
"Ucho prezesa". Borys Budka krytykuje serial
Zaloguj się
 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 53 razy 29

  nie ma się czym przejmować, na Budkę nie zwróciłem nawet uwagi, Grzesiu był tak po prosty zayebisty

 • yarloman

  Oceniono 53 razy 29

  Serial ten jest szeroko komentowany i oglądany przez młodych ludzi, jest bardzo głęboko zakotwiczony w bieżących wydarzeniach . Problem widzę w naturze akurat tej seksualnej filmowej konfabulacji . Młodzież bowiem nie zadaje sobie zbytniego wysiłku w rozdzielaniu prawdy od filmowej fikcji i można się spodziewać że potomstwo tych dwojga będzie z tego powodu doświadczać dyskomfortu emocjonalnego . Gniew Budki jest słuszny, lecz nie powinien być zbyt głęboki . Porównanie przez producentów Ucha .. do Haus of ... jest nietrafione, wydarzenia w tamtym serialu nie wkraczają na bieżąco w autentyczne wydarzenia i nie ma wątpliwości że to filmowa fikcja ....

 • artur74

  Oceniono 81 razy 21

  Jeśli to prawda, co powiedział Budka, to tylko udowodnił, że największym problemem polskiej sceny politycznej jest ogromne ego polityków! Nie liczy się Polska, liczy się tylko przekonanie o swojej wielkości, o przewadze intelektualnej nad politycznymi przeciwnikami.
  Zupełnie jak w Dniu świra ... moja racja mojsza niż twojsza!

 • plutoniczna

  Oceniono 37 razy 15

  oj, Panie Borysie.
  żaden tam romans.
  większość ludzi tak tego nie odebrała.
  to nie romans Pana z Kamilą personalnie tylko symboliczny romans młodych polityków PO z młodymi politykami Nowoczesnej przeciwko starym wyjadaczom w tych partiach. - i tak to należy odbierać,
  A Państwo jako najbardziej wyraziści młodzi politycy zostaliście tego symbolem.
  Równie dobrze na waszym miejscu mógł być Rafał Trzaskowski i Joanna Scheuring-Wielgus - wydźwięk byłby ten sam.
  więc nie ma co strzelać focha.
  nawet pomimo tego focha jest Pan OK.

 • stach_79

  Oceniono 26 razy 14

  W sumie ma rację - co sobie żona pomyślała? Większość sytuacji nie jest zmyślona - każdy wie, że Adrian ciągle stał w poczekalni bo Premier/ Prezes Sądu Najwyższego / Poseł lepszego sortu
  i z rasy Pan / Kanclerz RP Jarosław Kaczyński go nie chciał wpuścić!

 • starblast

  Oceniono 56 razy 14

  Dotychczas Ucho Prezesa opierało się na mniej więcej faktycznych zdarzeniach z polskiej sceny politycznej, a tym wątkiem twórcy odpłynęli. Nie mogłem sobie przypomnieć zamiłowania do pączków Budki czy Kamili Gasiuk-Pihowicz, żeby jakoś połączyć rzeczywistość z fikcją. To było tak natarczywie pokazane. Z trudem obejrzałem do końca.

 • ludzik11

  Oceniono 29 razy 13

  Pamiętam kabaret p.Górskiego za rządów PO -jazda po Tusku po całości.
  I jakoś nie przypominam sobie kpin z ówczesnej opozycji ,czyli PIS.
  Jednak jakiś lęk / fascynacja p.Jarosławem i jego absurdalaa ,acz nośna , bo bezmyślnie ,m in przez "dziennikarzy " powtarzaną narracją- słynna totalna opozycja ( a jaka ma być opozycja -koncesjonowana , popierająca PIS ? ), znajdują odzwierciedlenie w Uchu Prezesa ...
  Ciekawe czy to poglądy satyryka czy jednak jego lęk przed totalną :) Władzą

 • bruno_ja

  Oceniono 8 razy 8

  Górski pięknie pokazał dylematy opozycji. Młodzi chcieliby razem i mają pomysły, ale starzy nie pozwalają. Skupiają się na pilnowaniu stołka, a nie na programie na przyszłość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX