"Jedna wielka porażka, PO uciekła do Łodzi". Jaki zapomniał, że kongres PiS był w Przysusze

Patryk Jaki

Patryk Jaki (Fot. Dawid Zuchowicz)

- To jedna wielka porażka. Uciekli do Łodzi - tak konwencję PO podsumował Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości najwyraźniej zapomniał, że lipcowy kongres PiS i Zjednoczonej Prawicy odbył się w Przysusze.

Podczas specjalnego briefingu prasowego przed budynkiem Ministerstwa Sprawiedliwości, Patryk Jaki skrytykował PO za zorganizowanie konwencji dotyczącej samorządów w Łodzi.

- PO ma największy samorząd w Warszawie. Tutaj ma prezydenta, wiceprzewodniczącą swojej partii. Jeżeli robi konwencję, wydawałoby się, że najwłaściwszym miejscem jest więc Warszawa - powiedział Jaki.

- Ale nie zrobili tu konwencji, tylko uciekli do Łodzi. Czemu uciekli? Bo wstydzą się swoich rządów. Wstydzą się tego, jak rządzą w Warszawie. To jest wręcz znakomity obrazek, ilustrujący jak w soczewce, jak PO podchodzi do swoich rządów samorządowych – przekonywał wiceminister sprawiedliwości.

„Wstydzą się swoich rządów”

Patryk Jaki skrytykował też wystąpienie przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny.

- To konwencja samorządowa, a o czym mówił pan przewodniczący? O euro, aborcji, półkach Skarbu Państwa, OFE. Czy to jest konwencja samorządowa? Czy to są tematy samorządowe? Czy to jest zakres uprawnień samorządów? To pokazuje, jak bardzo PO nie rozumie jednostek samorządowych - powiedział Jaki.

Wiceminister sprawiedliwości podkreślił, że PO wstydzi się swoich rządów w największych miastach Polski. - Nie było ani słowa o tym, jak PO rządzi w Warszawie czy Gdańsku. Czemu? Bo się wstydzą tego, jak rządzą w Warszawie i Gdańsku - dodał.

- Nowe hasło PO to nie jest wcale totalna opozycja, to nie jest wcale totalna propozycja, tylko to jest totalny wstyd. Ucieczka z Warszawy, tam gdzie rządzą, ucieczka od rozliczenia rządów w Warszawie i Gdańsku, bo ci politycy po prostu się tego wstydzą - grzmiał Jaki, który nawiązał też do reprywatyzacji.

Kongres PiS odbył się... w Przysusze

Wiceminister sprawiedliwości najwyraźniej zapomniał, że lipcowy kongres PiS i Zjednoczonej Prawicy również nie odbył się w Warszawie, tylko w oddalonej o 120 kilometrów Przysusze. Był to kongres statutowy PiS oraz kongres Zjednoczonej Prawicy. Łącznie w wydarzeniu brało udział 1110 delegatów. Podczas spotkania podsumowano to, co PiS zrobił przez 2 lata rządów oraz przedstawiono plany na przyszłość. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

 ***
25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

"W niedzielę mnie nie ma, bo odmawiam pacierze". Prześwietlamy argumenty za zakazem handlu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 7]

20 faktów o II wojnie światowej, które każda wykształcona osoba powinna znać!
1/20Które państwo zaatakowało Polskę w 1939 r., obok Niemiec i ZSRR?
Zobacz także
 • Zdobywczyni tegorocznej nagrody 2018 Man Booker Prize - Anna Burns z Irlandii Nagroda Bookera 2018 przyznana. Laureatką Anna Burns za powieść "Milkman"
 • Hanna Zdanowska. Według radnego wojewoda łódzki chce ogłosić wygaszenie jej mandatu Wojewoda chce wygasić mandat Hanny Zdanowskiej przed wyborami? "Polecenie z Warszawy"
 • Patryk Jaki w drodze na debatę Jaki został zapytany, czy wróci do partii po przegranej w wyborach. "Zobaczymy, co będzie"
Komentarze (164)
Patryk Jaki skrytykował konwencję PO
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 28

  Za to Partryś zrozumiał doskonale ideę samorządową. Tatuś i koledzy zatrudnieni tam gdzie potrzeba.

 • sailor20170605

  Oceniono 35 razy 27

  Ciekawe czego tak wstydzi się piSS, że musiał uciekać do takiej dziury jak Przysucha?

 • zsm-5

  Oceniono 39 razy 27

  Słusznie jaku-zwierzaku. Należało zrobić konwencję w Opolu. W amfiteatrze.
  TVPiS rzetelnie przeprowadziłoby transmisję - z 10-cio minutowym opóźnieniem.

 • westgreg

  Oceniono 31 razy 23

  Czas najwyższy, aby mieszkańcy Opola zaczęli jeździć z naklejkami "Przepraszamy za Jakiego".

 • owca888

  Oceniono 30 razy 22

  Jaki, ty dresie w garniaku, Myślisz, że jak będziesz się tak lansował, to cię wybierzemy? No to się zawiedziesz. Nie znosimy aroganckich prowincjuszy. Aroganckich, podkreślam.

 • lodzermensz1

  Oceniono 29 razy 21

  Jaki niczego nie zapomniał.
  Jaki robi propagandę. Jak każdy w pisie.

 • swientyjacenty

  Oceniono 23 razy 19

  Zawsze był byle jaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje