Konferencja Zjednoczonej Prawicy. Miało być naprawdę ważne wystąpienie. A co z tego wyszło?

Wystąpienie liderów Zjednoczonej Prawicy

Wystąpienie liderów Zjednoczonej Prawicy (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Rano PiS zapowiadał "ważne wystąpienie" liderów Zjednoczonej Prawicy. Ale kiedy Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro zeszli już ze sceny, pojawiły się pytania: czemu właściwie służyło ich wystąpienie?

To miała być polityczna sobota pod znakiem konwencji PO w Łodzi. Grzegorz Schetyna przedstawił wówczas nowy program partii przed nachodzącymi wyborami samorządowymi. PiS postanowił, że nie przejdzie obok tego wydarzenia obojętnie - od rana w mediach społecznościowych pojawiały się dziesiątki wpisów m.in. z hasłem #AferyPO.

Temperaturę podniosła również zapowiedź rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która zaprosiła dziennikarzy do siedziby partii na wspólną konferencję liderów Zjednoczonej Prawicy. To będzie "ważne wystąpienie" - obiecywała Mazurek.

Czego w rezultacie doczekali się dziennikarze? Prezes PiS na wstępie podziękował Polakom za wspieranie tak zwanej "dobrej zmiany". Dodał, że bez tego poparcia rządzący nie byliby w stanie zrobić "tego wszystkiego", co zostało uczynione.

Kaczyński wielokrotnie powtarzał też, że Zjednoczona Prawica jest "razem" oraz że "w jedności tej uczestniczy także prezydent Rzeczypospolitej".

Wczoraj rozmawialiśmy i w pewnym momencie powiedziałem: cóż, jest między nami pewien kryzys. A on odpowiedział: nie, to jest tylko taki mały spór w rodzinie. Tak, jesteśmy jedną rodziną, idącą w jednym kierunku

- mówił prezes PiS. Obok niego w wystąpieniu wzięli również udział Zbigniew Ziobro - lider Solidarnej Polski oraz Jarosław Gowin - szef Polski Razem.

Pierwszy mówił krótko o dokonanych już zmianach w wymiarze sprawiedliwości, drugi - o swojej reformie szkolnictwa wyższego. Całość zapewnień o jedności na prawicy trwała w sumie ok. 10 minut.

"Dobry montażysta zrobi show"

Wielu dziennikarzy nie kryło zdziwienia, ale i rozczarowania konferencją PiS. Po co ją zorganizowano? "Zjednoczona Prawica jest zjednoczona. Wow" - ironizował Wojciech Szacki z "Polityki".

"Mam niejasne wrażenie, że to była konfa po to, by były świeże setki, przebitki i ogrywka na 19:30. Dobry montażysta zrobi z tego wielki show" - napisał z kolei na Twitterze Marek Tejchman z "Dziennika Gazety Prawnej". O "braku trzęsienia ziemi" napisał Marcin Makowski związany z prawicowym "Do Rzeczy".

Zobacz też: "Żałosny wyścig", "skandal", "ekipa frustratów" - solidne przemówienie Schetyny w Łodzi

Rezydenci powinni zarabiać lepiej. "Zasuwają jak dzikie świnie za pensję magazyniera" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

20 faktów o II wojnie światowej, które każda wykształcona osoba powinna znać!
1/20Które państwo zaatakowało Polskę w 1939 r., obok Niemiec i ZSRR?
Zobacz także
 • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
 • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
 • WWybory samorzadowe 2018 - wieczor wyborczy w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Wyniki wyborów samorządowych w Warszawie. Więźniowie zgodnie wybrali Rafała Trzaskowskiego
Komentarze (168)
Kaczyński, Gowin i Ziobro o Zjednoczonej Prawicy
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 50 razy 36

  Bardzo ważne wystąpienie : cześć , to my - Siara, Wąski i ten trzeci, co jest z nami, ale wcale się nie cieszy. No to cześć.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 24 razy 18

  Porozmawiajmy o Aferach PiS - hę? Trolle? Zacznijmy od Porozumienia Centrum, bo wcześniej to wiemy jak było z TW Balbiną i chowaniem się u mamy w kuchni, gdy inni stali na barykadach

 • oko2009

  Oceniono 27 razy 17

  Coś mi się widzi, że już cieniutko jest z tymi nieudacznikami tzw. "dobrej zmiany" jeśli takie cyrki odstawiają.

 • jojo148

  Oceniono 25 razy 17

  Dla zrozumienia motywów wypowiedzi i działania Jarosława Kaczyńskigo trzeba koniecznie zapoznać się z charakterystyką pana prezesa, którą naszkicował .... Jarosław Gowin !! w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" w lipcu 2012 roku ,:
  "To stuprocentowy cynik(...). Fanatyczna wiara w słuszność celów usprawiedliwia w jego oczach sięganie po dowolne środki.Nie ma w polskiej polityce człowieka równie bezwzględnego jak on".
  Tak, to ten sam Jarosław Gowin, który dzisiaj łasi się do Kaczyńskiego i patrzy mu z psią pokorą w oczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje