Błaszczak o samopodpaleniu: Czy to racjonalne? Ten pan to ofiara propagandy totalnej opozycji

Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak (Fot. Przemek Wierzchowski)

Mężczyzna, który podpalił się w Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki jest w stanie ciężkim. Ma poparzone 40 procent ciała. Wiadomo, że leczył się na depresję. Według szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, ten człowiek jest ofiarą propagandy "totalnej opozycji".

W czwartek przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podpalił się 54-letni mieszkaniec Małopolski. Wiadomo, że mężczyzna od dłuższego czasu leczył się na depresję.

Pytany w RMF FM przez Krzysztofa Ziemca o tę ludzką tragedię, minister spraw wewnętrznych i administracji stwierdził, że mężczyzna padł ofiarą propagandy "totalnej opozycji".

To jest ofiara tej propagandy, która ma miejsc w Polsce. Tej propagandy totalnej opozycji, która walczy z rządem poprzez ulice i zagranicę

- powiedział Błaszczak

Na przypomnienie Ziemca, że przy mężczyźnie znaleziono list, w którym było napisane, że akt samospalenia to wyraz sprzeciwu wobec działań rządu PiS, Błaszczak powtórzył, że to wina opozycji.

- Czy to racjonalne? Nie ma powodów, żeby targnąć się na własne życie w takiej sytuacji. To też świadczy o tym, że ten pan jest ofiarą tej propagandy - przekonywał szef MSWiA.

Przy mężczyźnie, który podpalił się w Warszawie znaleziono kartki z przesłaniem politycznym. Napisano w nim m.in., że protest jest formą sprzeciwu wobec ograniczania przez władzę wolności obywatelskich, a także przeciwko zniszczeniu Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów.

20 faktów o II wojnie światowej, które każda wykształcona osoba powinna znać!
1/20Które państwo zaatakowało Polskę w 1939 r., obok Niemiec i ZSRR?
Zobacz także
 • Mezczyzna podpalil sie na Placu Defilad pod Palacem Kultury i Nauki Ten list znaleziono przy mężczyźnie, który podpalił się przed PKiN. "Zostanę obrzucony błotem"
Komentarze (482)
Błaszczak o samopodpaleniu: Czy to racjonalne? Ten pan to ofiara propagandy totalnej opozycji
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 99 razy 89

  Gdy masz wrażenie, że ta władza osiągnęła już dno moralne to właśnie Mario wyciąga pogłębiarkę.

 • czytakczynie12

  Oceniono 56 razy 54

  Ten Pan, który wykonał ten desperacki czyn, napisał bardzo racjonalny list. To, że władze będą zaganiać wszystko na innych i nie zobaczą własnej winy było do przewidzenia. My "gorszy sort" jesteśmy zwalczani przez te władze. Wyborcy opozycji maja siedzieć cicho i cieszyć się z niszczenia państwa, cieszyć się z niszczenia skarbów polskiej natury, cieszyć się na każde wystąpienia prezesa i MILCZEĆ, bo jak nie to już policja umie się zająć "gorszym sortem". Wiadomości powiedzą swoje, suweren pisowski uwierzy panu, pani z TVP i jest wesoło, tylko wielu Polaków nie potrafi znieść tego fałszu, kłamstw, nienawiści, podłości i łajdactw jakie mają miejsce.

 • taroudant

  Oceniono 48 razy 46

  Płaszczak, ty zaś jest ofiarą upiornego poczucia humoru Boga. Bo w jakim niby innym celu stworzyłby On tak beznadziejnie głupią kukiełkę ?

 • krakusik40

  Oceniono 34 razy 32

  Mnisi którzy się podpalają w Tybecie to ofiary propagandy dalajlamy. To przecież oczywiste.

 • stanislaw50

  Oceniono 30 razy 30

  Plaszcak, a kiedy wyjaśnisz wypadek BROCHY ???
  Cieniutko jakosik przędziesz !!!!
  demos

 • justas32

  Oceniono 32 razy 30

  Błaszczak skończy w pierdlu. Pytanie tylko czy w jednej celi z Prezesem ? Czy może wystawią go na tortury - i dadzą mu inną celę ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje