Niedawno odeszła z PSL. Teraz dołączyła do rządu Szydło. Ma posadę u premiera Morawieckiego

Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw - podał resort w komunikacie. Możdżanowska, która 3 miesiące temu odeszła z PSL, jest posłem niezależnym.

"W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreślamy rolę i znaczenie małych i średnich firm. Przedsiębiorczość, zwłaszcza ta najmniejsza, to niezawodny silnik naszej gospodarki. Prawie 2 mln MŚP wytwarza połowę polskiego PKB. Dlatego głos przedsiębiorców, ale też głos tych, którym dają zatrudnienie musi być jeszcze lepiej słyszany i w rządzie, i w parlamencie. Tak widzę rolę Pełnomocnika ds. MŚP i jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni". To wypowiedź wicepremiera Matusza Morawieckiego za cytowana ze strony resortu.

Andżelika Możdzanowska w latach 2011-2015 była senatorem RP. W 2015 r. była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obecnie jest posłanką niezrzeszoną. Przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarz, nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca akademicki. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE.

Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu.

Założycielka Stowarzyszenia "Po prostu Pomagam", organizatorka akcji społecznych i charytatywnych na rzecz chorych dzieci, a także akcji krwiodawstwa na rzecz szpitali w Wielkopolsce "Kropla życia".

***
25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Sprawdzamy, czy Polacy są gotowi na łatwiejszy dostęp do broni. "Niewyszkolony Sebix..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Komentarze (138)
Andżelika Możdżanowska, kiedyś w PSL, została wiceministrem
Zaloguj się
 • xxl_100

  Oceniono 28 razy 24

  Padłem...
  Kobieta, która jak pokazała na komisji Amber Gold, nie ma bladego pojęcia co to jest przychód, co to jest dochód, nie wie też, że pieniądze wpłacane na konto firmy są pieniędzmi firmy, a nie wierzycieli....
  Olśniewający sukces przewiduję temu rządowi z takimi tytanami intelektu u steru.
  A z drugiej strony PSL, znani pod nazwą "stołkarze".

 • remo29

  Oceniono 27 razy 21

  Koryto jest koryto.

 • warszawa1967

  Oceniono 24 razy 20

  Poseł " niezależny"? Kwestia wielkości miesięcznych przelewów na konto

 • bombadilwlocie

  Oceniono 23 razy 17

  Smród szamba przyciąga muchy plujki...

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 23 razy 17

  Ku...szony sprzedajne zawsze w gotowości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX