KPRM: Spotkanie premier Szydło z Erdoganem zostało odwołane

Premier Beata Szydło nie spotka się z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Powody nie są do końca jasne.

Spotkanie premier Beaty Szydło z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem zaplanowane było na godz. 14.30. Jednak, jak podała później Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, rozmowa została odwołana.

Jak mówił rzecznik rządu Rafał Bochenek, cytowany przez dziennikarza Kamila Dziubkę, decyzja ma związek "z sytuacją wewnętrzną w Turcji i koniecznością osobistego zaangażowania prezydenta Erdogana".

O co dokładnie chodzi? Nie podano. Agencje informacyjne podawały we wtorek dwie tragiczne informacje z Turcji. Zawaliła się jedna z kopalni na południu kraju, zginęło co najmniej sześciu górników. Z kolei w mieście Mersin miało dojść do ataku na autokar policyjny, w którym kilkunastu funkcjonariuszy zostało rannych.

Później okazało się, że spotkania Erdogana z marszałkami Sejmu i Senatu odbyły się bez przeszkód.

Erdogan w Polsce

Prezydent Turcji przebywa w Polsce z jednodniową wizytą. Przed południem spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Głowom państw towarzyszyli między innymi ministrowie spraw zagranicznych i obrony narodowej.

Prezydenci rozmawiali o relacjach w ramach NATO, współpracy na linii Ankara-Unia Europejska, w tym także o kwestii migracji i unijno-tureckiego porozumienia.

Recep Tayyip Erdogan życzył Polsce udanej kadencji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Przypomniał, że Turcja była za wyborem Polski do tego gremium.  Mówiąc o wejściu do Unii Europejskiej, prezydent Turcji podkreślił, że jego kraj ma pełne poparcie Polski w staraniach o członkostwo.

Prezydent Erdogan dodał, że zaprosił prezydenta Dudę do złożenia wspólnej wizyty w Adampolu - polskiej wsi pod Stambułem. Turecki przywódca podkreślił, że w jego kraju przebywają przeszło trzy miliony uchodźców z Syrii.

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl 

Komentarze (212)
Erdogan nie spotka się dziś z Beatą Szydło. Jest komunikat KPRM
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 52 razy 42

  Ciemny katolicyzm z ciemnym islamem będzie rozmawiał o świetlanej przyszłości Europy.
  To się dopiero popie... .

 • niko8472

  Oceniono 47 razy 31

  Czemu tego islamiste wogole wpuszczono do chrzescijanskiej Polski? Nie po to Sobieski pranie Turkom spuscil zeby jakis samozwanczy sultanek teraz po Warszawie lazil. Skandal;)

  Uwaga, ironia...

 • brods

  Oceniono 54 razy 28

  baetce zabrakło broszki ........ , a może Erdogan stwierdził że z babą ze wśi nie będzie rozmawiał ......

 • paczka142

  Oceniono 29 razy 23

  I to jest miara miejsca Polski w Europie - cwany Orban i zamordysta Erdogan. Na miarę suwerena.

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 23

  Kurde nie wiedziałam, że moje negatywne opinie na temat tej wizyty czyta kancelaria pani premier...

 • serenita123

  Oceniono 32 razy 18

  nie ten poziom, brocha, nie ten!
  Wielki Erdogan poczuł się urażony, że nie dostąpił oblicza Prezesa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX