Komentarze (262)
Do czego w 2017 roku przyzwyczaiło nas Prawo i Sprawiedliwość
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kowalska-kowalska

  Oceniono 9 razy 7

  Przedstawiliście tekst sprzed 2 miesięcy?

  Kogo przyzwyczaił, tego przyzwyczaił. Mnie nie przyzwyczaił. Wprost przeciwnie.
  Kaczyński, i jego sotnie, niczego nie ukrywaja. Kaczyński, jak Trump, nie stara się nawet ukrywać swojej chamskiej głupoty. Niestety, miliony Polaków jest podobnych do Kaczyńskiego. Wysokie notowania biorą się właśnie z tej szczególnej kompatybilności. Oczywiście plus pincetki.
  Czarno widzę.

  Najgorsze jest to, że media bardzo szybko przechodzą do porządku dziennego nad kaczystowskimi , złymi czynami.

 • irishrem

  Oceniono 15 razy 7

  Dobierzemy się w końcu pisiorstwu do skóry !!! Oni dobrze o tym wiedzą i już się boją wredne , pisiorskie kacapy. Wbrew pozorom pamiętamy ich wszystkie wybryki. Będą siedzieć . Będziemy ich wyrywać jak chwasty!!!

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 11 razy 7

  Młodzi wyjechali, społeczeństwo się starzeje i jednocześnie radykalizuje, co stwarza idealne warunki do wzrostu popularności fanatycznych partii populistycznych jak PiS. Ze względu na demografię w przyszłości nie będzie lepiej. Należy z Polski uciekać póki jeszcze można, a przede wszystkich wysłać dzieci za granicę, aby miały szansę na szczęśliwe życie z dala od katolickich durniów i terrorystów.

 • szats69

  Oceniono 11 razy 7

  Poparcie sondażowe wskazuje, że dopóki nie ma czołgów na ulicach, a milicja nie pałuje, to przeciętny Kowalski nie jest w stanie rozpoznać miękkiego autorytaryzmu, jeśli bezpośrednio go nie dotyka. Bo też ile osób miało bezpośredni kontakt z TK, czy SN? A jeśli dodamy do tego 500+, które jest realnie odczuwane i namacalnie znajduje się w portfelu to nie ma o czym mówić. Kowalski nie myśli abstrakcyjnie - nie trzeba go nawet przyzwyczajać bo jeśli zmiany go bezpośrednio nie dotyczą(a przynajmniej jeśli tak mu się wydaje), to ma to gdzieś.

 • mirarob

  Oceniono 6 razy 6

  jakoś nie mogę się przyzwyczaić do manier i zachowań tego towarzystwa

 • hen-live

  Oceniono 10 razy 6

  Miejmy nadzieję że w końcu ludzie się obudza z tego letargu.Przecież działanie PiS bolszewii nie różnią się od działań władz Rosji czy Turcji.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 10 razy 6

  PISDZIELCZY GNOJKU JEDEN Z DRUGIM, MIANO POLAKA NIE JEST STOSOWANE DO TAKICH JAK TY! ZROZUM TO BEZMÓZGOWCU JEDEN I DRUGI!JESTEŚ TYLKO POPYCHADŁEM CIUT CWAŃSZYCH OD CIEBIE, TEŻ NIE POLAKÓW, BO TAKIE POSTĘPOWANIE I POPIERANIE ZWYKŁYCH MĘTÓW Z RZĄDU, ŚWIADCZY ŻEŚ BEZMYŚLNE I BEZWOLNE BYDLĘ ,BYDLĘ, NIE POLAK!!

 • artenor

  Oceniono 10 razy 6

  "Przyzwyczaił nas"... Nas? No bez przesady, nie wszyscy są podatni na propagandę.

 • Ida marcowa

  Oceniono 14 razy 6

  Mnie PiS nie przyzwyczaiło i nie przyzwyczai, dla mnie to za cienkie bolki są. Jestem tylko wściekła i rozżalona na mierną i nieskuteczną opozycję. Skoro ona nic nie może, to co mogę ja sama- mały przedsiębiorca z małego miasteczka? Czekam na wybory i zrobię, co należy.

 • wujekdolf

  Oceniono 10 razy 6

  to tylko uświadomiło ludzi co tak na prawdę kryje się za tymi pisiorami. opozycja wreszcie się zjednoczy, będzie alternatywa dla tych nierządów, nagle okaże się że realne poparcie jak zwykle jest w granicach 30% - pisiory wrócą tam gdzie ich miejsce (czyli krok do tyłu) i już (miejmy nadzieję) nikt im nie pozwoli wybiec przed szereg - ludzie nauczą się chodzić na wybory.

 • 111pln

  Oceniono 12 razy 6

  Już niebawem, Wolskę czeka fala ucieczek Polaków przed prześladowaniami. Przyjrzyjcie się dobrze Turcji... schemat będzie taki sam.

 • jestem_synem_roma

  Oceniono 20 razy 6

  Z przykrością stwierdzam, że kolejne wybory też wygrają i to z jeszcze lepszym wynikiem. Suweren kupiony 500+ nie jest zainteresowany jakąś tam wolnością, sądami czy młodymi lekarzami. PiS dał, inni chcą "dzeciom zabrać".

 • szkoda25

  Oceniono 7 razy 5

  historia kolem sie toczy jestesmy w roku 1987 do roboty

 • kat-kk

  Oceniono 7 razy 5

  Umarł mój ojciec,Jestem b.smutny.Podła religia watykańska zagarnia Polskę ,sługusami Kaczyńskiego,nie życzcie mi wesołych świąt podli katolicy,ze swoją religią ,prezydentem,PIS i całą waszą podłą parszywą durnotą.Niech was piekło pochłonie podli niegodziwcy.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 7 razy 5

  To do czego pisiory przyzwyczaiły nas wszystkich przez ostatnie dwa lata to totalna aberracja.

 • Lech Pawluk

  Oceniono 9 razy 5

  Pytanie kto odradza płotem od suwerena? Wydaje mi się, że osoba bojaźliwa zakompleksiona, z pewnością bez zaufania do BLIŹNIEGO. Osoby szanowane,prawe, prawdomówiące, szczere w wypowiedziach chodzą z,, podniesioną,,głową po polskich ulicach.

 • kotjeanks

  Oceniono 9 razy 5

  Zmieńcie temat . teraz modne są jaja ( nikt nie zauważył podwyżek, poza" totalnymi" mediami), masło jest już passe?

 • mama-ola

  Oceniono 11 razy 5

  Paski w TVP (łzy ze śmiechu mi pociekły po przeczytaniu zestawienia Hiszpania - kornik drukarz) tak ośmieszają rządzących, że mam wrażenie, że pisze je ktoś, kto jest zdecydowanym antypisowcem. Taki Wallenrod toutes proportions gardees :)

 • Lech Pawluk

  Oceniono 4 razy 4

  Kto i czego się boi,że angażuje kilka tysięcy policjantów i stalowe ogrodzenie do ochrony kilkuset zwolenników miesięcznic smoleńskich? Czy to nie,, przesada,, ktoś za to płaci? /tak na prawdę to suweren /.

 • niko8472

  Oceniono 6 razy 4

  "...przyzwyczailiśmy się do wielu rzeczy, które jeszcze niedawno wprawiały w osłupienie."

  Dokladnie o to pisiorom chodzi: przyzwyczajenie. jak sie suweren przyzwyczai bedzie mial wrazenie ze utratata suwerennosci mniej boli.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 4 razy 4

  Gotowanie żaby...

 • wolak_pospolity

  Oceniono 8 razy 4

  Z ziemi polskiej do Wolski.....

 • guarnica

  Oceniono 6 razy 4

  A do czego nas przyzwyczai PiS w przyszłym roku ?
  - do tego, że zamiast Bajmu i Kayah na sylwestrowej scenie będzie narodowo - patriotyczne pieśni będzie śpiewał wojskowy chór a na ludowo Mazowsze,
  - do tego, że będą ludzi chować do grobu w biało-czerwonych trumnach
  - do tego, że Duda podpisze ustawę i wszyscy prawdziwi Polacy będą musieli zmienić nazwisko na Kaczyński lub Kaczyńska
  Nie wierzycie ? W wiele rzeczy które wydawały nam się niemożliwe też nie wierzyliśmy , a są i dzisiaj uważamy za normalne. Tylko ktoś taki jak Bareja dostrzega absurdy na bierząco. Nasze wnuki beda sie po głowie stukać jak to było mozliwe i dlaczego się na to godzilśmy.

 • loneman

  Oceniono 8 razy 4

  Naiwni niech ludza sie do konca cieszac sie z wyludzonych i obiecanych dodatkow jakie tylko rozleniwiaja zepsute komuna spoleczenstwo:/
  Nikt nie wierzy do konca, ze nadeszlo najgorsze - tak samo zabe mozna ugotowac ale by sie to udalo wrzuca sie ja do zimnej wody i pooowoli podgrzewa.....

 • waznezdanie

  Oceniono 10 razy 4

  I "ONI" i "MY" mają się dobrze...
  I myslę, że czekają nas kolejne lata "przyzwyczajań" a "IM" na kant warstatu można skoczyć...(jak mawiał klasyk)

 • kemor234

  Oceniono 14 razy 4

  Rosną mury i pomniki.
  Ginie prastara puszcza.
  Gospodarka leży.
  POLSKA GINIE.

 • Silesia Ślunsk

  Oceniono 12 razy 4

  Przyjacielem polski jest erdogan.Nawet orban sra na polskę.Oto polska szkodnika dziada kaczynskiego.

 • wilenski11

  Oceniono 3 razy 3

  Paranoja i Szaleństwo dopiero się rozkręca

 • pyffello114

  Oceniono 3 razy 3

  A oto, jak misjonarz, ksiądz Stanislaw Walczak ocenia miesięcznicowe "modlitwy" Kaczyńskiego pod Pałacem Prezydenckim - z wywiadu dla Gazety Wyborczej 18 marca 2017;
  On (Kaczyński) nie umie nawet modlić się.Bo nie można stać pod Palacem Prezydenckim,WYĆ z NIENAWIŚCI i mówić:
  "Modlę się tutaj a wy mi przeszkadzacie".
  Modlitwa ma być rozmową z Bogiem, twarzą w twarz a nie manifestacją polityczną. Ktoś powinien przypomnieć Kaczyńskiemu, co Jezus powiedział o modlitwie:"Gdy sie modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby sie ludziom pokazać. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki i zamknij drzwi".
  A biskup Pieronek?
  Oto, co biskup Tadeusz Pieronek sądzi o miesięcznicowych "modlitwach" Kaczyńskiego: W ocenie biskupa Tadeusza Pieronka, tylko Msza święta w dniu miesięcznicy smoleńskiej jest uroczystością religijną. – Ludzie wychodzący z katedry robią politykę. Te marsze i wypowiedzi przed Pałacem Prezydenckim nie mają charakteru religijnego. Miesięcznice smoleńskie to czysta polityka. (…) Nie chodzi już o zmarłych. Chodzi o politykę. To, co się tam słyszy podczas wystąpień, to włosy stają dęba – mówi były sekretarz generalny Episkopatu Polski w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Jak dodaje biskup, obchody miesięcznic nie skończą się, gdy w stolicy staną pomniki Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej. – To tylko pretekst. Gdyby nie ten, byłby inny. Wkrótce w każdym miasteczku będzie musiał być pomnik Lecha Kaczyńskiego, jak w ZSRR pomnik Stalina. (…) Można próbować wprowadzić taką religię, ale to będzie religia Kaczyńskiego, nie religia chrześcijańska – tłumaczy bp Pieronek.

 • rasta-mw

  Oceniono 5 razy 3

  Przyzwyczaił nas do 500+, w sumie to nawet mi się podoba ta kasa, zrobiłem sobie za to nową kuchnię, ale też kupiłem synowi komputer do gier by nie wkurzał swoją obecnością. Jeszcze rok jak spłacę zaciągnięte kredyty na w/w dobra, niech dają te 500+. Do tego czasu kocham pis.

 • bi1234

  Oceniono 5 razy 3

  Już za pierwszych rządów PIS w latach 2005-2007 mówiło się o ich stylu sprawowania władzy: "Cyryl jak Cyryl, ale te Metody..." i rząd Kaczyńskiego upadł z hukiem.
  Z powodu głupoty PO, historia zatoczyła koło i to powiedzenie znów idealnie pasuje do rzeczywistości. Ciemny Lud przyzwyczaił się do wschodnich standardów stosowania/łamania prawa i te metody bulwersują już tylko nielicznych. Reszta wyznaje zasadę: cel uświęca środki, najważniejsze aby było co do garnka włożyć...

 • Janusz Senex

  Oceniono 2 razy 2

  Barierki są konieczne,bo gdyby nie one ktoś mógłby rozdeptać kurdupelka.

 • heepurian

  Oceniono 2 razy 2

  Czytam takie komentarze, słucham dziennikarzy i dziwię się skąd w Polakach taka nadzieja, taki optymizm , że nie pozwolą się zniewolić, że w Polakach jest taki gen wolności, który nie pozwoli na uciemiężenie. Myślę akurat odwrotnie, że jest w Polakach gen poddaństwa. Optymiści twierdzą, że poradziliśmy sobie z zaborcami, z hitlerowcami, z komunistami to poradzimy sobie z każdym innym kto by chciał zabrać nam wolność, także tą obywatelską. To nie Polacy wyzwolili się z piętna zaborów, to skutek I wojny światowej, nowy porządek w Europie, o którym decydowali przywódcy państw zwycięskich. To samo z hitlerowcami - przegrana Niemiec w II wojnie światowej. !989 rok - nie byłoby nowego porządku w Europie gdyby nie Reagan, Gorbaczow i rozpad Związku Radzieckiego. Od 1772 roku do 1989 Polacy pozwalali się zniewolić przez 217 lat z krótką 21 letnią przerwą od 1918 do 1939. Niestety brzmi to smutnie i jeśli ktoś z zewnątrz nam nie zwróci wolności to sami się o nią nie upomnimy.

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 2

  q......
  ma ktos link do listy osob sprzeciwiajacych sie hanbiacej liscie od 15 naukawcow?
  paru parszywcow mialem okazje poznac, to niej jest pierwszy garnitur umyslowy.
  Tak czy inaczej, pomozecie?

 • wol777

  Oceniono 6 razy 2

  Realnie myślących do niczego nie przyzwyczaili . Może ciemny lud , ale i wśród nich pojawia się zwątpienie w jedynie słuszną prawdę głoszoną przez PiS.

 • kist22

  Oceniono 4 razy 2

  A mnie przyzwyczaiło że ma ogromną przewagę w sondażach która nawet dzisiaj szybki gó...ana zdejmuje ze swojej strony

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 6 razy 2

  Czegóż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody
  Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody.
  Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę
  Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę.

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 6 razy 2

  "Czegóż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody
  - Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody".
  "Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę;
  Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę".

 • stanislaw.sk

  Oceniono 10 razy 2

  cyt.: "Zagraniczni dziennikarze nie mogą uwierzyć w paski TVP Info. A Ty?"
  To ludzie wg Błąszczaka i Szydło diagnozy z TOTALNEJ opozycji sami wklejają te paski na ekran i wysyłają fałszujące obraz dobrej zmiany fotki do UE, żeby wiedziała zagranica jaka nie jest polska ulica odbudowana w 2 lata z ruin.

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Boże chroń Polskę przed tą kreaturą.

 • swinton

  Oceniono 5 razy 1

  PiS dokonało tego co poprzednie koryta nie dało rady.
  To chyba cud.
  Proszę o wyjaśnienie czemu 25+ lat demokracji i liberalnych rządów doprowadziło nas do pie...nej barierki?
  Kto zainwestował w ten system?
  Kto dał Ojcowi władzę?
  No, kto?
  A było na to 25+ lat by cóś zrobić dla Polski.
  I mamy co mamy,

 • jiddu

  Oceniono 3 razy 1

  Mnie przyzwyczaili do nadużywania słowa wariatkowo. Choć z drugiej strony, gdy za PO czy SLD słuchałem o rozdziale państwa od kleru, słuchałem TK, który bredził, że religia w szkole i krzyże w publicznych placówkach są ok to także tego słowa używałem, no ale teraz to mój hit :)

 • stoperan12

  Oceniono 7 razy 1

  I to głupie już nudne najezdzanie na opozycję. Co k......wa mają robić. Wyprowadzić wojsko na ulicę. A może poprosić urzędników żeby nie wykonywali ustatwowych zapisow

 • gregra

  Oceniono 9 razy 1

  czyli przyznajecie otwarcie, ze oglądacie dziennik tv, następnie jeszcze raz i jeszcze i wyłapujecie "newsy":)))) wiecie , ze to obsesja:))) ja nie oglądam i jestem zdrowszy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX