"Do Chrystusa przychodziły też prostytutki". Bukiel przeprasza za słowa o Krystynie Jandzie

Krzysztof Bukiel i Krystyna Janda

Krzysztof Bukiel i Krystyna Janda (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Nasz protest nie ma celu politycznego, który miałby polegać na odsunięciu od władzy obecnie rządzących - zapewnił Krzysztof Bukiel w Radiu ZET. Szef OZZL dosadnie wyraził się też o poparciu, jakiego lekarzom udzieliła Krystyna Janda. Po audycji Bukiel za słowa o "prostytutce" przeprosił.

Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, mówił w Radiu ZET, że to, czy protest lekarzy będzie się rozszerzał, zależy przede wszystkim od rządzących. 

- Czy dojdzie do eskalacji protestu środowiska lekarskiego, zależy przede wszystkim od rządzący. Nasze postulaty dotyczące zwiększenia nakładów na służbę zdrowia są bardzo racjonalne i są w interesie wszystkich Polaków. Jesteśmy zdeterminowani, żeby protestować - powiedział Bukiel.

Związkowiec przyznał, że atmosfera w środowisku jest taka, by dołączać do protestu. - Myślą o tym nawet lekarze, którzy relatywnie dobrze funkcjonują w obecnej służbie zdrowia, ale codziennie zmagają się trudami leczenia i widzą ludzkie cierpienie. Mam nadzieję, że w interesie wszystkich rządzących i przede wszystkim pacjentów jest byśmy usiedli do rozmów - powiedział związkowiec.

Odchodzenia od łóżek pacjentów nie będzie

Według Krzysztofa Bukiela nie ma mowy, by lekarze zaostrzyli protest i zaczęli strajkować, czyli odchodzić od łóżek pacjentów.

- Może właśnie dlatego do protestu dołączają inne zawody medyczne. Strajku nie będzie. To jest bardzo ciężkie przeżycie. Głodówka jest zdecydowanie łatwiejszą formą protestu niż strajk - dodał szef OZZL. 

Krzysztof Bukiel nie zgodził się za zarzutami, że protest lekarzy jest polityczny. O polityce można mówić tylko w tym sensie, że sprawa służby zdrowia jest polityczna, bo jest zależna od polityków. Natomiast w proteście nie ma celu politycznego, który miałby polegać na odsunięciu od władzy obecnie rządzących. Tego nie ma - podkreślił Bukiel.

Szef OZZL zapewniał, że na manifestacjach lekarzy nie ma flag Unii Europejskiej, symboli partii politycznych, a ze sceny nie przemawiają polityczni liderzy. Jednocześnie Bukiel przyznał, że czuje jak polityka zakrada się do protestu.

Jak przychodzi do mnie aktorka, która mówi, że nas popiera, że pacjenci faktycznie mają źle i trzeba im pomóc, to co mam jej powiedzieć? Jestem człowiekiem kulturalnym i po ludzku jej dziękuje. Zdecydowanie przeszkadza mi, że Krystyna Janda uczestniczyła w Czarnych Protestach - nie wygnam jej. Powiem tak, jak do Chrystusa przychodziły też prostytutki i to nie oznacza, że Jezus był złym człowiekiem

- powiedział Krzysztof Bukiel. 

Bukiel dodał, że gdyby rządził ktoś inny, też byłby protest.

Już po audycji w Radiu ZET i krytyce pod jego adresem za słowa o Krystynie Jandzie, przewodniczący OZZL przeprosił. "Przepraszam kazdego kto mógł się poczuć obrażony. Fatalnie to zabrzmiało. PRZEPRASZAM." - napisał na Twitterze [pisownia oryginalna -red.] Krzysztof Bukiel.

Porozumienie Zawodów Medycznych, które zrzesza 12 związków zawodowych, reprezentujących różne zawody medyczne zdecydowało o przyłączeniu się do protestu rezydentów. Przedstawiciele porozumienia zdecydowali, że protest zostaje przekształcony w protest głodowy zawodów medycznych i rozszerza się na cały kraj.

Kibice Legii mają genialny patent na motywowanie graczy! "Piłkarze dziękują i proszą o więcej" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Znasz język polski? Te pytania to zweryfikują. Jedno zadał wam prof. Jerzy Bralczyk
1/12Czy możesz zamówić 'piwo ze sokiem'?
Zobacz także
 • Protest głodowy młodych lekarzy Pereira przeprasza za tekst o lekarzach i kawiorze w TVP.info. Autor artykułu zawieszony
 • Protest lekarzy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Żwirki i Wigury Lekarze rezydenci ostrzegają: Będą głodówki w całej Polsce. Czekamy na ruch rządu
 • 'Wiadomości' TVP, Danuta Holecka Znany publicysta "Sieci": Szczuje na lekarzy, a sama zarabia 40 tys. zł. ''Granice absurdu''
Komentarze (292)
"Do Chrystusa przychodziły też prostytutki". Bukiel przeprasza za słowa o Krystynie Jandzie
Zaloguj się
 • warszawa1967

  Oceniono 86 razy 74

  Wg. Bukiela Czarny Protest to zło? No to już wiadomo jakie ma zdanie na temat kobiet. Obstawiam, że to koń trojański władzy, którego zadaniem jest doprowadzenie do wygaszenia strajków. A swoją drogą...Porównać kobiet do prostytutki, ponieważ walczy o prawa kobiet? Pan Bukiel dorównuje chamstwem niejakiemu Sklepowiczowi, emerytowanemu SBkowi.

 • lk10

  Oceniono 67 razy 59

  Bukiel puknij się w pukiel - te twoje ewangeliczne wywody pasują tak do sytuacji jak "wół do karety". I jeszcze sympatyczną , mądrą kobietę obrażają.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 67 razy 57

  Nikiel właśnie określił się politycznie, wpisując porównanie Pani Jandy, używając języka PISu.
  Niezręczne? Raczej ujowe porównanie, godne buca.

 • def11

  Oceniono 52 razy 46

  Panie Bukiel a to porównanie to do kogo, czego ? Bukiel jak Chrystus a Janda jak ..?!
  Pan też głoduje ? omamy ? czy V kolumna ?

 • zgryz3

  Oceniono 41 razy 37

  Panie Bukiel, jeśli Panu zdecydowanie przeszkadza, że Krystyna Janda uczestniczyła w "czarnych protestach", to mówi Pan bardzo wyraźnie jak zaangażowany w popieranie obecnej władzy polityk. Cóż to znaczy, że uczestniczyła - że nabawiła się jakiejś zaraźliwej choroby, więc nie może w niczym więcej uczestniczyć, nie jest obywatelką? Jeśli Panu zdecydowanie przeszkadza, to Pan jesteś zdecydowany polityk i powinien Pan natychmiast się odczepić od protestujących.

 • rembka

  Oceniono 46 razy 36

  Wiecie co, wsadzcie sobie ten protest. Nie chcecie poparcia spolecznego, to sami sie barujcie z rzadem. Zobaczycie jak daleko ujedziecie. Juz wam PiS obgaduje cztery litery i robi z was przestepcow.

 • lindhorst1

  Oceniono 39 razy 33

  Z Bukiela wylazło bezwiednie coś, co cechuje bardzo wielu - choć przecież wcale nie wszystkich -
  polskich lekarzy: bezkarne chamstwo. Polski lekarz czuje się często panem życia i śmierci pacjenta, którego traktuje zgodnie z naszą folwarczną mentalnością jak feudał pańszczyźnianego chłopa. To znaczy, że może mu powiedzieć wszystko, nie obawiając się żadnych następstw. W niemieckiej kulturze mieszczańskiej uznanie za źle wychowanego oznaczało śmierć społeczną, w naszej folwarcznej nie grozi niczym, jeśli obraża się kogoś stojącego w hierarchii społecznej nieco niżej, a tak pojmują lekarze swoją relację z pacjentem. Mam nadzieję, że nigdy nie będę pacjentem dr. Bukiela i serdecznie współczuję tym, którzy muszą się u niego leczyć.

 • dama_z_bagien

  Oceniono 32 razy 30

  Czy na czarnym marszu protestowały prostytutki Panie Bukiel ? Tam o prawa kobiet walczą przede wszystkim kobiety - matki, córki, babcie !! Tam po stronie kobiet stoją także mężczyźni ale Pan Panie Bukiel nie ma pojęcia co to jest mężczyzna, bo Pan jest jedynie zwykłym chamem ! I tyle w temacie....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje