Wewnętrzny sondaż PiS: Patryk Jaki wygrałby I turę wyborów na prezydenta Warszawy

Chociaż wg sondażu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki uzyskałby dobry wynik w I turze, większą szansę na nominację ma marszałek Stanisław Karczewski. Tak wynika z ustaleń dziennikarzy Polskiego Radia.

- W I turze najwięcej głosów zdobył Patryk Jaki, ale w II turze lepiej od niego wypadł Stanisław Karczewski - powiedział informator portalu PolskieRadio.pl. To wyniki wewnętrznego sondażu PiS. Rozmówca radia dodał, że marszałek Senatu Stanisław Karczewski wygrałby II turę, gdyby miał się w niej zmierzyć z warszawskim faworytem PO - Andrzejem Halickim.

Patryk Jaki "zbyt wyrazisty"

Zdaniem politologa Norberta Maliszewskiego wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki jest postrzegany jako polityk zbyt radykalny i niezdolny do zdobycia głosów politycznego centrum.

- Jest wyrazistym politykiem PiS-u o konserwatywnych poglądach, a w stolicy większą grupę stanowią osoby o podejściu liberalnym. Jeśli wybory będą plebiscytem przeciwko złym rządom PO, to w II turze szanse może mieć tylko polityk, który będzie akceptowalną alternatywą. Patryk Jaki jest dla wyborców liberalnych nie do zaakceptowania - wyjaśnia portalowi PolskieRadio.pl politolog UKSW.

"Hatakumba" Patryka Jakiego

Patryk Jaki był ostatnio bohaterem memów. A wszystko przez swój komentarz o reparacjach wojennych. Młody polityk sięgnął po argumenty, których już raz użył przy okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny. Wspomniał o bilionach złotych dla Polski i zaliczył wpadkę, pisząc o odbudowie Polski "po niemieckiej hatakumbie". Chodziło oczywiście o "hekatombę". 

Kontrowersje wzbudził zaś, komentując sprawę porwanego ze szpitala noworodka. Przypomnijmy: dziecko zostało zabrane przez rodziców, którzy - według relacji medyków - nie zgadzali się m.in. na jego zaszczepienie. Rodziców szukała policja, a Patryk Jaki stwierdził, że intuicja podpowiada mu, iż "rodzice mogą mieć wiele racji". 

***

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie ostatnie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (278)
Patryk Jaki wygrałby I turę wyborów na prezydenta Warszawy
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 58 razy 52

  Warszawa na psy nie zejdzie niedoczekanie sekto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • crotalus1

  Oceniono 44 razy 44

  Opolska ośmiornica wygrałaby w Warszawie? Cała rodzinka jakiego i jego psiapsiułki przeniosłyby się do stolicy?

 • fu_pis

  Oceniono 37 razy 35

  Wchodzi zero z kłamczyńskim do apteki.
  Poprosimy czopek.
  Jaki?
  Może być...

 • jowisz53

  Oceniono 26 razy 26

  Wewnętrzny sondaż PIS: zapytali byleJakiego.

 • Alan Archer

  Oceniono 23 razy 23

  Co za kariera - od dresiarza do stołecznego komisarza. Myślałem, że Misiu był ostatnim takim spektakularnyn przypadkiem partyjnej kariery, a tu masz. Takie rzeczy tylko w Polsce...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX