Policja dzień i noc pilnuje domu Kaczyńskiego. "Ochroniarze płotu, furtki i kota"

Dom Jarosława Kaczyńskiego

Dom Jarosława Kaczyńskiego (Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta, Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Czterech policjantów od dwóch miesięcy codziennie patroluje okolice domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - informuje "Gazeta Wyborcza". Policja zaprzecza, by funkcjonariusze specjalnie byli wysyłani pod ten adres.

Okolice domu Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu są patrolowane przez policję w ciągu dnia i w nocy, na każdej zmianie jest dwóch funkcjonariuszy - czytamy w "Dużym Formacie" w "Gazecie Wyborczej". Prezes PiS korzysta też z prywatnej ochrony opłacanej przez partię. - Najważniejszy człowiek w państwie ma przecież jeszcze ochronę w środku domu. Oficjalną. O nas to nawet nie wiadomo, czy wie. Możliwe, że nie wie. Nie po to zdobywamy umiejętności, zaliczamy szkolenia, żeby teraz robić za ochroniarzy płotu, furtki i kota, który patrzy na to wszystko z okna - mówi w rozmowie z "GW" jeden z funkcjonariuszy. 

Jak podkreśla "Gazeta Wyborcza", policjanci stojący przed domem Kaczyńskiego nie mogą w tym czasie zajmować się innymi czynnościami na terenie dzielnicy. Polecenia związane z ochroną budynku mają być przekazywane ustnie, a funkcjonariusz według "GW" nie mogą ich odnotowywać w raportach. - Dzielnicowi w ramach codziennych obowiązków mają za zadanie dbać o każde miejsce w rejonie danej dzielnicy. Przekłamaniem byłoby twierdzenie, aby w ich szczególnym zainteresowaniu znajdował się konkretny adres - twierdzi w rozmowie z dziennikiem nadkom. Elwira Kozłowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Czytaj więcej na wyborcza.pl>>>

Zobacz także
Komentarze (301)
"GW": Dom Jarosława Kaczyńskiego pod całodobowym nadzorem policji
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 62 razy 50

  Jak to jest że Najjaśniejszego Pana trzeba bronić przed Suwerenem? Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

 • def11

  Oceniono 37 razy 33

  Bój się, bój ..tchórzu :)

 • zsm-5

  Oceniono 36 razy 32

  A barierki, zasieki, ostrokoły, snajperzy, etc. to gdzie domofonie? Podatnik zapłaci...

 • ktos2014

  Oceniono 42 razy 32

  Że co proszę szeregowego posła ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje