Sondaż partyjny IBRIS. PiS nie ma z kim przegrać. Za to wynik Partii Razem zaskoczy niejednego

Jarosław Kaczyński i Beata Kempa

Jarosław Kaczyński i Beata Kempa (Fot. Przemek Wierzchowski)

38.1 proc. dla PiS. Ktoś powie: nuda. Kolejny sondaż, tym razem IBRIS dla Nova.tv i "Super Expressu" pokazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż nie ma z kim przegrać. Opozycja parlamentarna razem wzięta ma zaledwie 28,5 proc. Co ciekawe, Partia Razem w badaniu wyprzedziła SLD.

"Super Express" zwraca uwagę, że tak dobrych sondaży na półmetku swojej władzy nie miała najpewniej żadna dotychczasowa partia. PiS z poparciem 38,1 proc. pytanych nie zaszkodziły nawet ostatnie protesty lekarzy rezydentów - badanie przeprowadzono na próbie 1100 dorosłych Polaków w dniach 14-15 października.

Paradoksalnie spór na linii PiS - prezydent nie dość, że nie osłabił rządzących, to przyniósł im wymierne korzyści w postaci spadku notowań słabej opozycji. Sondaż IBRiS dla "SE" i Nova.tv pokazuje,  że druga Platforma Obywatelska może liczyć na zaledwie 19,8 proc. Na pudle jest też Nowoczesna z poparciem 8,7 proc.. Dalej już tylko ruch Kukiz'15 z poparciem 8,2 proc.

Bój o piątą pozycję w notowaniu wygrywa Partia Razem. Ugrupowanie słusznie kojarzone z Adrianem Zandbergiem zdobywa 5,2 proc. To lepszy wynik od SLD, które z 5 proc. poparciem weszłoby do Sejmu, gdyby wybory odbywały się w ten weekend. Wyniku Sojuszu może pozazdrościć PSL. W sondażu ludowcy mogą liczyć tylko na 3,6 proc. poparcie. 

Sprawdzamy, czy Polacy są gotowi na łatwiejszy dostęp do broni. "Niewyszkolony Sebix..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Wiesz, co oznacza litera P w skrócie PKS? Pokaż, jak dobrze znasz skrótowce
1/11'P' w PKS to:
Zobacz także
 • Zdobywczyni tegorocznej nagrody 2018 Man Booker Prize - Anna Burns z Irlandii Nagroda Bookera 2018 przyznana. Laureatką Anna Burns za powieść "Milkman"
 • Hanna Zdanowska. Według radnego wojewoda łódzki chce ogłosić wygaszenie jej mandatu Wojewoda chce wygasić mandat Hanny Zdanowskiej przed wyborami? "Polecenie z Warszawy"
 • Patryk Jaki w drodze na debatę Jaki został zapytany, czy wróci do partii po przegranej w wyborach. "Zobaczymy, co będzie"
Komentarze (416)
Sondaż partyjny IBRIS. PiS nie ma z kim przegrać. Za to wynik Partii Razem zaskoczy niejednego
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 75 razy 25

  Niesamowite taki śliczny rząd i nadal ponad połowę społeczeństwa, go nie popiera. Same przecież sukcesy. Rozwiązana zagadka smoleńska, wrak oddany, pięćset na nie każde dziecko i ten przekopany tunel na mierzei , Antoniego śmigłowcami czy tam widelcami. Szok.

 • pt.nut

  Oceniono 42 razy 24

  Ludzie! Szkoda czasu na przejmowanie się tym, jaki procent społeczeństwa poPiSdolilo. Robić swoje, pójść na wybory i skreślić te szemrana sitwe z jej szczerbatym guru i jego czopkami. I wiecie co? Te ogrodzenia i bramy przydadzą się jak znalazł. Tylko zamek będzie z drugiej strony.

 • mam_oscara_za_napisy_koncowe

  Oceniono 30 razy 20

  Teraz to już pozamiatane. PiS tak sobie przykroi wybory, że wygra nawet jak przegra. Kto im podskoczy? Mają sądy, trybunał, wojsko.

  Lepsze jutro już było. Przeszkadzała ciepła woda w kranach i ośmiorniczki? No to teraz jest partia która się nie certoli w jakieś konwenanse, uprzejmości. "Teraz k, MY! będzie tak jak MY chcemy a komu się nie podoba niech sp..la." Taki mają miej więcej podejście do demokracji.

 • blablick

  Oceniono 21 razy 17

  Pis vel pc to najbardziej polska partia. Skupia jak w soczewce wszystko co najgorsze w tym narodzie: warcholstwo, zacietrzewienie, arogancja, nienawiść. To wszystko pokraszone pseudokatolicyzmem. Dlatego ta partia byla by silna w każdym okresie naszej historii. Dlatego też Jarosław K. umrze przez nikogo nie niepokojony, we własnym bagiengu zamiast w kryminale za podzielenie Polaków.

 • alt-stettin

  Oceniono 51 razy 15

  Razem to obecnie jedyny wybór dla sympatyków lewicy i szeroko rozumianej socjaldemokracj

 • waldus059

  Oceniono 12 razy 10

  Jarosławi - już coraz mniej brakuje ci do wyniku Nicolae w Rumunii w 1988 r. A potem przyszedł rok 1989. Ciebie tez draniu to czeka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje