Biedroń: Szukam pediatry. Oferuję 12 tysięcy złotych, mieszkanie i nie mogę nikogo znaleźć

Robert Biedroń popiera protest lekarzy rezydentów. - Jeśli pozwolimy na to, żeby lekarze tak mało zarabiali, to oni nam wszyscy wyjadą - mówił w TVN24 prezydent Słupska. I przywołał przykład ze swojego miasta.

Robert Biedroń ogłosił, że szuka pediatry do miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku. - Oferuję 12 tysięcy złotych i mieszkanie i nie mogę znaleźć tego pediatry. Nie dlatego, że ta pensja jest za niska, ale dlatego, że po prostu takich pediatrów w Polsce jest bardzo mało. Ci, którzy chcą godnie zarabiać, wyjeżdżają już na początku swojej kariery po prostu za granicę, nie oczekując tak naprawdę oferty w Polsce - tłumaczył w "Faktach po faktach" TVN24. - Jeśli pozwolimy na to, żeby lekarze tak mało zarabiali, to oni nam wszyscy wyjadą - dodał.

Krytykował też politykę zdrowotną, jego zdaniem na służbę zdrowia państwo daje za mało. - To nie jest tylko zaniedbanie PiS. To jest zaniedbanie wszystkich poprzednich ekip - stwierdził Robert Biedroń. - Życzymy sobie na co dzień tego zdrowia, ale jak przychodzi co do czego i trzeba zadbać o służbę zdrowia, to wtedy pomocy ze strony rządzących brakuje - dodał.

Po co protest lekarzy rezydentów?

Lekarze rezydenci protestują od początku października. Rozmowy z rządem nie przyniosły rezultatu. W sobotę ma odbyć się pikieta przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. O co walczą? Nie tylko o podwyżkę płac dla siebie, co wytykają im rządzący. Lekarze rezydenci chcą też zwiększenia nakładów na służbę zdrowia. 

Nie tylko wyższe pensje. 5 powodów, dla których protest rezydentów powinien cię obchodzić >>>

Kim są lekarze rezydenci?

To po prostu młodzi lekarze, którzy dopiero robią specjalizację. Chociaż normalnie zajmują się pacjentami, zarabiają bardzo mało. Rezydentura trwa od 4 do 6 lat. Ile zarabiają lekarze rezydenci? Sprawdziliśmy obecne oficjalne stawki i plan podwyżek >>>

Więcej dowiecie się z poniższego filmiku przygotowanego przez samych lekarzy rezydentów. Przedstawiają w nim swoją sytuację i postulaty:

***

Popierasz strajk głodowy lekarzy? Czekamy na Twoją opinię pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (455)
Protest lekarzy rezydentów. Robert Biedroń: szukam pediatry
Zaloguj się
 • hatteras

  Oceniono 109 razy 61

  Polska stanie sie normalnym krajem jak Biedron zostanie prezydentem.Moze wlasnie takiej osoby potrzeba aby cos w tym kraju zmienic.

 • kris0104

  Oceniono 74 razy 40

  Biedron wydaje sie byc naprawde dobrym menadzerem, gospodarzem. I nie jest falszywy.

 • dmbdmb

  Oceniono 58 razy 30

  A co to za bezczelny argument że chcą więcej zarabiać? Przypomnę tylko że Misiewicz miał dostawać 50 tys zł miesięcznie, lekarze rezydenci nie zarobią tego w rok.

 • vontomke

  Oceniono 54 razy 22

  8 lat prezydentury Biedronia i Polska stanie się niepodległym, silnym krajem.

 • duda.laskawy

  Oceniono 29 razy 17

  Najwazniejsze dla rzadu to finansowac nierenstowne kopalnie, zeby gornicy miecli 15-nastki i spolki skarbu panstwa, zeby kolesie z PiSu mieli z czego krasc, a nie tam jacys lekarze dla Polaczkow.

 • Waldemar Drab

  Oceniono 14 razy 12

  Zgadzam się To są wieloletnie zaniedbania
  Łatwo uzgodnić się wynagrodzenia dla p-osłow niż rezydentów

 • 111pln

  Oceniono 24 razy 12

  Do góry głowy lekarze... normalnych ludzi, którzy rozumieją waszą rolę w społeczeństwie jest WIĘCEJ. Nie ustępujcie, dołączą do was inni.

 • single_malt

  Oceniono 27 razy 11

  prawdziwe zniwo wlasnej glupoty zaplacimy za pare lat gdy po PISie nie bedzie juz sladu.Wtedy nawet wyborcy PIS zaplacza gorzkimi lzami. Ale wtedy juz bedzie za pozno. Sa w naturze procesy niedwracalne i jest ich wiekszosc.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 18 razy 10

  Panie Biedroń proszę zwrócić się do mafii watykańskiej,u nich jest masa pediatrów,tylko się zamaskowali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX