Dwa wywiady z politykami PiS, a wersje? Łudząco podobne. Nowy przekaz PiS ws. protestu lekarzy

Dwóch polityków PiS, ta sama wersja w sprawie protestu lekarzy rezydentów. Rzeczniczka PiS i przewodniczący sejmowego klubu tej partii byli dziś wyjątkowo zgodni.

- Każdy chciałby mieć większe pieniądze i więcej zarabiać. Pytanie tylko czy forma, w jakiej protestują jest słuszna - mówiła w Radiu Plus Beata Mazurek. Jej słowa cytuje portal 300polityka.pl.

- Pytanie jest zasadnicze takie, ja zastanawiam się, czy to nie jest jednak jakoś inspirowane politycznie, czy to troszkę też nie ma kontekstu politycznego, tak jak mówią moi koledzy, bo skoro od 2009 roku nie dostawali podwyżek i nie wychodzili na ulicę, nie robili głodówek, nie protestowali, to czemu to robią to dzisiaj, skoro jednak wynagrodzenie wzrasta, skoro jest mowa o tym, że będą sukcesywnie dochodzić do tego wynagrodzenia - pytała rzeczniczka PiS. 

Z kolei w radiowej Trójce o proteście lekarzy rezydentów wypowiadał się szef klubu parlamentarnego PiS, Ryszard Terlecki. Też pojawiły się tezy o politycznej inspiracji i zdanie o tym, że wiele osób chciałoby więcej zarabiać i "zawsze chce się zarabiać więcej". -Trzeba poprawiać sytuację wszystkich pracujących w Polsce - dodał. Zdaniem Terleckiego rezydent nie może jednak zarabiać tak, jak lekarz specjalista.

Stwierdził, że "awanturę w Sejmie", związaną z lekarzami rezydentami, pokręca były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO). - Oglądając pana Arłukowicza i paru posłów Platformy, to wydaje mi się, że cała ta sprawa staje się coraz bardziej polityczna. Jak słyszę jeszcze, że odwiedzają strajkujących celebryci, maskotki KOD-u, to zaczyna mi się wydawać, że w tym wszystkim jest więcej w tej chwili już polityki niż rzeczywistych racji - dodał.

PiS przypadkiem wysłał dziennikarzom instrukcje dla posłów. Zobaczcie, jak wyglądały instrukcje >>>

Lekarze rezydenci głodują

Lekarze rezydenci wznowili protest głodowy po tym, jak nie udało im się porozumieć z rządem w sprawie podwyżek i usprawnień w służbie zdrowia. W sobotę planują protest przed KPRM.

Lekarze rezydenci rozpoczęli protest w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym WUM na początku października. Dlaczego protestują? Chcą zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do co najmniej 6,8 proc. PKB w ciągu 3 lat, likwidacji kolejek do leczenia i diagnozowania, rozwiązania problemu braku personelu medycznego, likwidacji zbędnej biurokracji w ochronie zdrowia oraz poprawy warunków pracy i płacy dla wszystkich zatrudnionych w ochronie zdrowia.

Zobacz także: "Dotąd unikałem rozmowy o swoich zarobkach" - pisze lekarz i pokazuje nam wyciąg ze swojego konta

Kim są lekarze rezydenci?

To po prostu młodzi lekarze, po 6 latach studiów, którzy są w trakcie specjalizacji. Skarżą się na bardzo niskie zarobki (zarabiają 14 zł za godzinę, a więc od 2100 do 2400 zł netto). Rezydentura trwa od 4 do 6 lat.

Więcej dowiecie się z poniższego filmiku przygotowanego przez samych lekarzy rezydentów. Przedstawiają w nim swoją sytuację i postulaty:

***

Popierasz strajk głodowy lekarzy? Czekamy na Twoją opinię pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (204)
Protest lekarzy rezydentów. PiS jednym głosem
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 61 razy 55

  Zauważyliście jak Mazurek opowiada swoje androny to oczami zazwyczaj błądzi po suficie albo na boki. Klasyczna oznaka kłamstwa.

 • def11

  Oceniono 50 razy 48

  Oczywiście PiS nie mogąc wywiązać się ze swoich wyborczych obietnic dotyczących podniesienia nakładów na służbę zdrowia, próbuje teraz zdyskredytować protestujących lekarzy, przypinając im polityczną łatkę i oskarżając o awanturnictwo.

  p.s.
  "Dobra zmiana" starczyła tylko dla górników ( do czasu :), Rydzyka i na korumpowanie wyborców 500+, dla reszty lekceważenie, policja, barierki i arogancja - "Niech jadą"

 • polakadam

  Oceniono 39 razy 37

  Jeszcze niech powiedzą że tę rękę podniesioną przez lekarzy na władzę suwerena władza obetnie i coś o stonce.
  Oni są przecież bolszewią w czystym wydaniu.

 • krynolinka

  Oceniono 52 razy 36

  Im to nawet własna kupa kojarzy się politycznie, zakłamaniuszki.. Jest nowy pomysł. Nie może być tak żeby członkowie Naczelnej Rady Lekarskiej wybierali się z pośród siebie czyli z pośród lekarzy. Najwyższy czas żeby to robił parlament (PiS) z pośród posłów. Do gabinetów lekarskich wprowadzić czynnik społeczny. No każdy absurd w Polsce przejdzie pod rządami PiS-u. Duet Mazurek, Terlecki pewnie pół nocy "debatował" nad przekazem dnia..

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 31 razy 29

  " Każdy chciałby mieć większe pieniądze i więcej zarabiać. Pytanie tylko czy forma, w jakiej protestują jest słuszna - mówiła w Radiu Plus Beata Mazurek. "

  Pani Mazurek przytula rocznie jakieś 200tys naszych podatków, z tego co widzę, nie przepracowała godziny poza budżetówką.

  Ryszard Terlecki: "zawsze chce się zarabiać więcej".
  Sam zarabia jakieś 300tys rocznie

  Nie wiem jak można mieć w sobie tyle bezwstydnej hipokryzji.

 • chi-neng

  Oceniono 33 razy 29

  "Inspiracja" i wina Tuska!

 • konigin

  Oceniono 32 razy 28

  Lekarskie mordy zdradzieckie inspirowane politycznie przez Bruksele, Tuska, PO, KOD, Sorosa i Michnika. Zamiast pozwolic spokojnie rozdawac pincet patolom, dziesic tysi emerytom gorniczym w zamian za deputat weglowy czy dotowac nieustajaco rezimowa tv Kur(ew)skiego oni osmielaja sie rzucac temu najbardziej ludzkiemu rzadowi klody pod nogi. To nie ludzie to wilki.

 • wpac

  Oceniono 28 razy 28

  Szczątkowa inteligencja i zdolność zapamiętania przekazu dnia wystarczają do bycia posłem PiS.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 26 razy 26

  A kiedy narodowe bilbordy za kolejne 20 milionów, jak to jakiś lekarz coś tam coś tam ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX