Turystka na wózku otoczona przez policję, trafiła w środek miesięcznicy. "Tak nas widzi świat"

Zagraniczni turyści, którzy znajdą się na Krakowskim Przedmieściu w czasie miesięcznicy smoleńskiej nie wiedzą, co tu się dzieje - relacjonuje nasz reporter.

Na Krakowskim Przedmieściu odbyły się dziś obchody 90. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Jak zwykle Krakowskie Przedmieście było pogrodzone barierkami. Pilnowała ich policja. Wszystko po to, by uczestnicy miesięcznicy, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński, mogli przejść z kościoła pod Pałac Prezydencki nie niepokojeni.

Nasz reporter na miejscu spotkał zdziwionych całą sytuacją turystów, m.in. kobietę na wózku. - Była przerażona, otoczona przez policję, nie chciała rozmawiać - relacjonował Tomasz Golonko. Mąż prosił funkcjonariuszy, by ich przepuścili. Ci na szczęście się zgodzili. 

- Widać, że ta kobieta nie miała zielonego pojęcia, co tu się dzieje. Inni komentowali: tak nas widzi świat - dodał Golonko.

"Armagedon. Jestem przestraszona, bo myślałam, że jest zamach. Jeżeli tak obchodzicie śmierć prezydenta, to bardzo smutna pamięć" - mówiła z kolei w rozmowie z naszym reporterem turystka ze Szkocji.

Więcej o tym, co się działo na Krakowskim przeczytasz TUTAJ >>>

Jarosław Kaczyński: Być może prawdy nie uda się do końca ustalić

Przed Pałacem Prezydenckim przemawiał Jarosław Kaczyński. - I będzie prawda, której jeszcze dzisiaj nie znamy i ja jej nie znam. Prawda albo stwierdzenie, że dzisiaj, w tych okolicznościach, które mamy, tej prawdy do końca ustalić się nie da. Ale zostanie to powiedziane uczciwie, to się Polakom po prostu należy - mówił prezes PiS. Przez część komentatorów zostało to odczytane jako szykowanie gruntu pod zakończenie prac podkomisji smoleńskiej.

Łatwiejszy dostęp do broni palnej? Rozprawiamy się z argumentami zwolenników pomysłu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc.6]

Więcej o:
Komentarze (209)
Miesięcznica smoleńska. Krakowskie Przedmieście ogrodzone
Zaloguj się
 • angelicus

  Oceniono 66 razy 52

  Jeszcze 5 lat temu bym nie uwierzyl , ze taki sabat czarownic ,chroniony przez policje, bylby mozliwy w tym kraju.....to jest jak koszmar z delirycznego snu pijaka....

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 66 razy 48

  Tak nas właśnie widzą, makaki ogarnięte ciemnotą, mohery z paciorkami i bezzebny fuhrerek

 • zsm-5

  Oceniono 54 razy 44

  Uczta się turyści. W kraju, który powstał z kolan, to władza zamuchuje się na społeczeństwo. Taki pucz. Jedzcie do domu, głoście i rozsławiajcie polskie katolickie obyczaje ku uciesze ludzkości.

 • stachud

  Oceniono 40 razy 38

  My niczego nie obchodzimy - proszę nie mieszać Polski z Pisem.

 • cezar85

  Oceniono 44 razy 36

  a najbardziej śmierć prezydenta obchodzi ten który go zabił, proszę pani turystki ze szkocji

 • def11

  Oceniono 40 razy 30

  "Wyspa wolności" i na niej "Człowiek wolności"

  p.s.
  czyli już rakiem wycofujemy się z "prawdy" ustalenia :)
  będzie trzeba za "mordy zdradzieckie" przepraszać :)

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 23 razy 23

  Niech się cieszy że nie miała w ręku kwiatka, bo by ją zwinęli. Biała róża zaś by spowodowała wydalenie z terenu Najjjjjjaśniejszej....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX