Marszałek Sejmu zaakceptował wniosek prezydenta Dudy. Zwołuje Zgromadzenie Narodowe

09.02.2017 , prezydent Andrzej Duda na 35. Posiedzeniu Sejmu VIII Kadencji

09.02.2017 , prezydent Andrzej Duda na 35. Posiedzeniu Sejmu VIII Kadencji (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jest akceptacja dla wniosku Andrzeja Dudy o zwołanie Zgromadzenia Narodowego na 5 grudnia - podała Kancelaria prezydenta.

Jak poinformował Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski, uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego odbędzie się najpewniej po południu. Prezydent ma wygłosić specjalne orędzie.

- Zwracam się do marszałka z wnioskiem o zwołanie Zgromadzenia Narodowego w dniu 5 grudnia 2017 roku w celu wysłuchania orędzia prezydenta RP - napisał prezydent Andrzej Duda w piśmie skierowanym do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. 

W uzasadnieniu czytamy, że "tego dnia przypada bowiem 150. Rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z ojców polskiej niepodległości, żołnierza i męża stanu, którego osoba i dokonania uznawane są za jedne z najważniejszych symboli odrodzenia niepodległej Polski w roku 1918".

Zgromadzenie Narodowe tworzą posłowie i senatorowie obradujący wspólnie pod przewodnictwem marszałka Sejmu lub - w jego zastępstwie - marszałka Senatu.

Łatwiejszy dostęp do broni palnej? Rozprawiamy się z argumentami zwolenników pomysłu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc.6]

Sprawdź, czy wiesz, kto ma pierwszeństwo i jak trzeba zachować się na drodze. Wasza średnia to tylko 12/17
1/17Na tym skrzyżowaniu kierujący pojazdem 1:
Zobacz także
Komentarze (52)
Zgromadzenie Narodowe 5 grudnia. Andrzej Duda wygłosi orędzie
Zaloguj się
 • abe.cztery

  Oceniono 20 razy 14

  Jasne. Najważniejsze to trafić w rocznicę, żeby było z pompą, godnie i dumnie. Ale nie ma za bardzo czym trafiać, bo czy orędzie Adriana ma jakąś wartość? Znowu będzie krzyczeć i błaznować wytrenowanymi gestami, które maja dodać powagi i godności (znowu), a robią z niego pajaca.

 • TheMrd2b

  Oceniono 19 razy 13

  No jakoś trzeba nadrabiać braki w powadze, szacunku i tzw "niezłomności". Brawo Adrian, tylko ciemny lud da się nabrać na te puste gesty, nie zmieniające nic wobec faktu że łamiesz konstytucje tak samo jak Twój "wielki człowiek" i wódz - kurdupel z Żoliborza.

 • arnoszt1957

  Oceniono 13 razy 9

  No patrzcie państwo, Kuchciński łaskawie zgodził się spełnić prośbę prezydenta. Ogrodnik napisał na podaniu PREZyDENTA ( prawdopodobnie po tekście na skos) "Zgoda". Dobry Pan !

 • 6nine9

  Oceniono 12 razy 8

  Po ch ... znacz po co? Znowu jakis samolans budynia?

 • kabed007

  Oceniono 16 razy 8

  adrianek jest dumny

 • ziaburek

  Oceniono 6 razy 6

  Tjaa, Piłsudski - niech przy okazji pochwali kardynała Sapiehę, który sprzeciwiał się pochówkowi Marszałka na Wawelu. Albo kardynała Dziwisza, który dla odmiany nie sprzeciwiał się pochowaniu Kaczyńskiego na Wawelu. Się porobiło.

 • pascvale

  Oceniono 10 razy 6

  Zeszmacą tę biedną Polskę.

 • cmochall

  Oceniono 7 razy 5

  Pan Prezydent zapomnial dodac, ze dokonal rowniez Zamach Majowego na demokratycznie wybrane wladze , zaakceptowal powstanie obozu koncentracyjnego w Brzesciu-Berezie Kartuskiej gdzie torturowano i przetrzymywano ludzi bez wyrokow -za poglady i ktory dziala do 17 wrzesnia 1939 czyli jeszcze po wybuchu WOJNY .IPN tego nie powiedzial?

 • irishrem

  Oceniono 7 razy 5

  Piłsudski mąż stanu? W najważniejszym momencie się spietrał i złożył dymisję na ręce Witosa. Po pokonaniu bolszewików udawał , że nic się nie stało. Zamach stanu to też nie on?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje