Starcie Duda-Tusk: najnowszy prezydencki sondaż. Zwycięzca ze znaczącą przewagą

Donald Tusk i Andrzej Duda

Donald Tusk i Andrzej Duda (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się na przełomie września i października, Andrzej Duda pokonałby w nich Donalda Tuska - wynika z sondażu dla "Dziennika Gazety Prawnej" na panelu badawczym Ariadna.

Prezydent Andrzej Duda ma szansę na reelekcję w 2020 r. - wynika z sondażu dla "Dziennika Gazety Prawnej" przeprowadzonego na panelu badawczym Ariadna. Gdyby w wyborach startował również obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk, obaj politycy przeszliby do II tury.

Nowy sondaż prezydencki: Andrzej Duda przed Donaldem Tuskiem

47,5 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Andrzeja Dudę, a 36 proc. na Donalda Tuska. 16,5 proc. nie zagłosowałoby na żadnego z nich. Od lipca poparcie dla ewentualnej kandydatury Tuska w I turze spadło o 6 proc., a dla Dudy wzrosło o 5 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 28.09-2.10 na reprezentatywnej grupie 1045 dorosłych Polaków.

Donald Tusk dotychczas nie zadeklarował, że będzie kandydatem w wyborach prezydenckich w 2020 r. W rozmowach z dziennikarzami wielokrotnie podkreślał, że nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej swojej politycznej przyszłości po zakończeniu kadencji w Radzie Europejskiej. Funkcję przewodniczącego rady będzie pełnił do 2020 r. Gdy przyjeżdżał ostatnio do Polski na przesłuchania w prokuraturze, był witany przez tłumy zwolenników.

Sierpniowy sondaż IBRIS dla "Rzeczpospolitej" także wskazywał, że Andrzej Duda mógłby liczyć na lepszy wynik w starciu wyborczym z Donaldem Tuskiem. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Polecamy też: Te zdjęcia przeniosą was w czasie. Tak wyglądali czołowi polscy politycy w latach 90. >>>

Łatwiejszy dostęp do broni palnej? Rozprawiamy się z argumentami zwolenników pomysłu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc.6]

Przenosisz się do PRL-u. Sprawdź, czy sobie poradzisz
1/13Twoje dziecko idzie do szkoły. Przed którym samochodem je ostrzegasz?
Zobacz także
Komentarze (386)
Wybory prezydenckie 2020 r. Sondaż: Donald Tusk i Andrzej Duda
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 88 razy 56

  Tuska nie ma na lokalnym rynku od dwóch lat. A Dudusia pompują dzień w dzień telewizory partyjne. No to rzeczywiście pogrom..Prezes zarządzi, Andrzej siad. I tak się skończą marzenia o reelekcji.

 • vizline

  Oceniono 51 razy 37

  Tym sposobem prezes osiągnął swój cel - udał konflikt z Dudą żeby stworzyć pozory że Andrzejek jest jednak niezależny - a jako efekt będzie miał swojego wasala w Pałacu Prezydenckim na kolejną kadencję niszczenia Polski... Używając słów klasyka: ciemny lud to kupił...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 54 razy 32

  Tusk nawet jeszcze w Polsce nogi nie postawił... przyjmując przez porównanie że urzędujący Komorowski miał w sondażach 70%, to Adrian może prezydentowi Europy podskoczyć :-)

 • stach_79

  Oceniono 36 razy 22

  Procenty idealnie pokrywają się z kilkoma statystykami - ilość Polaków z wykształceniem wyższym (okolo 40% - na Tuska) i reszty często bez matury, którzy kompletnie nie rozróżniają makro od mikroekonomii, którzy nie widzą różnicy między kapitalizmem a komunizmem, którzy nie potrafią odróżnić Parlamentu Europejskiego od Rady Europy! Którzy w każdym Niemcu widzą mordercę i nazistę, a w każdym Rosjaninie komunistę i podstepnego zdrajcę... Jedynym ich celem jest 500+... nie jest nawet istotne, że Kaczy osłabia Polskę. Nie liczy się, że za 20 lat Polska zbankrutuje - tak jak przed Rozbiorami! AMEN.

 • student_zebrak

  Oceniono 19 razy 17

  Ciekawy bylby wynik glosowania - Pilsudski vs Duxa.
  Ten narod jest zdolny do najwiekszych glupot.
  Jak mozna glosowac ponownie na to nic, slup bez honoru?
  Powiedziec mu w twarz- ty x.ju, to zniewaga dla pieknego slowa.

 • mariami

  Oceniono 33 razy 17

  Tak, tak, a swistak siedzi i zawija...

 • maciek7783

  Oceniono 22 razy 16

  Zobaczymy jak Adrian będzie wyglądał po ustawach o Sądach !!!!!!!!!!!!!!!!

  Wolałbym na własną DU*Ę zagłosować niż na Adriana !!!

 • stanislaw.sk

  Oceniono 26 razy 16

  "DGC" to tuba propagandowa PiS-u, a sondaż ma pokazać suwerenowi kierunek jedynie słusznej partii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje