Zbigniew Gryglas odchodzi z Nowoczesnej. "Rozbieżności światopoglądowe"

- Postanowiliśmy, że nasze polityczne drogi się rozejdą. Zbigniew Gryglas przestanie być członkiem partii Nowoczesna i klubu poselskiego - napisał Gryglas w oświadczeniu, które wydał z Ryszardem Petru.

Poseł Zbigniew Gryglas przestaje być członkiem partii, a także klubu parlamentarnego Nowoczesna. Oznacza to, że klub będzie teraz liczył 26 posłów.

W specjalnym oświadczeniu, pod którym podpisał się zarówno Zbigniew Gryglas jak i przewodniczący partii Ryszard Petru, czytamy, że "po wewnętrznej dyskusji doszli oni do wniosku, że istnieją znaczne rozbieżności merytoryczne między poglądami Zbigniewa Gryglasa a linią programową Nowoczesnej". "Rozbieżności te dotyczą takich kwestii jak wizja Państwa i społeczeństwa, kwestie światopoglądowe" - czytamy dalej.
Ryszard Petru podziękował Zbigniewowi Gryglasowi za wspólne dwa lata, za zaangażowanie, pracowitość i lojalność. "Życzymy powodzenia w pracy dla naszej wspólnej Polski i jesteśmy przekonani, że zawsze będziemy na siebie patrzeć życzliwie" - napisano w oświadczeniu.

Zbigniew Gryglas ukarany za opaskę NSZ

Zbigniew Gryglas został niedawno ukarany naganą za wystąpienie na sejmowej mównicy w opasce Narodowych Sił Zbrojnych. Nowoczesna kajała się później, przyznając, że wśród podziemnych żołnierzy "zdarzali się też bandyci". Przewodnicząca klubu Katarzyna Lubnauer wydała oświadczenie w tej sprawie. Odcięła się od pomysłu posła. "Opaska na ramieniu była indywidualną inicjatywą pana posła Zbigniewa Gryglasa, uważam, że to był błąd" - napisała.

Łatwiejszy dostęp do broni palnej? Rozprawiamy się z argumentami zwolenników pomysłu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc.6]

Więcej o:
Komentarze (95)
Zbigniew Gryglas odchodzi z Nowoczesnej. "Rozbieżności światopoglądowe"
Zaloguj się
 • roman.tur

  Oceniono 46 razy 24

  Przekreślił całą swoją przyszłość w Nowoczesnej już tą opaską dla kolaborantów hitlerowców czyli Narodowych Sił Zbrojnych. Polscy faszysci, wywodzacy sie z przedwojennego ONR. Dla mojego dziadka, nauczyciela zwiazanego z AK, to zawsze byli bandyci. Nie mowiono w szeregach AK inaczej o NSZ jak "polskie hitlerki". Bo pamietano co robili przed wojna, i widziano co robiono w czase wojny. Wstyd.

 • kacykmoralny

  Oceniono 28 razy 18

  Hipokryci. Wszyscy głosowali za przyjęciem tej uchwały a przeszkadza im opaska organizacji, którą postanowili uczcić uchwałą. Banda jełopów. Ale w całej tej sprawie z NSZ najbardziej umoczyło PSL, które radośnie uczciło uchwałą organizację mającą na koncie m.in. likwidację oddziałów BCh, zbrojnego ramienia ruchu ludowego w czasie wojny. Wstyd i hańba.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 25 razy 17

  Abstrahując od posła Gryglasa .. Skąd wzięło się tylu oszołomów w życiu publicznym? Jakoś za młodszych czasów nie pamiętam, żeby co krok to wyskakiwał jakiś nawiedzony, wykręcony człowieczyna ze swoimi smrodami .. Teraz to ich mnóstwo nie tylko na osiedlu, ale w życiu publicznym - jakby z deformacji intelektualnej uczyniono zaletę ..

 • t0maszek44

  Oceniono 28 razy 14

  Hubert Jura ps. Tom (ur. 1915 w Borach Tucholskich, zm. ?) oficer kolejno Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Pod koniec lata 1943 rozpoczął współpracę z oficerem SS (i zarazem gestapo), hauptsturmführerem Paulem Fuchsem kierownikiem wydziału zajmującego się zwalczaniem ruchu oporu w dystrykcie Radomskim. Prawdopodobnie zaoferował mu współpracę polegającą na wspólnym zwalczaniu komunistów, w zamian za dostawy broni od gestapo dla "Organizacji Toma" i opiekę podczas jego podróży między Warszawą i Radomiem

 • vincent33

  Oceniono 25 razy 13

  debil
  nie chodzi już o to jakie ma poglądy na temat NSZ ale o to jak je manifestuje
  mentalność dresiarza, chociaż nalezy docenić iż w ramach sejmowej elegancji nie wystapił w bluzie z kapturem i napisem " śmierć wrogom ojczyzny "

 • aaronbund

  Oceniono 21 razy 11

  Dobrze, że pozbyli się zwolennika faszyzującej organizacji, ale blamaż z poparciem uchwały w sprawie NSZ zaliczyli. W związku z tym chyba nie dam rady ich jeszcze raz poprzeć

 • mesik50

  Oceniono 14 razy 8

  Do pisu?

 • psyhodelic

  Oceniono 17 razy 7

  odchodzi w PiSdoo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX