Jarosław Kaczyński wymownie o sporze prezydenta z Ziobrą i Macierewiczem. Wychwala ministrów

Andrzej Duda i Jaroslaw Kaczyński

Andrzej Duda i Jaroslaw Kaczyński (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński kolejny raz jednoznacznie staje po stronie szefa MON i ministra sprawiedliwości, którzy od pewnego czasu są w coraz ostrzejszym sporze z prezydentem Andrzejem Dudą.

Portal niezalezna.pl publikuje fragmenty wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim, który w środę ukaże się w "Gazecie Polskiej". Jednym z tematów rozmowy są trudne relacje prezydenta z ministrami obrony i sprawiedliwości.

Szef PiS chwali "daleko idące, korzystne zmiany", które są zasługą "ogromnej determinacji" Antoniego Macierewicza. Mówi też, że przeciwko tym działaniom "został uruchomiony potężny front obrony status quo".

"Nie chcę zajmować się sporami 40-latków"

Kaczyński mówi m.in. o swojej ostatniej rozmowie z Andrzejem Dudą:

Jeśli chodzi o resort sprawiedliwości, to podczas rozmowy z prezydentem powiedziałem mu, iż nie chcę zajmować się sporami pokoleniowymi między czterdziestolatkami. Ministerstwo działa bardzo dobrze. Jeśli chodzi o obronę narodową, to wymiary tego sporu są znane i ja w tej sprawie nie mam nic do dodania

W niedzielę niezalezna.pl opublikowała inny ciekawy fragment wywiadu, w którym Kaczyński także mówił o swojej rozmowie z Dudą:

Zupełnie otwarcie powiedziałem panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, iż nie widzę żadnych przesłanek, przy ustabilizowanym systemie politycznym, do tego, by wprowadzić w Polsce system prezydencki, który zawsze tworzy ryzyko, iż osoba bez odpowiedniego doświadczenia politycznego, bez umiejętności, a czasem – może się tak zdarzyć, tylko proszę nie odnosić tego do pana Andrzeja Dudy – człowiek złej woli uzyska bardzo dużą władzę, i to bez realnej kontroli

Gorąco na linii Pałac-Nowogrodzka

Na linii Pałac Prezydencki-Nowogrodzka iskrzy już od dłuższego czasu. A dokładnie od momentu, gdy prezydent Duda zapowiedział weta do pisowskich ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. 

Czołowi politycy rządzącej partii otwarcie krytykowali Dudę. Najmocniej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który przy okazji przypominał, że to on wprowadził Dudę do polityki. Szef MON Antoni Macierewicz w kontekście wet mówił nawet o "wojnie hybrydowej".

Z kolei przed tygodniem Kaczyński w wywiadzie dla "Sieci" pytał: "Czy prezydent jest z nami?". 

Miesiąc polityków w TVP. Miażdżąca przewaga Prawa i Sprawiedliwości

Ekstremalny quiz z geografii. Sprawdź, czy rozpoznasz państwo po konturze
1/20Grafika przedstawia czwarte największe państwo świata, czyli?
Zobacz także
Komentarze (90)
Jarosław Kaczyński o sporze prezydenta Andrzeja Dudy z Ziobrą i Macierewiczem
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 37 razy 33

  Cała prawda o podłej zmianie
  Kaczyński, potomek żydowskiego emigranta z Odessy TW „Balbina” nie internowany w stanie wojennym z powodu zasług swoich i swojej rodziny dla systemu komunistycznego .Mieszka w willi która została podarowana przez wujków Świątkowskich z NKWD wysłanych przez Stalina do rozprawienia się z polskim podziemiem. To oni wydawali wyroki na Polaków
  Macierewicz, człowiek o niewyjaśnionych kontaktach z służbami wywiadu Rosji
  Dziennikarz Piątek w książce o nim obciąża go szpiegostwem a wobec braku reakcji w celu wyjaśnienia tych zarzutów z strony PIS wskazuje że zarzuty są prawdziwe.Mianowanie generała szkolonego przez GRU na dowódcę zgrupowania wojsk natowskich tylko to potwierdza.
  Piotrowicz, prokurator stanu wojennego oskarżający opozycję .Odznaczony przez generała krzyzem zasługi dla władzy ludowej, obecnie współtwórca bolszewickich ustaw demolujących Polskę

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 29 razy 27

  Kochani Rodacy! To co mówi prezes to o kant stołu rozwalić. On jak zwykłe kłamie i łże jak bura suka. Te jego teksty tylko dla jego wyborców,czyli debili.

 • krzywelustro

  Oceniono 29 razy 23

  Kaczor wychwala Macierewicza i Ziobrę, ale wielkimi krokami zbliża się czas, w którym ten wraży duet utopi go w lyżce wody.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 18 razy 16

  Jarosław masz już ułożoną mowę na kolejną miesiączkę czy znowu będziesz dochodził blisko prawdy?

 • hastatrespasos

  Oceniono 19 razy 15

  Ogromna jest determinacja herszta sPiSku aby zdemolować dorobek ponad ćwierćwiecza demokracji, wypalić preparowane przez Instytut Kaczej Hańby ostatnie złogi komuny (z wyjątkiem nie tylko prokuratora Piotrowicza), przekształcić Polskę w swój folwark, czyli Kacze Gumno. Jednoznaczne wsparcie dyktatora dla zaścianka, ciemnoty, sił antypolskich i szowinistów, dla osobników najbardziej podejrzanej konduity ze szmaciarzem z MON i prowokatorem generalnym na czele, wywołuje coraz ostrzejsze spory oraz protesty społeczne przeciw jego zamordyzmowi. Kaczy nierząd rozpętuje coraz potężniejszy front obrony status quo, tj. efektów zrujnowania przez blisko 2 lata praworządności, sądownictwa, oświaty, przyrody, lecznictwa, dyplomacji. Za te daleko idące, nie – korzystne, a kryminalne zmiany, Fuck-offczyńskiego chwali tylko Moskwa, której bardzo odpowiada obecne osłabienie Polski i wystawienie jej na pośmiewisko Europy i świata.

 • puuchatek

  Oceniono 19 razy 15

  "Szef PiS chwali "daleko idące, korzystne zmiany", które są zasługą "ogromnej determinacji" Antoniego Macierewicza."

  Panie Prezesie, a może konkretnie? Jakież to korzystne zmiany zaszły w polskiej armii za rządów Macierewicza?

 • polakadam

  Oceniono 20 razy 14

  Prezes Kaczyński już dawno obiecał - "Będziemy czynić Polaków szczęśliwszymi " - i jest konsekwentny aż do bólu, a naród miewa coraz większe koszmary nocne.

 • starczypl

  Oceniono 17 razy 13

  hau, hau, hau.... kundle piSSlamskie sie podgryzają :) oby ich wszawica zżarła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje