Stanowisko bez konkursu i 100 tys. zł rocznie. Córka posła Piotrowicza robi karierę na Podkarpaciu

Była adwokatem, a od roku pracuje jako prokurator rejonowa w Krośnie. Jak ustalił "Super Express", Barbara Piotrowicz, córka posła PiS, przez rok zarobiła na tym stanowisku blisko 100 tys. złotych.

Barbara Piotrowicz została powołana w połowie września ubiegłego roku na stanowisko prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie. Córka posła Piotrowicza z PiS [prokuratora stanu wojennego - red.] nominację otrzymała od prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego.

Teraz, jak dowiedział się "Super Express" w prokuraturze okręgowej w Krośnie, miesięczne wynagrodzenie prok. Piotrowicz wynosi 8,2 tys. złotych. Jak łatwo policzyć, przez rok zarobiła 98,8 tys. złotych.   

Stanowisko bez konkursu

Adwokat i radca może zostać powołany na stanowisko prokuratora, jeśli co najmniej przez trzy lata wykonywał ten zawód. Jak ustaliła rzeszowska "Gazeta Wyborcza",  Barbara Piotrowicz została powołana na podstawie art. 80 ustawy o prokuraturze. Przepis ten daje możliwość powołania kandydata wskazanego we wniosku prokuratora krajowego bez przeprowadzenia procedury konkursowej.

Warto przypomnieć, że Stanisław Piotrowicz chętnie oskarżał PO o nepotyzm. - Państwo prawa w waszym wydaniu to państwo korupcji, rozkradania, nepotyzmu - grzmiał ponad rok temu z mównicy sejmowej poseł PiS, w czasie debaty nad przedstawionym przez partię rządzącą audytem rządów PO-PSL.

Stanisław Piotrowicz to prokurator ze stanu wojennego i członek PZPR do 1989 r.. Dziś jest przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. 

Komentarze (424)
Stanowisko bez konkursu i 100 tys. zł rocznie. Córka posła Piotrowicza robi karierę na Podkarpaciu
Zaloguj się
 • dramaturgwasilyj

  Oceniono 130 razy 116

  Tak właśnie budujemy polskie prokuratury i sądy oraz wszystkie inne organy Polski — uczciwie i bez koneksji dobierając urzędników.

  PiS jest rakiem, na który zachorowała Polska. Wynotowałem sobie kilka osiągnięć tej bandy, których nigdy im nie wybaczę:

  * e-Kalendarzyk za 3 mln („prorodzinny” — przestarzała metoda w wydaniu komputerowym)
  * Likwidacja dofinansowania programu in vitro
  * Cofnięcie możliwości zakupu tabletki „po” bez recepty
  * Nóż w plecy Tuskowi — Polska jako jedyna głosuje przeciw wyborowi Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, wystawiając Saryusza-Wolskiego
  * Zgnojenie Wałęsy
  * Węglowa polityka energetyczna
  * Ignorowanie smogu i wyśmiewanie ludzi, którzy się go boją
  * Zamach na niezależność sądów
  * Minister środowiska sprzyjający interesom leśników — wyciąć jak najwięcej lasu
  * Pogorszenie stosunków z Niemcami
  * Niewpuszczenie uchodźców i związane z tym pogorszenie relacji z UE, w tym płacenie kar
  * Przyznanie Misiewiczowi przez szefa MON Antoniego Macierewicza Złotego Medalu „Za Zasługi dla Obronności Kraju”
  * Poświęcanie oficjalnego czasu pracy parlamentu i rządu na sprawy religijne

 • marymania

  Oceniono 73 razy 71

  Córcia towarzysza Piotrowicza to córcia resortowa. Inaczej mówiąc PiSdecka. I jej się należy za krzywdy ojca w wolnej Polsce. LOL

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 70 razy 66

  Farbowane na prawicę komuszki wraz z potomstwem mają się dobrze za rządów PiS-bolszewii.

 • gaua51

  Oceniono 49 razy 49

  Suwerenie i jak ci w mordzie ?? Kiepsko ,co?? Ale poczekaj ,dopiero się rozpędzają.A tobie debilny "wyborco"za chwilę braknie 500+ nie tylko na żarcie.Takich Sadurskich,która miała pracować za darmo,he,he,he a zgarnęła pulę niczym w lotto,córeczek bandziora komunistycznego Piotrowicza,Misiewiczów, są tysiące i ty żałosny ,debilny suwerenie musisz na nich zapracować.A więc morda w kubeł i do roboty i nie baw się komputerem, bo znowu coś spieprzysz !!!.CHWD pisuarowi i wszystkim ich wyborcom.

 • biesczad1

  Oceniono 55 razy 49

  Córce PRLowskiego prokuratora i członka PZPR, należy się to jak psu buda!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX